خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو

بررسی تللایت و بلایندگرام

سلام و درود خدمت همه عزیزان
تجربه کار خودم با این دو برنامه رو به شکل اجمالی و مختصر براتون توضیح میدم و بیشتر به نکات برجسته میپردازم.
این بررسی به این معنی نیست که کدوم بهتره یا کدوم بدتره و اصلا چنین چیزی معنی هم نمیده چون قابل اصلاح هستند و سازنده فقط کافیه موارد رو تغییر بده پس چیز ثابتی نیست.

این نکته رو هم باید عنوان کرد که تللایت به دلیل عرضه نشدن و تست توسط کاربران مسلما اصلاحات بیشتری لازم داره چرا که اصلاحات بلایندگرام طی دو هفته هست که داره از طرف جمعی گسترده از کاربران به سازندگان بازخورد داده میشه و اگه روزای اول بلایندگرام رو بخواییم در نظر بگیریم اصلاحات زیادی لازم داشت و به مرور برطرف شدند و الان به این شکل در اومد, پس یکی دوتا اصلاح برای تللایت چیزی نیست و در نسخه های بعدی مطمئنا برطرف خواهند شد.
تللایت:
پر گویی:
شاید یکی از اصلی ترین اصلاحاتی که این برنامه نیاز داره و در اولین فرصت باید حل بشند توضیحات زیادیه که توسط تالکبک خونده میشه و بعضا این توضیحات قبل از محتوای اصلیه, مثلا در صفحه چتها ابتدا تعداد پیامهای خوانده نشده سپس اینکه از طرف چه کسی فرستاده شده خونده میشه و بعدا نام شخص یا گروه خونده میشه که این موضوع باعث میشه که تا میاییم نام گروه یا شخص رو بدونیم کیه کلی توضیحات که نیاز نداریم باید بشنویم و ما واسه سرعت کار نیاز داریم بدونیم این چت که روشیم کدومه یعنی اسمش چیه بعدا اطلاعاتش که چندتا پیام خوانده نشده رو لازم داریم و اینکه خونده میشه از طرف فلانی هم اصلا لزومی نداره چون مسلما میدونیم که این پست رو اون فرستاده که برامون اومده که این موضوع تو گروهها و کانالها و پی وی ها هم مشهوده که میگه پیام از طرف فلانی.
موضوع بعدی تو این زمینه اینه که همه پستها رو نوعشون رو میخونه و لزومی نداره که مثلا بگه این پیام نوشتس یا تکسته بلکه فقط فایلها و موزیک ها و ویدئو ها رو باید اعلام کنه و از خوندن تکست یا نوشته خودداری بشه چون اکثر پیامها تکست هستند و اینکه هی اعلام کنه تکست تکست آزار دهندس.
مورد بعدی خوانده شده یا نشده یا ارسال شده یا نشده پیام تو پی وی هاست:
قبل هر پیامی میگه ارسال شده یا نشده خوانده شده یا نشده بعد اسم طرفو میخونه و بعد میره سر متن پیام.بنظر من بهتره بره آخر پست خونده بشه یعنی بعد از متن اصلی بگه فرستاده شد یا خوانده شد یا نشد.
و اینکه اسامی رو هم تو پی وی نخونه چون خودمون میدونیم چه پیامی رو خودمون فرستادیم یا اون طرف فرستاده که البته این مورد تو بلایندگرام هم هست یعنی اول میگه خوانده شده یا نشده بعد اسم طرف بعد متن که خب تو بلایندگرام در نسخه جدید اسم خودمونو حداقل نمیخونه که به نظر من باید اسم طرفم خونده نشه چون وقتی بدونیم این پیاما خودمون ندادیم خب اون داده دیگه!
دسترسی به اطلاعات و گزینه های پستها:
یکی از اصلاحات دیگه ای که از نظر اهمیت هم رده با پر گویی هست موضوع گزینه های پست هاست مخصوصا این مورد که وقتی دوبار ضربه میزنیم رو یه پست که گزینه هاش بیاد یا فشار طولانی انجام میدیم اون پست در حالت انتخاب قرار میگیره و بعد گزینه هاش باز میشه و وقتی یه بک میزنیم که بریم یه پیام دیگه ای رو بخونیم و شاید بخواییم اونو دانلود کنیم یا کپی کنیم اون پیام انتخاب میشه و به موارد انتخاب شده اضافه میشه که این موضوع اختلال در عملکرد رو به وجود میاره چون ما گاهی مواقع نیاز داریم که چند پست رو انتخاب کنیم و کپی یا فوروارد کنیم و اکثر مواقع میخواییم فقط همون پست رو کپی یا فوروارد کنیم و لزومی نداره که انتخاب بشه که بعد بخواییم تازه از انتخاب درش بیاریم که پست بعدی رو گزینه هاشو مشاهده کنیم.
مورد بعدی پستهایی هست که توسط افراد تو گروهها یا پی وی ها پاسخ یا همون ریپلای میشند:
اول اینکه پستی که ریپلای شده رو میخونه بعد جوابی که بهش داده شده رو میخونه که این باعث میشه کلی زمان بگذره که ما بفهمیم پاسخش چیه دوم اینکه دسترسی به پیامی که ریپلای شده نداریم یعنی تو گزینه ها نمیشه پیامی که ریپلای شده رو مشاهده کنیم.که این مورد هم باید اصلاح بشه و اول پاسخی که به پست داده شده خونده بشه بعد اگه کسی خواست بدونه پست چی بوده ادامشو گوش کنه.این مورد زمانی اهمیت پیدا میکنه که ما دنبال جوابی که به پیاممون دادن هستیم باید به این شکل بشه که اول اسم کسی که پیام رو ریپلای کرده بخونه بعد بگه ریپلای شده فلانی یعنی شخصی که پستش ریپلای شده رو بخونه بعد پاسخی که داده و بعد پیامی که بهش جواب داده شده.
موضوع بعدی خوندن درصد دانلوده:
وقتی میزنیم رو یه پستی که فایلی رو دانلود کنیم اتومات خودش درصد دانلود و خاتمه دانلود رو اعلام نمیکنه و باید حتما دوباره بزنیم رو پست که درصد دانلود یا اتمام دانلود رو متوجه بشیم.
مورد بعدی صفحه تنظیمات اعلانات و صداها هست.
تو این بخش تفکیک واضحی بین اعلانات پیام و گروه نیست و خیلی باید دقت کرد که متوجه شد کدوم واسه پیامه کدوم واسه گروهه.مثلا اگه بخواییم اعلانات گروه رو ببندیم یا صداشو عوض کنیم اول باید اعلانات پیام رو پیدا کنیم بعد بریم رو گزینه های گروه چون دقیقا مشخص نشده که مثلا بگه اعلانات گروه.
موارد دیگه ای هم که مربوط به ارسال پیام یا آپلود هستند هم مورد بررسی قرار ندادم چون باید نرم افزار رو خریداری کرد که متوجه شد چجوریه و یکی دیگه از مواردی که باید در نظر گرفته میشد این بود که به شکل تست یه مدت رو قرار میدادند واسه کار با تمام قسمتهای نرم افزار و بعد اون زمان دسترسی قطع میشد.

