خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو

اعلام برندگان مسابقه کتابخوانی به مناسبت روز عصای سفید و تقدیم یک شعر.

عرض سلام خدمت یکایک دوستان و عزیزانی که این صفحه رو برای مطالعه انتخاب کردن.
با گرامیداشت روز عصای سفید خدمت رسیدم تا برندگان مسابقه کتابخوانی کتاب: «آدمها و آیینها سفرنامه مادام کارلا سرنا مترجم علی اصغر سعیدی»رو خدمتتون اعلام کنم.
قبل از این که اسامی سه برنده رو بنویسم اول یه گله کنم از مهجور موندن کتاب بینمون! واقعا برای کتاب باید دل سوزوند که اینقدر در بین ماها غریبه هست!
ماهایی که برای هرچیز و هرکس وقت داریم جز کتاب!
ماهایی که حاضریم هر کاری رو با جون و دل انجام بدیم اما حاضر نیستیم کمی از همون وقتو بذاریم و کتاب بخونیم!
چند وقت پیش بچه ها از من میخواستن تا آرشیو کتب رو در اختیارشون بذارم که با یه روش ساده در اختیار دیگران قرار بدن اما نمیدونم چرا فکر نشد که ما هم به صورت پراکنده توی سایتهای نابینایان و هم به صورت گسترده توی سایت دانشگاه تهران و گویا کتاب مخصوص خود نابینایان و برلین بیشتر از این دوتا و هم آدیو بوک و بقیه سایتهای بینایی بطور عام همه جور کتاب داریم و حتی بهتر از بقیه داریم کتب پی دی اف رو تبدیل به ورد میکنیم و اگر قرار به خوندن باشه همینها برامون تا حد معقولی کفایت میکنه! ضمن این که ۴۷ مرکز کتابخونه ای در سطح کشور در حال حاضر فعال هستن و کارشون رسوندن خدمات کتابخونه ای به دوستان نابینا و کم بینا هست!
کلا یاد گرفتیم دنبال حواشی باشیم تا اصل!
جالبه جایزه هم بهمون میدن اما حاضر نیستیم کتاب رو بخونیم!
بگذریم که با این حرفها به نتیجه نخواهیم رسید!
توی این مسابقه ای هم که برگذار شد عده ای از دوستان گله داشتن که چرا زمان خلاصه نویسی رو کم تعیین کردیم!
هم توی کامنتهای پست قبل که اطلاعیه مسابقه بود و هم سؤالاتی که دوستان تک تک ازم میپرسیدن توضیح دادم که اصل ما برای خلاصه نویسی هفت دقیقه ای بود که نهاد کتابخونه ها برای معرفی کتاب قرار میده. اما حالا فارغ از اون اصل این طوری میتونم بگم که: ببینین دوستان هرکسی برای کاری که خودش قراره انجام بده یه قاعده و قانونی وضع میکنه و از بقیه هم میخواد در صورتی که دوست دارن شرکت کنن همین قاعده و قانون رو پیش بگیرن.کاش همون بقیه هم به دور از هر چیز دیگه و فقط صرف احترام به متصدیان برگذاری مسابقه و همون قاعده و قانون این مسابقه رو نگاه میکردن و با حضورشون موجب خوشحالی ما هم میشدن.
از همه این حرفها که بگذریم سخن اعلام نتایج خوشتر است!
از طرف خودم و آقای تهرانی و خانم محمدی از تک تک دوستانی که در مسابقه شرکت کردن و همچنین داوران بزرگواری که ماها رو در انتخاب بهترین خلاصه یاری رسوندن تشکر میکنم.
و اما اسامی برندگان: نفر اول: آقای حمیدرضا رضایی
برنده دوم: خانم سمیه رضوی.
و نهایتا برگزیده سوم: خانم نسیبه زارع.
این دوستان شماره تلفنهاشون رو همراه فایل به ایمیل مسابقه ارسال کردن که در اسرع وقت باهاشون تماس گرفته خواهد شد.
در پایان هم به مناسبت روز عصای سفید از برگزیده سوم مسابقه شعری رو تقدیم حضورتون میکنم.
***
باور زرد.
تصور کن همین حالا که امشب جای من هستی،
و چشمان قشنگت را به روی زندگی بستی.
ببند امشب دو چشمت را سفر کن لحظه ای تا من،
ببر از یاد خود را و بیا تا انتها با من.
تصور کن از این دنیا، از این دنیای بی پایان،
فقط یک رنگ بشناسی، تمام رنگها پنهان.
تو امشب جای من هستی، از احساست بگو با من،
بگو راحت تمامش را، و بغضی کهنه را بشکن.
تصور کن که در دستت شبیه من عصایی هست،
و در دنیای تاریکت غم بی انتهایی هست.
زبان شعر من باش و بگو حرف دل من را،
صبوری کن فقط امشب هزاران مشکل من را.
بگو بابای خوبیها نگاهت را نمیبینم،
ولی آوای محزونت همیشه داده تسکینم.
بگو لبخند مادر را، شبیه یاس میچینم،
و از آن باغ رنگارنگ گل احساس میچینم.
برایم دیدن مادر، برایم دیدن بابا،
همیشه بوده یک حسرت، همیشه هست یک رؤیا.
شکایت کن بجای من، از این موج ترحمها،
بیا بشکن سکوتم را، بسوزان آه مردم را.
همان آهی که سنگین است، روی شانه ام بارش،
تحمل میکنم آن را، ولی تلخ است تکرارش.
بگو هرچند محدودم، ولیکن ناتوان هرگز،
نخواهم ایستاد از پا، به سمت آسمان هرگز.
من از احساس سرشارم، از استعداد لبریزم،
تو اینها را نمیبینی، و تنها اشک میریزم.
من از ناباوریهایت، هزاران بار پژمردم،
صعودم سخت آسان بود، ولی راحت زمین خوردم.
تو با آن باور زردت، ببین با من چه ها کردی؟/،
برایت رفتن آسان بود، که دستم را رها کردی؟.
تو امشب جای من هستی، و حالا خوب میفهمی،
که من جا مانده ام تنها، در این امواج بی رحمی.
و حالا چشمهایت را به روی زندگی وا کن،
چقدر این زندگی زیباست، بجای من تماشا کن.
از آن دنیای ظلمانی، به دنیای خودت برگرد،
از آن کابوس ترس آور، از آن تاریکی پردرد.
ببین حتی تصور را، تحمل کردن آسان نیست،
در این پاییز بی باران، نمان، گل کردن آسان نیست.
ولی در باورت جایی برای نسل من وا کن،
و با چشمی حقیقت بین، مرا غرق تماشا کن.
نسیبه زارع.

