خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو
طرز تهیه کوکو سبزی

سلام بچه ها!

حالتون چطوره؟

امروز قراره یه کوکو سبزی خوشمزه باهم درست کنیم.

فقط این که یادم رفت بگم که میتونید علاوه بر موادی که برای کوکو گفتم، داخلش گردو و زرشکم بریزید، که خوشمزه ترش می کنه.

میتونید این فایل رو از

اینجا

دانلود کنید.

۲۸ دیدگاه دربارهٔ «طرز تهیه کوکو سبزی»

سلام.
تا حالا کوکو سبزی درست نکردم ولی کوکو سیب‌زمینی که با سیب‌زمینی رنده‌شده و با قاشق کوچیک کوچیک درستشون کرده‌باشم زیاد درست کردم و خوب هم از آب در اومده فکر نمی‌کردم کوکو‌سبزی هم راحت باشه شاید یه بار درست کنم.

برای جلوگیری از بر باد رفتن ساختار اصلی زبان فارسی این جمله ی شما رو اصلاح می کنم.
جمله ی غلط: یادم رفت بگم که میتونید علاوه بر موادی که برای کوکو گفتم، داخلش گردو و زرشکم بریزید، که خوشمزه ترش می کنه.
جمله ی درست: یادم رفت بگم که میتونید علاوه بر موادی که برای کوکو گفتم، داخلش گردو و زرشکم بریزید، که خوشمزه و ترش می کنه.

آقای آگاهی سری به کتب دستوری زبان فارسی بزنید تا ببینید که یک و نیاز هست. ما در فارسی میگیم خوشمزه و ترش می کنه نه خوشمزه ترش می کنه. عجیب از انسان آگاهی مثل شما که همچین سوتی بده.
بازم میگم یه سری به کتب دستوری حتماً بزن یا از افراد آگاه در این حوزه مثل آقای محمدقاسمی بزرگوار بپرس

سلام مجدد.
از لطفی که به من دارید ممنونم ولی متأسفانه نمیشه در برابر کسی که بر موضع حتی اشتباه خودش پافشاری داره چیزی گفت.
هدف شما حاشیه است وگرنه در پست آشپزی نباید دنبال غلطگیری های این چنینی بگردید هر چند که اگر واقعاً اشتباهی رو تصحیح کنید کاری ارزشمند انجام دادید ولی نه نیازی به کتب دستوری هست و نه دکتر صالحی و دکتر محمدقاسمی.
دقت کنید فهم اون جمله کار بسیار ساده ایه من سعی می کنم قسمت قسمت توضیحش بدم
در بخشی از متن پست که شما سعی در اشکالیابی نادرست از اون داشتید نوشته شده:
میتونید علاوه بر موادی که برای کوکو گفتم، داخلش گردو و زرشکم بریزید، که خوشمزه ترش می کنه. یعنی شما قادر هستید یا مختار هستید که این توانستن بیشتر معنای حق انتخاب داشتن رو در جمله می رسونه و ادامه ی جمله میشه:
علاوه بر موادی که برای کوکو گفتم داخلش که ش همان کوکو هست یعنی داخل کوکو گردو و زرشک که م بعد از زرشک مخفف هم به معنای نیز و همچنین است بریزید که خوش‌مزه‌ترش می کنه یعنی باعث خوش‌مزه‌تر شدن کوکو میشه.
حالا هی بیایید و پافشاری کنید که خوش‌مزه و ترش دیگه قضاوت با کسانی که حوصله ی ادامه ی این بحث رو داشته باشند.

منم با شما موافقم آقای آگاهی ایشون صرفا هدفشون حاشیه و صد البته جلب توجه هست. به نظرم بهتره اینطور مواقع سکوت کنیم تا توجهی که آقای چوبینی انتظار داره ازشون سلب بشه و به دنبال راه های شرافتمندانه تری باشن بازم از این که وقت گذاشتید متشکرم.

سلام. من می خورم. بده بیاد. ولی جدی من واسه درست کردنش۱گیری دارم. تا بیاد زمان زرشک ها برسه تمام زرشک های موجود به وسیله این بنده سراپا تقصیر ناموجود میشن و دیگه چیزیش واسه داخل کوکو نمی مونه. ایول بهت. درضمن، ادامه بده. همین طوری ادامه بده.
موفق باشی!

سلام اصولا کوکو سبزی یه مقداری قلق داره و هر کسی نمیتونه خوب درستش کنه یکی از قلق هاش اینه که باید نازک درست بشه تا ترد و برشته بشه. و توی خوابگاه ها معمولا وقت و انگیزه درست حسابی وجود نداره پیشنهاد می کنم یه بار درستش کنین.

سلام میگم مینا دقت کردی تو همیشه یه چیزی را فراموش می کنی بگی باید معلمت گوشت را بکشه تا فراموش نکنی من که کوکو سبزی خیلی دوست می دارم ولی به شرطی که مثل بالش ضخیم نشه خخخخخ آفرین ادامه بده همین فرمون را بری می رسی به جناب قرمه سبزی

آفرین مینا خانم !با نظم بخصوصی دارین از غذا های ساده میرین به سمت غذا های سخت تر .من که عاشق کوکو سبزی هستم .اووومم .وقتایی که خانمم کوکو سبزی درست میکنه ،میسپارم دو سه تا برام توی بشقاب بذاره که کمتر بخورم اما آخرش میبینم پنج شش تا خوردم .ممنون که بهمون کوکو سبزی دادین .موفق باشین

سلام
دلم خواست خخخخ! کی میشه منم تنبل بودنو بذارم کنار وایسم درست کنم خخخخ, فرق بین کوکو سبزی با گردو و بی گردو خیلیست, گردو خوشمزه ترش میکنه, wow دلم گردو خواست! حالا چی کار کنم, کوکو سبزی یا گردو؟ 🙂
چیزه من خیلی حرف میزنم, میرم بگوشم

مینا جانم سلام و ممنون بخاطر این همه پشتکار. این کوکو سبزی هم داره برای من به یک غذای خاطره انگیز تبدیل میشه چون تا حالا دوبار پیش اومده که من برای مهمونم درستش کردم و اندازهشو رعایت نکردم و در نهایت این احساس بهم دست داده که مهمونم هنوز سیر سیر نشده!. حالا این وسط شما پیدا کنید پرتقال فروش را.

دیدگاهتان را بنویسید