و اما بلایندگرام:
من این مدت اصلاحات و موارد بسیار بسیار زیادی رو به سازنده این برنامه اعلام کردم و خوشبختانه همشون رو اعمال کردند و تنها چیزایی که از این به بعد دارم بهشون اعلام میکنم چیزای اضافه بر تلگرام هستند یعنی گزینه ها و مواردی که تو خود تلگرام نیست و تو برنامه هایی مانند موبوگرام و تلگراف هستند.
بلایندگرام هم ابتدا خیلی از اصلاحات بالا رو نیاز داشت ولی همشون برطرف شدند و موارد جزئی هست که تو عملکرد تاثیر چندانی ندارند و بیشتر تکمیلی هستند.
البته یه مورد که من باهاش مخالف هستم صدای ارسال و دریافت پست هست که تو نسخه 4 به بعد صدای چت زیاد شد و این آزار دهندس, چون وقتی یه پیام میفرستیم همه میفهمند ما داریم چت میکنیم یا پیام فرستادیم.و یکی دیگم همون موضوع خوانده شدن یا نشدن پیامه که قبل از متن گفته میشه که بهتره بره آخر متن و یکی دیگه هم اینکه شکلکها هم برچسب نداره و خب تللایت هم نداره که مشترکه بین این دو برنامه.
مورد دیگه ای هم که من باهاش راحت نیستم اسم برنامس و اطلاع هم دادم ولی سازنده گفت با این نام مطرح شدیم و واسه تغییرش ضرر مالی میکنیم که بنظرم بازم میشه طی یه اطلاع رسانی اسمش رو تغییر بدیم و مثلا بذاریم Talkgram
این مواردی بود که طی کار از این دو برنامه دستگیرم شد و اینا همش نظرات من هست شاید شما نپسندید ولی دلایل مطرح کردنشون رو هم ذکر کردم
در آخر این نکته رو هم عنوان میکنم و البته بیشتر درخواست هست, و اونم اینه که از کسایی که وسع مالی دارن میخوام هر دو نرم افزار رو خریداری کنند که به نوعی حمایت بشند و اینکه باید طرفدار هردوشون باشیم و فقط اصلاحات رو به شکل دوستانه بهشون اعلام کنیم و هردورو حمایت کنیم چون هردوشون واسه ما هستند.

۳۳ دیدگاه دربارهٔ «بررسی تللایت و بلایندگرام»

به نام خداوند بخشنده و مهربان
ضمن تشکر و قدردانی از شما دوست عزیز برای موارد یاد شده و مقایسه این دو نرم افزار توجه شما رو به موارد زیر جلب می کنم.
طبق بازتابی که از دوستان داشتیم بیشتر آنان مشتاق بودند که تلگرام دقیقا شبیه به تلگرام بینایی ساخته بشه و امکانات یاد شده از جمله پرگویی که اشاره شد دلیل بر این مدعا هست و اطلاعات کامل به این جهت اعلان می شود .
ولی حتما به نظر شما و دوستان عزیز احترام گذاشته می شود و در آینده اصلاح خواهد شد .
دو زمانی که می خواهید متنی را انتخاب کنید کافی است کلیک کرده فشار داده نگه دارید تنها اکشن آ« انتخاب شده و برایتان اجرا بشود و همچنین با زدن دگمه بک می توانید به انتخاب تک به تک موارد بپردازید و اگر به نظرتون این اختلال ایجاد می کنه می تونید یه بار دیگه روی همون گزینه کلیک کنید تا از حالت انتخاب خارج بشه پس این اختلال نیست بلکه باید از حالت انتخاب خارج بشوید و این مورد در آموزش های صوتی تلهلایت آموزش داده شده البته به شکل صوتی .
این نرم افزار تلهلایت رو به یک بینا نشان بدهید ابدا متوجه تفاوت آن نخواهد شد و هرگز این تصور رو نخواهد داشت که نرم افزار مخصوص نابینایان است .
و به دلیل خواسته کاربران نام نرم افزار و طراحی آجوری انجام شده که کسی نگه مخصوص نابینایان است چون خیلی ها دوست ندارند نامی یا نشانی از نابینا در نرم افزار باشه و برایشان آذار دهنده است .
در مورد درصد ها و گفتن درصد چون اعلان توماتیک درصد در کسانی که اینترنت ضعیف داشتند باعث میشه کارهای دیگر رو موازی با دانلود اون فایل انجام بدهند حذف شده ولی اگر سویت بکنید مشاهده خواهید کرد که درصد العان میشه .
پس درصد ها هم هستند .
در تله لایت می توانید به راحتی میکرفون رو قفل کنید و بعد از این که ویس شما تموم شد دگمه بک رو بزنید و با حالت که سه گزینه ایست مواجه بشوید .
پخش , ارسال , برگشت .
یعنی شما می توانید به سادگی ویس خودتون رو یک بار گوش بدید اگر صلاح بود ارسال بکنید .
در تلهلایت می توانید پیام رو هم از خودتون و هم از کاربر مقابل که خودتون ارسال کردید به تور کامل حذف بکنید .
باز موردی بود در خدمت هستم
کانال رسمی:
@telelight_app
کانال آموزش:
@telelight_training
آیدی پشتیبانی:
@telelight_support

با تشکر از شما و پاسخگوییتون مواردی که نتونستم مفهوم مورد نظرمو رو بیان کنم بگم.
۱ در مورد انتخاب شدن پست که گفتم اختلال ایجاد میکنه, منظورم اختلال در سرعت کار بود, چون ما رو هر پستی ضربه میزنیم بعدش باید اون پست رو از انتخاب در بیاریم که این کار اضافه میشه و سرعت رو کم میکنه.بهتره یه گزینه ای اختصاص پیدا کنه به این مورد که وقتی انتخابش میکنیم حالت سلکشن یا همون انتخاب فعال بشه.
۲ بله درصد هست و همونطور که اعلام کردم باید حتما ضربه بزنیم رو پست که میزان دانلود اعلام بشه.
۳ ارسال و ضبط صدا هم به دلیل در دسترس نبودن واسه نسخه دمو نتونستم تستش کنم و اینجور که میفرمایید این قسمت کامل دسترس پذیره و نسبت به بلایندگرام دسترس پذیر تره.
۴ در بلایندگرام هم امکان حذف دوطرفه پیامها وجود داره و من تست کردم.در تللایت هم بازهم به دلیل دمو بودن نتونستم.
۵ در مورد اسم تللایت هم من باهاش موافق هستم و فقط اسم بلایندگرام رو مورد نقد قرار دادم.

بازم تشکر از همه زحماتتون

سید جان عزیز شما گفتید با کلیک پیام ها انتخاب میشوند نه چنین نیست .
این حالت فقط برای نوشته ها و عکس ها هستش و دلیل هم برای سحولت در انتخاب هستش ولی فایل های صوتی و ویس و موزیک و ویدیو با کلیک پخش می شوند .
در ضمن موقع انتخاب سرعت بالاست همون سرعت در حالت عدم انتخاب پایاپای یعنی صفر پس هیچ کندی ایجاد نمیشه

ببخشید پیام محمود حژبری عزیز رو هم که همه ما به عنوان یه کارشناس قبول داریم اینجا براتون می گذارم که این رو هم ببینید
محمود هژبری says:

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ در ۱۴:۲۷

با سلام خدمت شما دوستان عزیز.
ضمن تشکر از سازنده نرم افزار تللایت و تستران این نرم افزار خواستم تجربه خودم رو در رابطه با تللایت و بلایندگرام با شما به اشتراک بگذارم، امیدوارم که مورد استفاده واقع بشه.
بنده هردو نرم افزار رو تست کردم و از نظر من نرم افزار تللایت بهتر و کاملتر هست. هرچند سورس قدیمیتره که اون هم سازندگانش قول دادن که برطرف بشه ولی باز هم از نظر من سازگارتر و دسترسپذیرتره.
۱. دوستانی که منتقد هستند تللایت پرگو هست، این جزئیات پرگویی نیست بلکه کل یک پست رو براتون تشریح میکنه از جمله: متن یا تصویر یا ویدیو، فرستنده، فوروارد شده از طرف، حجم، مدت زمان، تعداد بازدید. این نه تنها ایراد نیست بلکه یک قابلیت هست و من همینجا از سازنده نرم افزار تشکر میکنم.
ولی در نرم افزار بلایندگرام جزئیات خیلی کمی از مطلب خونده میشه و همچنین قبل از هر پیام عبارت “فهرست” رو تکرار میکنه که این در دسترس پذیری خودش مشکله.
۲. من پروژه بلایندگرام رو دیکامپایل کردم (به دلیل اینکه تلگرام یک نرم افزار متن باز هست و راحت میشه اطلاعاتی رو از کاربر گرفت و من چون به نرم افزار مشکوک شدم این کار رو کردم) و در کدهای نرم افزار متوجه شدم که نرم افزار در ابتدا قبل از اینکه شماره شما رو به api تلگرام ارسال کنه، شماره رو توی یه فایل در سرور بلایندگرام ذخیره میکنه که به نظر من همین خودش جای ایراده. ولی تللایت فقط هنگام خرید به سرور واسط وصل میشه.
دوستان عزیز: باید توجه داشته باشید که همه نمیتونن بتا تستر باشن. چون سلایق مختلف هست و هرکس نظر خودش رو داره و از طرفی همه اهل فن نیستن که بتونن باگ کشف کنن. تست نرم افزار بتا کار راحتی نیست و حتی ممکنه اگه نرم افزار مشکلی داشته باشه آسیب غیر قابل جبرانی به گوشیتون بزنه. کامنتی از دوست عزیزی مشاهده کردم که در نرم افزار بلایندگرام گوشیشون به مشکل خورده بود و restart میشد. پس سازنده این نرم افزار خواسته برای شما مشکلی پیش نیاد. ضرب المثلی هست که میگه: آشپز که دوتا شد، غذا یا شور میشه یا بینمک”
راجع به نرم افزار که انتقاد شده دمو نداره هم باید ارز کنم که این نرم افزار دمو داره و دموش هم همیشگی هست. یعنی شما اگه قصد خرید هم نداشته باشید، میتونید از نرم افزار به صورت دمو به صورت مادام العمر استفاده کنید. و کارهای روزمره خودتون رو انجام بدید. با این تفاوت که دموی این نرم افزار تست شده و معتبره.
اینطور دموهایی هم زیاده. مثلا در نرم افزار dotwalker نسخه دمو شما فقط میتونید ۳۰ نقطه به نرم افزار اضافه کنید و…
من بیطرف هستم و هیچیک از سازندگان نرم افزار رو نمیشناسم و حتی با دو طرف هم صرف تحقیق صحبت کردم و هردو نرم افزار رو نیز تست کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که نرم افزار تللایت گزینه مناسبتری هست و نرم افزار رو خریداری کردم.
از طولانی بودن کامنت عذرخواهی میکنم.
خواهش میکنم اینقدر همدیگه رو نکوبونید و سعی کنید خودتون چشماتون رو باز کنید و با چشم باز نرم افزار مد نظرتون رو خریداری کنید.
موفق باشید.

محمود هژبری محمود هژبری says:

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ در ۱۴:۳۲

لطفا اطلاعاتی رو از جزئیات پیام کم نکنید چون توی نرم افزار نقص پیش میاد. یا حداقل اگه میخواید تغییری بدید اختیاریش کنید. این جزئیات برای فهمیدن بهتر پیام خیلی به ما کمک میکنه و مشخصه که برنامه نویس خیلی روی دسترسپذیری نرم افزار کار کرده.

پ

با سلام و تشکر این قابلیت پرگویی که تللایت خیلی هم خوب است البته اگر بشه خودمون مشخص کنیم که چه چیزهایی رو بگه خب بقیه کاربرهایی که از این قابلیت خوششون نمیاد میتونند این رو غیر فعال کنند ولی من که از این قابلیت خیلی هم خوشم میاد

سلام هادی ان. اما من با این اسم بسیار مخالفم. یه خورده شکننده است. به نظرم بهتره نظر سنی ایجاد بشه و اسم نرم افزار از دوستان خواسته بشه برای تغییر این اسم به نظر من یه خورده شکننده است. blind gram. با تشکر فراوان

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز.
جدا خوشحال و خورسندیم که بعد از سالها توانستیم از نرم افزار تلگرام، پا به پای سایرین بهرمند شویم.
سپاس بی کران خودم را نثار دوستان زحمت کش در هر دو تیم کاری تل لایت و بلایند گرام می نمایم و بوسه بر دستان زحمت کش تک تک دست اندر کاران این پروژه ها می زنم. امیدوارم با بازخورد مثبتی که از دوستان نابینا و کم بینا می گیرند، هم در بهبود این برنامه ها و هم در ساخت برنامه های آتی تلاش و کوشش مضاعف نمایند.
با آرزوی توفیق روز افزون

درود دوستان
نسخه [blindGram v1.1 منتشر شد
این نسخه با اندروید ۴ سازگار شده است
امکان خرید لایسنس تا قبل از بسته شدن لایسنس در بخش تنظیمات بعد از گزینه زبان اضافه شده است
امکان باز کردن منو با تک ضربه روی پیام ها به جای دانلود کردن یا باز کردن اضافه شد( برای این کار از بخش تنظیمات بعد از فعال سازی پویا نمایی مراجعه شود)
گزینه حدف غیر فعال گفتن اضافه شد (برای این کار در بخش تنظیمات بعد از گزینه با تک ضربه منو باز شود مراجعه فرمایید.) در ضمن این گزینه برای همه گوشی ها در دسترس نیست و گوشی هایی که نسخه ۱.۰ هیچ گزینه ای را نمی خواند فعال نکنند زیرا مجدد هیچ گزینه ای خوانده نخواهد شد و مجددا یه نفر باید این گزینه را برایشان غیر فعال کند
مشکل منو که با چت ها قاطی میشد هم حل شد
چند موضوع مهم:
نرم افزار های بتا فقط تا جمعه صبح در دسترس هستند و باید همه امشب به نسخه ۱.۱ بروزرسانی کنند
مهلت تست یک روز تمدید شد و تا روز ۱ شنبه نرم افزار آزاد هست
عده ای گفته بودند که بلایندگرام شماره شما رو به سمت سرور ارسال می کند: این موضوع کاملا صحت دارد، زیرا از سمت سرور شماره شما تایید می شود که آیا لایسنس را خریداری کرده اید یا نه
هم اکنون می توانید آخرین نسخه را از طریق وبسایت یا کانال [blindGram از آدرس زیر دانلود کنید
https://t.me/blindGram
http://blindgram.ir/

سلام سید جان مرسی از پست

زنده باد سازنده گان بلاندگرام

در ارز ۱۵ روز تلگرام را دست رِس پذیر کردن .
در ارز یک هفته نسخه بلاندگرام را ب تلگرام رسوندن

حالا برنامه نویسان

تِلِلایْت چکار کردن وقط و حجم اینترنت دوستان را گرفتن

آخرش هم برنامه ای با مشکلات زیاد تحویل دوستان دادند

حتا اجازه تست برنامه را ب دوستان ندادن . چرا چون میترسیدن دوستان متوجه مشکلات برنامه بشن و برنامه را خریداری نکند

سلام خدمت شما. این که شما اینا را گفتید حقیقت هساش. اما ما اینجا نیستیم که بخواییم کسی را یا تیمی را مورد سرزنش قرار بدیم دوست عزیز. بنابر این نمیشه چیزی بیشتر توضیح داد. ولی انصافا بلایند گرام گل کاشت و واقعا دست مریضاد دارند.

با سلام خدمت دوستان من به عنوان یکی که تله لایت رو خریدم و استفاده کردم میخوام نظر خودم رو اعلام کنم.
بعضی از دوستان هستند که میگند فرضا در نرم افزار زمانی که روی یک موسیقی یا فیلم قرار میگیریم اسپیک خیلی حرف میزنه دوستان مگر در واتساپ مثلا در گروه یا در پیوی شخصی اگر یک موسیقی واسمون میفرستاد ما با این درگیر نبودیم که ای کسی که این آهنگ یا فیلم رو فرستادی معرفیش کن حالا ممکن بود این فرد این کار رو میکرد ممکن بود اصلا اهمیت نده واتسپ تنها چیزی که از اون فایل واسمون مشخص میکرد اون مقدار فایل که چند مگا بایته و زمان ارسال فایل حالا ممکن بود شما اون فایل رو دانلود کنید ببینید که فایل رو شما قبلا داشتید که این موضوع کمی خوشایند نیست واتساپ حتی درصد ارسال و دریافت فایل رو هم بهمون نمیداد بجز فیلم و عکس.
خب حال شما فکر کنید در کانال یا ربات موسیقی هستید
کانالی مثل شیراز سانگ ویا آهنگ لری خب فایلی که میفرستند در نرم افزار مشابه تله لایت من فقط مقدار حجمشو میدیدم و ساعت ارسال رو این واسم مبهم بود که یعنی الان این موسیقی که پیش روی منه چی میتونه باشه یعنی دانلودش کنم ؟ خب یعنی الان من برم کجا یقه ی مدیر کانال رو بچسبم بگم هرچی در کانالت میزاری یه متن معرفیم زیرش بزار اصلا این کار رو میکنه درمورد درصد فرض کنید شما در حال دانلود یا ارسال فایل هستید خب بنظر شما اگه هی مدام بگه اینقدر درصدش رفته سردرد نمیگیرید بنظر شما اینکه درصد رو خودش مدام بگه بهتره یا اینکه ما خودمون اون فایل رو بریم روش و درصد رو بفهمیم بهتره؟ چرا ما نمیخواییم خودمون رو با شرایط بهتر وف بدیم چرا باید واتسپ وار کارامونو پیش ببریم؟ دوستان چرا ما باید تو فضای مجازی یا سایت همدیگه رو بکوبونیم درمورد تست نرم افزار
فرض کنید رفتیم در یک فروشگاه بزرگ در این حین ما یه تلویزیون پیشرفته یا یه یخچال یا هرچیز ببینیم که بدون گارانتی باشه به فروشنده بگیم خب حالا اینارو بده من ببرم خونه تست کنم اگه خوب بود هیچ نبود بعد از یک ماه پس میدم یا بعضی دوره گردا هستند میگند بودو بودو هندونه ب شرط چاقو میگیریگیریم میبریم خونه باز میکنیم میبینیم ای داد بیداد رو هندونه خوبه ته هندونه خرابه بعضی ها هم هستند بدون شرط چاقو میفروشند این مثال رو زدم که به این برسم یه سازنده برنامه ای هست دوست داره یه مدت نرم افزارشو بصورت رایگان در اختیار دیگران بزاره بعضی برنامه نویس ها هم دوست ندارشه طرف برنامه واسه خودشه طولید کننده خودشه دوست داره با برنامش هر کاری که میخواد انجام بده مگه ما زوریم آقا شاید کسی نخواد برنامهشو رایگان کنه واسه یه زمان محدودی زمانه زمانه ی بدی شده الان شخص میاد راحت از روی عابر بانک کسی دیگه دزدی میکنه این نرم افزار ها که هیچند توقع بیخودی نداشته باشید از کسی تله لایتیها با اینکه با دمو صوتی کارشونو پیش بردند انصافا خوب نرم افزاری دادند بیرون یه ایراد جزعی و کوچیکی داره اونم رفع میشه دیگه این همه زدن تو سر هم زدن نداره دوستان بیایید قم گرایی رو بزاریم کنار و خدایی و به حق قضاوت کنیم خداوکیلی تله لایت که با فایلای صوتی کاراشو پیش برد نرم افزار خوبی نداد بیرون اونایی که خریدید جواب بدید؟ دوستان بیایید کاری کنیم که اگر یه روزی برنامه ای مشابه تلگرام ساخته شد کسانی باشند که نرم افزار رو واسمون دسترس پذیر کنه نه اینکه کاری کنیم که دلسرد بشند برند و پشت سرشونم نگاه نکنند نزارید اسم نابینا تو جامعه بد در بره من گفتنیهارو گفتم این گوی و این هم میدان

سلام دوستان! اولا از سازندگان blindgram و telelight به خاطر زحماتی که میکشند؛ تشکر میکنم. ثانیا کاش این ۲ نرم افزار رایگان به دست ملت میرسید. چرا بیناها باید از تلگرام رایگان استفاده کنند؛ ولی ما پول بدیم؟ ممکنه از من بپرسید که ما زحمت برای این ۲ نرم افزار کشیدیم؛ چرا باید نرم افزارمونو رایگان کنیم؟ در جواب باید بگم که نرم افزارهای زیادی هستند که با زحمت زیاد تهیه میشن و رایگانند. مثل موزیلا؛ پات پلیر و NVDA. سازندگان این نرم افزارها قسمتی توی سایتشون گذاشتند که میتونیم بهشون کمک مالی کنیم. donate رو میگم. شما هم این کارو بکنید. مطمئن باشید نابیناهایی که از نرم افزارهای شما استفاده میکنند؛ برای قدردانی از زحماتتون هم که شده؛ داوطلبانه از بخش donate سایت هاتون استفاده میکنند. ببخشید طولانی شد. خدانگهدار.

سلام محمد جان. حرف شما صحیح. اما یه سؤال بپرسم از شما. اگر شما بودید این کار را انجام میدادید؟ نرم افزار ها را به رایگان در اختیار مردم قرار میدادید. بهتره بدونید این دو تیم کاری کردند که خود شرکت سازنده انجامش نداده دوست خوبم. بنابر این نان زحمتشون را میخورند. باز هم ببخشید اگر تند گفتم من

سلام. بله! من اگه بودم؛ حتما این کارو میکردم و توی سایت کمک مالی میذاشتم تا بچه ها هر چه قدر خواستند؛ کمک کنند. ضمنا سازنده تلگرام که درکی از صفحه خوان ها نداره که بخواد دسترسپذیرش کنه؛ وگرنه حتما این کارو میکرد. دشمنی که با نابیناها نداره.

خیلی ها خواسته بودند نظر منو بدونن. من زیاد کار نکردم و نظرم نسبیه ولی از هر دو برنامه راضیم و از سازندگان هر دو برنامه تشکر می کنم.
تا جایی که من دیدم هیچ کودومشون توی کلیات امر فرق خاصی با هم ندارن غیر از اینکه بلایند گرام فعلا به روز ترین نسخه رو در اختیار ملت قرار داده.
هر دو کار راه اندازن و هر دو یکیند. منتها دو تیم متفاوت طراحیشون کردن و از راه حل های متفاوت، هر دو به یه جواب رسیدن.
دو دو تای این عزیزان هر کاریشم می کردند، همیشه چهارتا باید می شد که اگه پنج تا یا سه تا می شد، به درد ما نمی خورد. الان من می بینم دو دو تای هر دو شده چهار.
این نظر شخص بنده بود.
من نه پیشنهاد می کنم بخرید و نه میگم نخرید.
من میگم هرچی عقلتون، جیبتون، و نیازتون میگه، همون کارو بکنید.
از نظر من، بهترین راهکار از قدیم این بود که شمایی که خیلی تلگرام دوس داشتید، باید به توسعه دهنده ی موبوگرام پیشنهاد می کردید که برنامه اش رو به دلیل بازار خوب خرید های افراد نابینا دسترس پذیر می کرد.
اونطوری شما افراد نابینا هم مثل افراد بینا، اولا نفری پنج هزار پرداخت می کردید. دوم اینکه به روز رسانی ها رو مرتب دریافت می نمودید ولی حالا فعلا قضیه اونطوری پیش نرفته و به نظر میرسه الانم همچین بد نشده باشه.
من اگه هیچ وقت وارد این قضایا نشدم و پیشنهاد ندادم واسه این بود که اولا حس می کردم با ناپایداری حاکم بر فضای مجازی ایران ارزششو نداشت بعدشم شبکه های اجتماعی زیاد توی مود خودم نیست. همون واتساپ که دسترس پذیره رو هم هفته ای چند بار به زور چک کنم.
حرف اول و آخرم:
خوش باشید و به خاطر اتفاق مثبتی که افتاده به جای اینکه توی سر هم دیگه بزنید، خوشحال باشید و جشن بگیرید.

سلام. وقت به خیر. در مورد گفتن نوع فرمت بایستی عرض بکنم که این خیلی خیلی به درد میخوره. مثلاً فرض کنید یه روباتی هست تو تلگرام. @moozikestan_bot میزنیم آهنگ رو جستجو میکنیم. این روبات میاره مثلاً میگه گزینه های قابل دانلود در لیست پایین هستن. من توی blindgram میومدم هی روش کلیک میکردم. چون اون لیستی که قابل دانلود بود تو یه سطر مشخص کرده بود وقتی هم روش long press میکردم اصلاً گزینه ی مثلاً دانلود وجود نداشت. توی تللایت این رو اومده مشخص کرده که این گزینه ای که میخونه گزینه ها در لیست پایینی هستن و اومده بعد از اون چند تا آهنگ رو مشخص کرده یه متن یا text هست. ولی بله اگه برای این گزینه یه روشن یا خاموشی اگه گذاشته بشه خب عالیه عالی تر هم میشه. لازمه این رو هم عارض باشم که من تقریباً پریروز تللایت رو خریداری کردم و الآنم چون دیتای گوشیم رو موقع شارژ خاموش میکنم تقریباً ۲۰ دیقه میشه که روشن کردم و اطلاعیه ی مربوطه رو دریافت کرده و این نرم افزار رو هم خریداری کردم. و از هر دو اینها راضیم. ما که از هردو این نرم افزارها راضی هستیم امید به این که خدا هم از هر دو این عزیزان راضی بشه.

سلام دوستان, من اول باید یه تشکر ویژه بکنم از دستن درکاران هردو برنامه تللایت و بلایندگرام.
د۲ اینکه من فقط با بلایندگرام کار کردم و برنامه خوبی هست و من راضیم.
از نظر قیمت لایسنسشم باید بگم که ۱۰۰۰۰ تومن خیلیم گرون نییس.
راجب تللایتم نظری ندارم چون واقعاً ازش استفاده نکردم.

سلام سید محمد با مراجعه به تنظیمات blind gram می تونین که گزینه صداهای درون برنامه رو غیر فعال کنین و می تونین که صدای دریافت و ارسال چت رو خاموش/روشن کنین. بازم میگم که ای کاش تل لایت حتی یک ساعت مهلت تست می دادند که مثلا منی که اندروید پایین دارم مشکلاتش رو با گوشیه خودم بگم.

درود خدمت همه عزیزان من از سازندگان هر دو برنامه تشکر میکنم خودم شخصا از برنامه تللایت استفاده میکنم بسیار بسیار هم رازی هستم چون مشخصات کامل هر فایل یا متن دقیقا توسط تاک بک اعلام میشه. نمونه عرض کردم
صد درصد بیش از این هم حمایت خواهم کرد. و چون داش سیروس هم باعث و بانی نرم افزار telelight تلگرام نابینایی بوده برای اولین بار، وظیفه خودم میدونم که از ایشان و آقای مهندس احسان نقیپور یک تشکر ویژه ای کرده باشم
برای دسترس پزیر بودن این نرم افزار زحمات زیادی کشیده شده نظرات مختلفی جماوری شده
پس واقعا باید به خاطر این تلاشها حمایت کنم شخص خودم
چون من این را هر جا اعلام میکنم تلگرام را الآن راحت استفاده میکنیم به لطف خدا
اما باید فکر آینده را نیز کرده باشیم که هر دستی به سوی ما نابیناها دراز نمیشه با تشکر مواظب خودتان باشید. خدا نگهدار.

درود
ضمن تشکر ویژه و سپاس بیکران از زحمات عزیزان و هم نوعان خودم که در دسترس پذیری این شبکه اجتماعی تلاش بی وقفه و ارزشمندی را از خوند نشان دادند .از همه عزیزان متخصص و صاحب نطر که در این مطلب درود هم گرد آمدند تا تجربیاتشان را به اشتراک بگذارند سپاسگزارم . تلاشتان مستدام و پایدار باد .
علی رغم استقبال بی نظیر از این دو نرم افزار و دسترس پذیری حداکثری این مقوله توسط هر دو گروه همانند همیشه اینجانب احساساتی نبوده ام و هنوز قصد ورود به این شبکه را ندارم .حتی نسخه رایگان را نیز هم رغبتی ندارم تا نصب و آزمایش کنم .آن هم بخاطر عدم اطمینان از روند رو به رشد و استفاده بهینه در این سرزمین .اما واقعا به نظر آقای ابطحی احترام میگذارم .و با دل و جان قبولش دارم ولی متاسفانه توان آن راندارم .مگر این همه نرم افزار های رایگان وجود دارد و هر روز هم در حال بروز رسانی هستند چطور امرار معاش می کنند .ما باید فرهنگ قدردانی را ترویج بدهیم و هرگز به این فکر نکنیم چرا باید توانمان را به رایگان در اختیار بگذاریم مجانی .مگر آن افرادیکه کرک جاز را به دست می آوردند و آن را در اختیار ما نهادند زحمت نمی کشیدند و یا الان زحمت نمی کشند پس می توانند با قیمت بسیار نزالتری و کمتری آن را بفروشند اما اکنون به همت همان برنامه ها و بعدها با گسترش صفحه خوان های رایگان اکنون به جائی رسیده ایم که با هر نرم افزاری که منتشر می شود تعداد کثیری می توانند از آن بهره مند شوند و باید قدر این گونه رشد را قلبا دانست و با اختیار از آن حمایت کرد والا که این درآمد اگر باشد برای یکبار است و دیگر با بروز رسانی ها و پشتیبانی های بعدی هیچ منفعتی تا ابد حاصل نخواهد گشت .
اینجانب قصدم کاملا بیطرف بوده و هست و مطمئنا گروه های بعدی این نرم افزار را رایگان در اختیار خواهند گذاشت .و شاید هم خود شرکت اصلی به این مسئله ورود یابد و … . به هر حال واقعا احساس نیاز و وجود متخصصان نابینا و مرتفع نمودن این مسائل جای شکر و قدردانی دارد .همیشه شاد و سرافراز باشید .

سلام، من کاربر telelight هستم و همون طور که خود سازندگان برنامه گفتند، اونها روی قسمت تماس تلگرام هم کار کردند. من همین چند دقیقه پیش با یکی از دوستانم از طریق تماس تلگرام ارتباط گرفتم و دیدم که این قسمت هم خیلی خوب دسترس پذیر شده. راحت با زدن دکمه accept میشه به تماسها جواب داد و به راحتی هم میشه تماس ها رو قطع کرد. راستی، کیفیت تماس تلگرام خیلی عالی هست. میتونم بگم که از نظر کیفیت و حد اقل تأخیر در انتقال صدا، برابری میکنه با google duo. یعنی واتس اپ هم در مقابل تلگرام چیزی نیست. عجیبترین چیز همین تأخیر نداشتن در ارسال صدا در تلگرام هست که من رو به شدت در حیرت فرو برده.

مورد داشتیم طرف رفته درباره نرم افزار تله لایت ایراداتی گفته اونا هم زدن اون بنده خدا رو بلاک کردند. خخخ. مورد داشتیم طرف رفته تله لایت خریده پول واریز شده اما شناسه کار نکرده هیچ کس هم پاسخگو نبوده. درود بر شرف و مردونگی بلایندگرام که در قبال هر چیز پاسخگو هستند حتی پاسخ سوال رو با پیامک میفرستند رو مبایل

دیدگاهتان را بنویسید