کی کوکو سبزی میخوره؟

سلام بچه ها!

حالتون چطوره؟

امروز قراره یه کوکو سبزی خوشمزه باهم درست کنیم.

فقط این که یادم رفت بگم که میتونید علاوه بر موادی که برای کوکو گفتم، داخلش گردو و زرشکم بریزید، که خوشمزه ترش می کنه.

میتونید این فایل رو از

اینجا

دانلود کنید.

Avatar photo

درباره مینا

سلام. من مینا مَلِکی هستم، 23 سالمه، در رشته ی علوم تربیتی شاخه ی تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی درس می خونم. به علت ازدواج فامیلی، از بَدو تولد نابینا بودم، دلیل نابیناییم هم عدم رشد صحیح شبکیه هست. کتاب، مخصوصاً رمان رو خیلی دوست دارم، عاشق پیانو هستم و تا حدیم می تونم بزنم. به کامپیوتر هم تا حد قابل قبولی مسلطم، البته نه در حد برنامه نویسی و کارای خیلی خیلی حرفه ای. خیلی دوست داشتم برنامه نویسی یاد بگیرم ولی چون قسمت مهمی از برنامه نویسی ریاضیه کلا بیخیالش شدم. عاشق وسایل تکنولوژیکی جدیدم. از درس ریاضی و هر چیزی که توش ریاضی داشته باشه متنفرم. احساساتیم ولی اعضای خانوادم میگن بی احساسم. خخخ، البته دوستای نزدیکم میگن که تو از بس سعی کردی احساساتتو نشون ندی همه این طوری فکر میکنن. کلاً با دوستام خیلی صمیمیترم تا خانواده. یه کمی زود اعتماد میکنم که خیلی وقتا باعث شده ضرر کنم، خیلی دارم سعی می کنم این عیبم رو رفع کنم، اصولاً آدم آرومی هستم، رُکَم طوری که خیلی وقتا این رک بودن باعث آزار بقیه میشه. کمی تا حدی لج بازم، خیلی سرسختم و اگه چیزیرو بخوام ولو کل دنیا نخواد انجامش میدم و بالعکس. دوستی برام بی نهایت ارزشمنده ولی معمولاً خودم خیلی کم پیش قدم میشم و بیشتر به خاطر خجالت. متاسفانه خیلی خجالتیم شاید خیلیا بگن که رک بودن با خجالتی بودن تضاد داره. اما من از لحاظ ارتباط بر قرار کردن خجالتیم و مثلا اگه کسی نظرمو درباره شخصیتش بپرسه ممکنه تا کوچکترین عیبشم بگم خخخ. از نظر مذهبی معتدلم و سعی میکنم با همه جور عقاید ولو 180 درجه با خودم متفاوت باشه بپذیرمش. عقیده دارم طرز زندگی هر فرد از پوشش گرفته تا دین تا انتخاب همسر و غیره و غیره جز خود اون شخص به هیچکس هیچکس و هیچکس مربوط نمیشه و اگه ببینم کسی داره تو این مسایل دخالت می کنه به شدت باهاش برخورد می کنم. درون گرا هستم، راز دار بودن خیلی برام مهمه و اگه تصادفاً خودم باعث بشم راز کسی فاش بشه بی نهایت حتی بیشتر از خودش ناراحت میشم و اگه کسی رازیرو از زندگیم فاش کنه برای همیشه از دایره ی ارتباطیم خارجش میکنم. آزادی خط قرمز منه. اگه ببینم کسی یا چیزی داره محدودش می کنه یا رفتاریرو می کنه که مجبورم برای امن بودن، آزادیم رو کنترل کنم به بدترین وجه باهاش برخورد می کنم و به هر قیمتی آزاد بودنمو حفظ می کنم. البته منظورم از آزادی هرج و مرج نیست، منظورم اینه که من حق دارم برای زندگیم هر تصمیمی که دلم میخواد بگیرم ولو اشتباه باشه. راهنمایی رو با جون و دل می پذیرم اما دخالت رو هرگز. بهم میگن طرز فکرت اروپاییه و تو ایران نمیشه این طوری زندگی کرد. خخخ. مثلاً من عقیده دارم که فرزند بعد از 18 سال کاملا مختاره که با والدین زندگی کنه یا به تنهایی. به هر حال تا حالاش که تونستم همینطوری زندگی کنم و مشکل به خصوصیم برام پیش نیومده. راستی حس کردم شناس نامم خیلی خشن شد باور کنین خودم به این خشنی که اینجا نوشتم نیستم! فعلاً همین قدر یادم میاد. امیدوارم عضو مفیدی برای محله باشم. با آرزوی بهترین ها برای همگی شما
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, رستوران محله نابینایان, صوتی ارسال و , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