۳۸ دیدگاه دربارهٔ «اعلام برندگان مسابقه کتابخوانی به مناسبت روز عصای سفید و تقدیم یک شعر.»

چیطوری شفیهی؟
همینه بینا نابینام نداره. ما اگه کتاب میخوندیم الان اوضاع مملکتمون این نبود آباجی. حرص نخور خشک میشی می افتی. خخخخخخخ
تبریک به بچای برنده از توشون نسیبه رو میشناسم که میدونم چراغ خاموش میخونه محله رو.
بوس بوس نسیبه جون. ایشالله تو بقیه مراحل زندگیتم برنده باشی مدیر خانوم.

با سلام از شما خواهش مندم یکبار دیگه تو همین پست و کامنت ایمیل مسابقه رو برای من بنویسید. چون بعد از بررسی هایی که انجام دادم متوجه شدم نشانی ایمیلی که تو این سایت و سایت های دیگه نابینایی اعلام کردید جهت شرکت در مسابقه با ایمیلی که در اسکایپ برای دوستان خودتون ارسال میکردید فرق داره در واقع یک حرف تو سایت ها جا افتاده که حالا عمدی یا غیر عمدیش دیگه با خداست وقتی آدرس ایمیل رو اشتباه اعلام میکنید نکنه انتظار دارید از ماورایی طبیعت ایمیل مسابقه رو ما پیدا کنیم و تو مسابقه شرکت کنیم خود من خلاصه رو نوشتم و چندین بار ارسال کردم به همین ایمیل هایی جعلی که تو سایت ها اعلام کردید که دوستان میتونند ایمیل رو به راحتی از پست قبلی شما پیدا کرده و یه ایمیل خالی بفرستند و منتظر جواب از سوی شما باشند داشتم میگفتم من ایمیل که هاوی خلاصه کتاب بود رو فرستادم سه بار هم دقیقا فرستادم ولی آیا به دستتون رسید!!! خب معلومه برای اینکه ایمیل رو اشتباه اعلام کردید تا شاید فقط دوستان و نزدیکان خودتون تو مسابقه شرکت کنند و برنده هم اعلام بشن !!! پس انتظار داشتن برای افزایش شرکت کننده ها با این وضع کاملا انتظاری بیجاست…

سلام
رفتم پست رو دوباره چک کردم حق با شما هست یک حرف جا افتاده.
اما شما و همون کسانی که میگین قرار بود شرکت کنن هم کامنتهای پست براشون باز بود و هم منو به راحتی میتونستن پیدا کنن. کسایی که میشناسن ایمیلم و اسکایپم دردسترس بود و کسایی هم که نمیشناسن پیام خصوصی سایت رو هم برای اینجور وقتها گذاشتن.
با من مشکل داشتین آقای تهرانی و خانم محمدی در دسترس همه بودن میگفتین آدرس ایمیل اشتباه هست می اومدیم درستش میکردیم.
برای شما که تا سه روز بعد زمان مسابقه هم همچنان زمان گذاشته بودیم اما شما حاضر نشدین تحویل بدین اگر شاهد هم میخواین تا بیارم براتون بنویسن.
بقیه سایتها هم از رو پست گوشکن کپی برداشتن و توی سایتها لطف کردن گذاشتن وقتی اینجا یه حرف جا افتاده برای بقیه جاها هم همین میشه!
ضمنا وقتی من آدرس ایمیل رو توی تمام گروههای اسکایپی دوباره مینویسم و شما هم عضو تمامشون هستین پس اولا که فقط برای دوستان خودم نذاشتم چون فکر نمیکنم اینقدر دوست صمیمی داشته باشم و ثانیا حتما شما هم آدرس رو دیدین اما عمدا برنداشتین تا بیایین اینجا اینا رو بنویسین! فکر نمیکنم تمامی اعضای اون گروهها دوستان من باشن که فقط برای برنده شدن اونها مسابقه برگذار بشه!
و یه چیز دیگه که ضرورتی به گفتنش نیست اینه که تمامی شرکت کنندگان حتی اونایی هم که شرکت نکردن باز هم راجع به مسابقه و ایمیلش و حتی نحوه تحویل پاسخ نامه بارها و بارها ازم سؤال پرسیدن و جواب دادم و حتی ایمیل و پسوردشونو دادن که خودم براشون ایمیل کنم این یعنی واقعا قصد شرکت در مسابقه رو داشتن.
پس لطفا سوگیرانه با مساله برخورد نکنین! اشتباه سهوی و نوشتاری رو بپای عمدی بودن نذارین و تهمت هم نزنین!

من امروز به طور کاملا اتفاقی متوجه این موضوع شدم میتونید از همون شاهدی که بهش اشاره کردید بپرسید در ضمن من وقتی ایمیلم ارسال شده از کجا باید بفهمم که آدرس مسابقه چیز دیگه ایه که بیام به شما تو اسکایپ یا پیام خصوصی و یا هرجای دیگه بگم که برید اصلاحش کنید. منم حاضرم یوزر و پسوردم رو بدم برید خودتون ایمیل هایی که ارسال کردم رو ببینید دقیقا سه روز بعد که میگید به من فرصت دادید دو بار ایمیل رو ارسال کردم ولی از کجا باید میفهمیدم که ایمیل مسابقه اشتباهه کف دستم رو که بو نکرده بودم دقیقا ایمیلهام ارسال شدن تو قسمت سند میل موجودن فقط به یه آدرس جعلی ارسال شدن من سه بار ایمیل فرستادم هربار ایمیل رو از تو یه سایت کپی کردم چمیدونستم ایمیلی که تو گروه های اسکایپی اعلام کردید درسته نه ایمیلی که تو سایت ها مطرحش کردید از طرفی سایت فکر کنم از نظر دسترسی و همچنین استناد مستحکم تر از گروه های اسکایپی هست همه که به اون گروه ها دسترسی ندارن و یا من خودم شخصا بین انبوه پیام های گروه ها نمیتونستم برم ایمیل رو پیدا کنم و چون سایت ها برام دسترس پذیریش و همچنین سندیتش بیشتر بود به همین سایت ها استناد کردم جالبه دوبار تو پست ها به ایمیل مسابقه اشاره شده هر دوبارش اشتباهه حتی گفتید اگر سوالی در رابطه با مسابقه دارید میتونید از طریق همین ایمیل بپرسید ولی کدوم ایمیل چرا اشتباه خودتون رو قبول نمیکنید نمیدونم و فقط دنبال توجیه هستید و میگید چرا تعداد اندکه

سلام!
بیش از ۲۴ ساعت روی این متن خلاصه وقت گذاشتم. حالا که اسممو توی برنده‌ها ندیدم، خیلی دوست داشتم بدونم کار برنده‌ها چجور بوده که موفق به کسب عنوان شدند. حالا ناباورانه می‌بینم که اصلاً آدرس ایمیل اشتباه بوده است. من عضو هیچ گروه اسکایپی نیستم و این شگفتی رو هم همین الآن متوجه شدم. حالا کی پاسخ‌گوی وقتی که صرف این کار شده خواهد بود؟ شما حتی حاضر نیستید اشتباهتونو بپذیرید و به خاطرش عذرخواهی کنید. وقتی در گروه‌های اسکایپی آدرس درست درج میشه، یعنی تبعیض بین دوستان و دیگران. متأسفم!

ضمن عرض سلام خدمت اهالی محله ی نابینایان، فرا رسیدن روز عصای سفید رو گرامی میدارم.
در پاسخ خانم کریمزاده چند نکته رو باید ذکر کنم.
اولا براتون به خاطر این ادبیات ناپسندتون متاسفم.
ثانیا شما فرمودید سه بار ایمیل ارسال کردید نرسید. خب چرا وقتی ایمیل نرسید با من تماس نگرفتید؟ یا از خود خانم شفیعی نپرسیدید ایمیل صحیح رو بهتون بگه؟ ببینید خانم راه دسترسی به ما باز بود اما شما خودتون نخواستید ارسال کنید. ضمنا دیگه کامنتهای از این دست رو جواب نمیدیم چراکه مطلب به حد کفایت روشن هست. پیروز باشین

سلام خدمت شما من هم از ادبیات شما متشکرم خانم بزرگوار مثل اینکه کامنت من رو درست نخوندید من ایمیلم به اون آدرسی که گذاشتید تو سایت ها ارسال کردم و دقیقا ارسال شده پیام ارسال ایمیل برام اومد و همچنین ایمیلم تو قسمت سند میل موجوده حالا از کجا باید میفهمیدم که به دست شما نرسیده وقتی ایمیلم ارسال شده دقیقا اون ایمیلی که تو سایت ها اعلام کردید هم وجود داره به همین دلیل تمام ایمیل ها بهش ارسال میشن و پیام ارسال ایمیل نشون داده میشه حالا من از کجا باید میدونستم که ایمیل اشتباهه تا به شما یا همکارانتون اعلام میکردم من به پست های شما در سه سایت استناد کردم فکر میکنم همین بس باشه الان ببینید ریحان جان هم دقیقا به همین مشکل برخوردن حالا بیایید به ایشون هم بگید که اشتباه از طرف خودش بوده که به ایمیل سایت و پست شما استناد کرده باید ایمیل رو شفاهی ازتون میپرسیده خخخ واقعا جالبه

جالبه. جواب ندادن به ایمیل‌هایی از این دست، یعنی شونه خالی کردن از بار مسئولیت. این بحث‌ها که به جایی نمی‌رسه. پیشنهاد می‌کنم ضمن درج آدرس درست ایمیل، از همه کسانی که متن مسابقه رو آماده دارند بخواید حداکثر تا امشب یا فردا صبح متن رو دوباره ارسال کنند. این‌طور اون حاشیه هم رفع میشه. در ضمن اگر کسی متنو آماده نداشته باشه، ضرف این مدت محدود نمی‌تونه اونو بنویسه.

سلام خانم محمدی گرامی. من متأسفانه به خاطر مشغله فراوانی که داشتم نتونستم توی مسابقه شرکت کنم. از طرفی، احترامی که برای شخص شما و کار شما قایل هستم هم تا جایی که می دونم واسه خودتون روشنه. پس هیچ نفعی در نتیجه مسابقه ندارم و قصدم هم کارشکنی یا خرده گیری بی جا نیست. اما سه تا نکته رو عرض می کنم و امیدوارم برخلاف کامنت قبلیتون بذل نظر بفرمایید. نکته اول اینکه ظاهرا ایمیلی که اشتباه درج شده متعلق به شخص یا گروه دیگری بوده و لذا ایمیل بچه ها برگشت نخورده که اونا متوجه بشن ایمیل اشتباه بوده. ثانیا، بهتر بود دست اندرکاران مسابقه ایمیلی در تأیید دریافت ایمیل بچه ها و به عنوان رسید دریافت واسشون می فرستادند و توی آگهی مسابقه هم این نکته درج می شد. نکته آخر هم اینکه من به عنوان یک دوست به شما عرض می کنم که اشتباه از طرف برگزارکنندگان مسابقه بوده و یه عذرخواهی ساده بهتر از زبان کنایه می تونه بچه ها رو به مشارکت در دوره های بعدی ترغیب و به ترویج فرهنگ کتاب خوانی کمک بیشتری بکنه. در آخر هم موفقیت روزافزون شما رو در کار بزرگی که بر عهده گرفتید آرزو می کنم.

عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز.
انتظار داشتیم وقتی چند کتابخانه با هم مسابقه ای می‌گذارند دقت بیشتری در نوشتن آدرس ایمیل داشته باشند.
خانم محمدی، شما که از روز عصای سفید حرف میزنید احترام گذاشتن به همنوع را فراموش نکنید.
عذر خواهی کردن چیزی از شما و همکاراتون کم نمیکنه.
من هم خلاصه کتاب را نوشتم و به همون ایمیل که توی سایت هست فرستادم.
شما میگید توی گروه های اسکایپی اصلاح کردید ولی آنقدر به خودتون زحمت ندادید به مدیر سایت زنگ بزنید و بهش بگید پست شما را ویرایش کنند.
یا شاید اصلا متوجه اشتباهتون نشدید.
اگر نتیجه لغو نشه و دوباره تمدید نکنید، من به شخصه دیگر در فراخوان های شما شرکت نمیکنم چون به اعتراض ما کسی اهمیت نمیده
دقت کنید که ما به احترام شما شرکت کردیم.
ادبیات خانم کریم زاده اصلا هم اشتباه نبود

سلام من شرکت کننده نیستم. قصور از هر دو طرف بوده هم برگزار کننده یعنی اون کسی که اطلاعرسانی کرده کمی دقت می کرد تا ایمیل درست درج بشه. بعد هم اگه ویرایش کردن باید سریع هم در اینجا با یه قید ویرایش شد پست رو به روز می کردند. چون سایت حالت عمومی تر داره و حکم روزنامه رسمی برای اجرای قانونه یعنی با درج در این روزنامه دیگه کسی حق نداره جعل به قانون رو دلیل بیاره حالا هرچند که شاید اصلا در عمرش هم ندونه روزنامه رسمی چی هست. پس باید به محض اصلاح در گروه های شبکه اجتماعی در اینجا هم درست می کردید. دوم شرکت کنندگان هم اگه دیدن ایمیل غلط هست یه تذکر می دادند که ایمیل غلط هست یا برای تایید ایمیلشون با برگزار کنندگان تماس می گرفتن که ایمیلشون رسیده یا نه…. بهرحال این مسابقه تموم شد و اعلام نتایج شده حالا اگه تعداد بالائی با اشتباه غیر عمد ایمیل اشتباه فرستادند بهشون تا فردا یا امشب طبق پیشنهاد دوستمون علا الدین بدین تا بفرستند و دوباره قرعه کشی کنید به احترام روز عصای سفید…. ببخشید دخالت می کنم. دوست داریم بین بچه ها رفاقت باشه و خدای نکرده دلخوری نباشه…. همگی موفق باشید

سلام
اول از تک تک کسایی که ایمیل دادن و ایمیلشون به دست ما نرسیده واقعا عذرخواهی میکنم چون واقعا خبر نداشتم و متوجه اشتباه در آدرس ایمیل هم نبودم تا کامنتهای پست رو باز کردم!
دوستانی که میفرمایید آدرس ایمیل رو برای گروههای اسکایپی اختصاصا فرستادیم اصلا و ابدا چنین چیزی نبوده! بچه ها به من زنگ میزدن یا پیام میدادن که پست توی سایت دیگه صفحه اول نیست آدرس ایمیل مسابقه رو برامون بفرست دیدم تعداد کسایی که دارن ازم میپرسن زیاد میشن تا اونجایی که دسترسی به بچه ها داشتم هم زمان رو تذکر میدادم هم آدرس ایمیل رو میفرستادم.. به هیچ وجه من الوجوه هم این طور نبوده که برای یه عده خاص بفرستم برای یه گروه نه!
شما خودتون قضاوت عادلانه داشته باشین آیا منی که میخوام مسابقم با بالاترین سطح مشارکتها رو به رو بشه چطور میام فقط برای یه عده خاص این کارو بکنم؟
اما در این میان هم بودن کسایی که آدرس رو میزدن و چند بار هم خبر میگرفتن و بهشون میگفتم فایلشون نرسیده اگر ایمیلشون مشکل داره به خودم فایل رو بدن که برای داوران بفرستم. همینها ابدا اشاره ای نکردن که آدرس رو اشتباه دادی ضمن این که اونا آدرس دوم رو هم دیده بودن وگرنه از اشتباه بودن آدرس اول خبر نمیدادن!
به هر حال ما جوائز برندگان رو بهشون دادیم و جایی برای بازگشت نیست اما باز هم از این که توی تجربه اولم برای یه کار بزرگ اشتباهی رو ناخواسته مرتکب شدم جدا عذرخواهی میکنم و تمام سعیم رو میکنم که دیگه چنین اشتباهی برای کارهای بعدی پیش نیاد.

در اهدای جوایز به برندگان چه عجله‌ای داشتید!!! من نخستین بار بود که در چنین مسابقاتی شرکت می‌کردم. به لطف شما، احتمالاً آخرین باری هم باشد که شرکت می‌کنم. بد نبود متن یا صوت ارسالی برندگان برای مسابقه را هم منتشر می‌کردید تا ببینیم آیا اصلاً کار ما می‌توانسته است جایی در این مسابقه داشته باشد. شاید به زودی متنی که برایتان فرستاده بودم، البته به خیال خودم، را در محله منتشر کردم.

دوستان فراموش کردم در کامنت قبلی بنویسم برای تک تک کسایی که ایمیلهاشون به دستم میرسید تاییدیه میفرستادم و حتی اعلام هم کردم زمانی مطمئن باشین فایلتونو گرفتم که ایمیل تاییدیه رو دریافت کرده باشین.

اونی که به اشتباه اعتراف می کنه و عذرخواهی می کنه بزرگ است و بزرگتر اونه که عذرخواهی طرف مقابل رو بپذیره…. ان شا الله در مسابقات بعدی کارها بسامان تر باشند و مشارکت بیشتر. یه شوخی هم با برندگان . ضمن تبریک بهشون ماشا الله چه عجله ای داشتن سریع شماره حساب رو فرستادند فکر کنم با مشخصات فردی شون شماره کارت هم فرستاده باشند!!!! پیروز باشید.

و این موضوع ابدا در پستهای که تو سایت ها گذاشتید بهش اشاره نشده و نمیدونیم شما کجا تاکید کردید که ایمیل تعیدیه براتون ارسال میشه وقتی من استنادم به سه پست هست بگردید ببینید کجا گفتید اگر ایمیل تعیدیه براتون نیومده یعنی ایمیل شما به دست ما نرسیده به هر حال متاسفم برای افرادی که که کاملا حق به جانب صحبت میکنند و کوچکترین ارزشی برای وقت و انرژی که دوستان برای این مسابقه به خرج دادن ندارند و دوباره حرف خودشون رو تکرار میکنند خانم بزرگوار من اگر میدونستم که ایمیل مشکل داره یا ایمیل صحیح یه چیز دیگست خب بنظرتون عقلانیش این نبود که میومدم به همون ایمیل درست هم میفرستادم تا لااقل تو مسابقه شرکت داده بشم در ضمن من با کسی مشکلی ندارم اگر شما مشکل دارید که بماند از طرفی من اگر با شما مشکل داشتم که نمیومدم بگم تو مسابقه شما شرکت کردم حالا هم درست این بود که نتایج باطل اعلام بشه ولی چون حداقل از سه نفر برنده دو نفر از دوستان نزدیک و صمیمی خودتون هستند نمیخواید که اینطور بشه. و تازه با توپی پر اومدید به من میگید که ادبیاتم ناپسند بوده مبادا دست پیش رو گرفتید که عقب نیفتید در ضمن تهمتی که به من زدید هم جای خودش بماند که نوشتید من از عمد نگفتم ایمیل اشتباه بوده. باید به گوشتون برسونم من به محض اطلاع اومدم همینجا گفتم تا شاید ترتیب اثر داده بشه ولی حتی کوچکترین ارزشی برای حق دوستان خودتون قائل نبودید ما ساعت ها وقت گذاشتیم برای شرکت تو این مسابقه ولی در حالی که بی خبر از همه جا ایمیل اشتباه بوده و تعداد اندکی که خلاصه فرستادن هم از نزدیکان خودتون بودن اگر به غیر از اینه که لااقل دو نفرش جز برندگان هستند و متن این پست بیانگر همه چی هست

خانم سمانه! من خودم همانند شما از این اشتباه بسیار ناراحت و عصبانی هستم. اما شناختی که در محله از خانم شفیعی به دست آوردم، به من می‌گوید ایشان هیچ عمدی در کارشان نبوده است. حضور دوستانشان در جمع برندگان نیز اتفاقی بوده است. فقط چون رابطه دوستانه‌ای بینشان بوده، نشانی ایمیل را مستقیماً از مجری پرسیده‌اند.

حالا بیایید ببینید جواب کیا رو تو این پست دادید فقط کامنت هایی که تشکر و سپاس به همراه داشتند به غیر از من معترضین دیگه ای بودن چرا جواب اون ها داده نشده. چرا ما ایرانی ها عادت کردیم به تعریف و تمجید ها فقط پاسخ بدیم و هرگونه اعتراض و انتقادی رو نادیده میگیریم اگر وقت ما برای شما ارزش نداره باید بگم همونقدر که وقت خودتون براتون ارزش داره ما هم وقت و تک تک لحظات زندگیمون برامون ارزشمنده و بیایید به ارزشمندی وقت یکدیگر هم لااقل احترام بذاریم

دوستان من توی کامنت قبلی تمام حرفامو نوشتم حالا هم بازم میگم واقعا نه عمدی بوده نه خواست قبلی ای در کار بوده تنها بد بیاری ای که آوردم این بود که از شانس بدم با همون آدرس ایمیل اشتباه هم ایمیل وجود داشته!
کسایی که یا نتونستن ایمیلو بردارن یا کلا میخواستن دوباره آدرسو بگیرن مراجعه کردن و دوباره آدرس گرفتن.
دلیل اینم که توی همه سایتا آدرس اشتباه بود فقط و فقط کپی برداشتن از رو پست این سایت هست. وقتی از یه پست کپی برداشته بشه دیگه احتمالا همه میدونیم از تک تک کلماتش کپی برداشته میشه!
و این که دوبار آدرس ایمیل توی پست بود و هردو هم اشتباه شد به خاطر این بود که من اونو توی کلیپبرد ذخیره داشتم و هر دو بار هم فقط پیست کردم!
اما حرف آخر: نمیتونم با حرف زدن ثابت کنم ولی بین ما و نیتمون و این که واقعا میخواستم دوستام برنده بشن یا نه گرچه داوران فایلها رو داوری میکردن خدا شاهد هست اگر واقعا همین بوده که شما میگین و هدفم برنده شدن دوستام بوده پس خودش خدایی کنه و جواب بده و اگر کسایی هستند که میگن از عمد بوده خودشو همون طور به اونا نشون بده که نیت و قصدشون هست.
باز هم از خانمها و آقایانی که فایلهاشون ناخواسته به دستم نرسید عذرخواهی میکنم.

سلام خانم شفیعی دست مریزاد کارتون عالیه که میخواید فرهنگ کتاب خونی را توی محله بیشتر کنید . ممنون از زحماتتون * کاش این اشتباه پیش نیومده بود تا همه راضی از این مسابقه میرفتند . متاسفانه با وجود این مشکل دوستان خیلی ناراحت شدند راستش خیلی تعجب کردم که گفتید چرا کسی کتاب نمیخونه آخه تو این مدت که با دوستان آشنا شدم همه را اهل خوندن کتاب دیدم . جا داره از همه دوستان شرکت کننده که مطالبشون به ایمیل اشتباهی رفته تشکر فراوان بکنم و همچنین سپاسگزاری کنم از نسیبه خانم که شعرشون بسیار زیبا و قابل تامل بود . موفق وپیروز باشید

به نظر بنده، عذرخواهی به اشتباه وقتی واقعیه که جبران بشه.
وقتی کاری رو به خطا و ناخواسته انجام دادید که نمیباید انجام میشده، پس جبران کنید.
توی ادیان هم دقیقا میگن طلب بخشش از خداوند وقتی قبوله که دیگه اون اشتباه قبلی تکرار نشه و در ضمن برای جبران اشتباه قبلی تلاش بشه.
اینه که اگه من میگم ببخشید که مثلا حق شما خورده شد، باید حق شما رو به شما برگردونم یا خسارت رو به نحوی واقعی جبران کنم تا واقعا از دل شما در بیاد.
وگرنه که من بخوام با یه ببخشید همه چیز رو حل کنم فکر کنم جورش جور در نیاد.
ضمن اینکه نظر نهاییم اینه که سرکار شفیعی به عمد این کار رو انجام نداده، ولی کاملا به شرکت کنندگانی که حقشون ضایع شده حق میدم که حقشونو طلب کنند و از سرکار شفیعی و دست اندر کاران انتظار دارم اشتباهشون رو جبران کنند. نه در مسابقات بعدی، بلکه در همین مسابقه.
شده باشه جوایزی مجدد با بودجه ای خاصه این اشتباه تهیه بشه، شده باشه مسابقه مجدد برگزار بشه، شده باشه هر روشی حتی غیر از پیشنهاد های من اجرایی بشه برای جبران این مسئله، به نظرم باید این اتفاق بیفته.
وقتی مدیر توییتا میاد میگه معذرت میخواهیم که ترمز ماشینامون مشکل داشته، بعدشم فراخوان میده و تمام ماشینای مشکلدار رو جمعآوری می کنه مجددا با ترمز سالم تحویل میده. یعنی جبران خسارت. یا مثلا نمایندگان مجلس انگلیس که خواسته یا ناخواسته از بیتالمال خرج شخصی کرده بودند، معذرتخواهی کردند و برای جبران اشتباهشون استعفا دادند.
پس ضمن اینکه برای سرکار شفیعی احترام قائلم و مطمئنم اشتباهش ناخواسته بوده، در صورتی که جبران نکنند، نمیتونیم انتظار داشته باشیم عذرخواهی کوچکترین تأثیر رو داشته باشه.
بالاخره حتی اگه در مرحله ی دوم، سمانه و هیچ یک از شرکت کنندگان هم برنده نشن، هیچ طوری نیست. فقط باید این اتفاق بیفته که جبران مافات شده باشه. چون مطمئنم سمانه خانم مشکلش برنده شدن یا نشدنش نیست، مطمئنم سمانه خانم مشکلش اینه که چرا اصلا به ذات شرکت داده نشده.
خود من بزرگترین اشتباه رو در پیکره بندی سایت همین تیرماه انجام دادم. اشتباه وحشتناکی کردم که باعث شد تیمتاک راه نیفته، و باعث شد وعده ی من عملی نشه. کلی به بچه ها قول دادم که اگه مشارکت کنید محله ال میشه و بل میشه. بعدشم محله نه ال شد و نه بل شد. مشکل اونجایی بود که کم تجربگی من، باعث شد وعده ای نادرست رو قبول کنم و وقتی خلف وعده از طرف طرف مقابلم صورت گرفت، نتونستم سرویس محله رو مجدد به روش صحیح پیاده سازی کنم. ضمن اینکه از بچه ها معذرت خواستم و توضیح دادم که دقیقا چرا و کجا اشتباه کردم، بعدشم دو سه ماه خون دل خوردم و شب بیداری کشیدم تا سرویس ها رو روی یه سرور دیگه منتقل کردم. بعدشم تیمتاک رو راه انداختم و الانم دارم زیرساخت های دیگه رو تنظیم می کنم. من وقتی گفتم بچه ها ببخشید، به این خاطر بخشیده شدم که بچه ها عملا دیدند من جبران کردم.
پس اشتباه کردن طوری نیست. همه ی ما اشتباه می کنیم. مهم اینه عملا قبول کنیم اشتباه شده و جبرانش کنیم.
من خط آخر نظر خودمو بگم که فکر می کنم هم خانم شفیعی اشتباهش ناخواسته بوده و هم سمانه خانم ناراحتیش از برنده نشدن نبوده. مسئله خیلی ساده هستش. یه اشتباهی شده، کسی هم در زمان مقتضی متوجه قضیه نشده. حالا که همه چی مشخص شده، باید اشتباه جبران بشه.
تمام

سلام و عرض ادب
دیروز آخر وقت این پست رو خوندم و وقت نداشتم کامنت بذارم. اما از گله ای که خانم شفیعی اول پست نوشته بودند با خودم گفتم ” با اینکه حاشیه نداره ولی فکر می کنم این پست به حاشیه کشیده بشه یا حداقل عده ای حرفهایی برای گفتن داشته باشند. ”
امروز اول صبح گفتم یک پیام تشکر بگذارم. من شرکت نکردم چون می دونستم برای این فایل صوتی یا متنی که باید به مسابقه ارسال کنم باید ساعتها وقت بگذارم و واقعا وقت نداشتم.
اما حالا اشتباهی پیش آمده و هم ناراحتی برگزار کننده مسابقه قابل درک است و هم ناراحتی افرادی که ساعتها وقت گذاشته اند و اثرشان به دست برگزار کنندگان نرسیده.
اشتباه هر جایی پیش می آید و قطعا تاثیرش برای کسی که ساعتها وقت گذاشته بیشتر است ولی موج منفی ای که به سمت برگزار کننده ها برمی گردد اعصاب و روان را بهم می ریزد.
گاهی باید تاوان یک اشتباه را داد تا اعتماد برگردد. تا صمیمیت حاکم شود. می شود مثل خیلی مسوولین یک عذرخواهی ساده نمود و جبران هم نکرد.
به نظرم اگر مسابقه قابل تجدید نیست, اگر جوایز داده شده, خانم شفیعی که حسن نیتشان برای من اثبات شده است, با هزینه شخصی سعی در جبران این اشتباه باشند. مثلا کسانی که اثرشان فرستاده نشده تا ۱۲ ساعت برای ایشان بفرستند که فرصت سواستفاده هم نباشد. البته این یک نظر است و بیشتر قصدم ایجاد صلح و دوستی بین بچه های محله است.
موفق و پیروز باشید و تشکر از مسابقه

حتی اگر مسابقه تجدید هم شود یا بین کسانی که ایمیل را اشتباه فرستاده‌اند مسابقه دیگری برگزار شود، من که شرکت نخواهم کرد. دیگر لطف ماجرا از بین رفته است. خوشحالم که یکی از برندگان نبوده‌ام. جوایزی شبهه‌ناک و آلوده به بی‌عدالتی. مثل این‌که کشوری برای یک مسابقه ورزشی بین‌المللی به ورزشکاران چند کشور ویزا ندهد، آن‌وقت برنده شدن در آن مسابقه دیگر ارزشی ندارد. ان‌شاءالله خانم شفیعی در سال‌های آینده دقت بیشتری می‌کنند. اما برخورد خانم محمدی و پاسخشان به سمانه اصلاً درست و اخلاقی نبود. بهتر است اگر جنبه نقد را نداریم، در برگزاری چنین برنامه‌هایی مشارکت نکنیم. همین‌ها عدم استقبال بچه‌ها از کتاب‌خوانی‌های گروهی را در پی خواهد داشت که خانم شفیعی آن‌قدر نگرانش بودند.
به امید بالا رفتن سطح مطالعه و آستانه تحمل در همه ما!

دیدگاهتان را بنویسید