28 Responses to کی کوکو سبزی میخوره؟

 1. 1

  سلام.
  تا حالا کوکو سبزی درست نکردم ولی کوکو سیب‌زمینی که با سیب‌زمینی رنده‌شده و با قاشق کوچیک کوچیک درستشون کرده‌باشم زیاد درست کردم و خوب هم از آب در اومده فکر نمی‌کردم کوکو‌سبزی هم راحت باشه شاید یه بار درست کنم.

 2. 2
  Eagle says:

  سلام بر تو دختر با اراده.
  احسنت، مثل همیشه کارت عالیه.
  راستی بعدش کوکوه رو زدی به بدن یا نه؟
  difficult, Mina does it immediately. Impossible, just takes her a little time.
  دمت گرم و سرت خوش باد.

 3. 3
  manchester says:

  برای جلوگیری از بر باد رفتن ساختار اصلی زبان فارسی این جمله ی شما رو اصلاح می کنم.
  جمله ی غلط: یادم رفت بگم که میتونید علاوه بر موادی که برای کوکو گفتم، داخلش گردو و زرشکم بریزید، که خوشمزه ترش می کنه.
  جمله ی درست: یادم رفت بگم که میتونید علاوه بر موادی که برای کوکو گفتم، داخلش گردو و زرشکم بریزید، که خوشمزه و ترش می کنه.

  • 3.1

   سلام بر منچستر.
   نه فکر کنم همون جمله‌ی اصلی درست باشه چون منظور اینه که گردو و زرشک آن را که همون کوکو‌سبزی باشه خوش‌مزه‌تر می‌کند.

   • 3.1.1
    Avatar photo مینا says:

    خیلی از شفافسازیتون ممنونم آقای آگاهی

   • 3.1.2
    manchester says:

    آقای آگاهی سری به کتب دستوری زبان فارسی بزنید تا ببینید که یک و نیاز هست. ما در فارسی میگیم خوشمزه و ترش می کنه نه خوشمزه ترش می کنه. عجیب از انسان آگاهی مثل شما که همچین سوتی بده.
    بازم میگم یه سری به کتب دستوری حتماً بزن یا از افراد آگاه در این حوزه مثل آقای محمدقاسمی بزرگوار بپرس

    • ببخشید, اما فکر کنم این خوشمزه تَرِش باشه ها

    • سلام مجدد.
     از لطفی که به من دارید ممنونم ولی متأسفانه نمیشه در برابر کسی که بر موضع حتی اشتباه خودش پافشاری داره چیزی گفت.
     هدف شما حاشیه است وگرنه در پست آشپزی نباید دنبال غلطگیری های این چنینی بگردید هر چند که اگر واقعاً اشتباهی رو تصحیح کنید کاری ارزشمند انجام دادید ولی نه نیازی به کتب دستوری هست و نه دکتر صالحی و دکتر محمدقاسمی.
     دقت کنید فهم اون جمله کار بسیار ساده ایه من سعی می کنم قسمت قسمت توضیحش بدم
     در بخشی از متن پست که شما سعی در اشکالیابی نادرست از اون داشتید نوشته شده:
     میتونید علاوه بر موادی که برای کوکو گفتم، داخلش گردو و زرشکم بریزید، که خوشمزه ترش می کنه. یعنی شما قادر هستید یا مختار هستید که این توانستن بیشتر معنای حق انتخاب داشتن رو در جمله می رسونه و ادامه ی جمله میشه:
     علاوه بر موادی که برای کوکو گفتم داخلش که ش همان کوکو هست یعنی داخل کوکو گردو و زرشک که م بعد از زرشک مخفف هم به معنای نیز و همچنین است بریزید که خوش‌مزه‌ترش می کنه یعنی باعث خوش‌مزه‌تر شدن کوکو میشه.
     حالا هی بیایید و پافشاری کنید که خوش‌مزه و ترش دیگه قضاوت با کسانی که حوصله ی ادامه ی این بحث رو داشته باشند.

     • Avatar photo مینا says:

      منم با شما موافقم آقای آگاهی ایشون صرفا هدفشون حاشیه و صد البته جلب توجه هست. به نظرم بهتره اینطور مواقع سکوت کنیم تا توجهی که آقای چوبینی انتظار داره ازشون سلب بشه و به دنبال راه های شرافتمندانه تری باشن بازم از این که وقت گذاشتید متشکرم.

 4. 4
  پریسا says:

  سلام. من می خورم. بده بیاد. ولی جدی من واسه درست کردنش۱گیری دارم. تا بیاد زمان زرشک ها برسه تمام زرشک های موجود به وسیله این بنده سراپا تقصیر ناموجود میشن و دیگه چیزیش واسه داخل کوکو نمی مونه. ایول بهت. درضمن، ادامه بده. همین طوری ادامه بده.
  موفق باشی!

 5. 5
  ابراهیم says:

  سلام الآن گوشش دادم
  راستش زیاد باهش جور نبودم البته سالها قبل تو خوابگاه بهمون میدادن شاید بد درستش میکردن ولی تو خونه ما درست نمیکنیم حالا نمیدونم دلیلش چیه شاید یه امتحان کردم.

  • 5.1
   Avatar photo مینا says:

   سلام اصولا کوکو سبزی یه مقداری قلق داره و هر کسی نمیتونه خوب درستش کنه یکی از قلق هاش اینه که باید نازک درست بشه تا ترد و برشته بشه. و توی خوابگاه ها معمولا وقت و انگیزه درست حسابی وجود نداره پیشنهاد می کنم یه بار درستش کنین.

 6. 6
  آرتیمان says:

  سلام میگم مینا دقت کردی تو همیشه یه چیزی را فراموش می کنی بگی باید معلمت گوشت را بکشه تا فراموش نکنی من که کوکو سبزی خیلی دوست می دارم ولی به شرطی که مثل بالش ضخیم نشه خخخخخ آفرین ادامه بده همین فرمون را بری می رسی به جناب قرمه سبزی

 7. 7
  میرزا مهدی خان says:

  آفرین مینا خانم !با نظم بخصوصی دارین از غذا های ساده میرین به سمت غذا های سخت تر .من که عاشق کوکو سبزی هستم .اووومم .وقتایی که خانمم کوکو سبزی درست میکنه ،میسپارم دو سه تا برام توی بشقاب بذاره که کمتر بخورم اما آخرش میبینم پنج شش تا خوردم .ممنون که بهمون کوکو سبزی دادین .موفق باشین

 8. 8

  سلام
  دلم خواست خخخخ! کی میشه منم تنبل بودنو بذارم کنار وایسم درست کنم خخخخ, فرق بین کوکو سبزی با گردو و بی گردو خیلیست, گردو خوشمزه ترش میکنه, wow دلم گردو خواست! حالا چی کار کنم, کوکو سبزی یا گردو؟ 🙂
  چیزه من خیلی حرف میزنم, میرم بگوشم

 9. 9

  مینا جانم سلام و ممنون بخاطر این همه پشتكار. این كوكو سبزی هم داره برای من به یك غذای خاطره انگیز تبدیل میشه چون تا حالا دوبار پیش اومده كه من برای مهمونم درستش كردم و اندازهشو رعایت نكردم و در نهایت این احساس بهم دست داده كه مهمونم هنوز سیر سیر نشده!. حالا این وسط شما پیدا كنید پرتقال فروش را.

 10. 10

  سلام.
  این اولین پادکستی بود که از شما گوش کردم. واقعا از همه نظر عالی بود خدا خیرت بده.
  ای کاش منم شهامتش رو پیدا کنم و درست کنم کوکو سبزی واقعا دوست دارم!
  البته برای سبزیش ما تره، گشنیز و جعفری میریزیم.

 11. 11

  سلام.
  واقعا دستتون درد نکنه.
  خیلی دوس دارم کوکو رو!
  دانلود کردم گوش خواهم داد.
  موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید