خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو

نرم افزار بینا، نرم افزاری جهت تبدیل pdf به متن اما با قیمتی نجومی. از گزارش تا تحلیل

توجه! مطالب درج شده در این مطلب صرفا نظر شخصی بنده بوده و کادر مدیریت محله نابینایان هیچ مسئولیتی در مقابل آن ندارد.
نگارنده ضمن پوزش بابت طولانی بودن مطلب، شما عزیزان را به بیان نظر درباره مطالب این وجیزه دعوت مینماید.
طبق معمول با نام و یاد خدا و با عرض سلام خدمت شما عزیزان.
شاید خواندن این مطلب از این حقیر که عموما با ادبیاتی طنز شناخته شده قدری کسل کننده باشد. اما اهمیت موضوع سبب شد که از نگارش مطالبی که در ذیل میآید به صورت جدی ناگزیر باشم.
علت آن هم این است که طنازی در این باب به نظر این جانب از تاثیر یا حتی درد احتمالی آن میکاهد.
داشتیم پاراگراف را میبستیم که یکهو به سرمان زد قدری طنز تلخ البته اضافه کنیم چرا که اینطوری دردش مانند درد عصب کشی شاید برای رسیدن به یک آرامش تغییر حالت دهد از درد سُر خوردن روی پوست موز و با پیشانی به زمین خوردن

یک تماس ناشناس(بخوانید مقدمه)

در خلوت همیشگی خود در منزل نشسته و طبق معمول در تیم تاک مشغول مزه پراکنی بودم که تلفن همراه محترم که به سبب قیمت نجومی از گل نازک تر به آن نمیتوان گفت به یک باره به خود لرزید و آوای خوش incoming call سر داد.
یک باره خوشحال از اینکه معشوقه محترمه تماس گرفته شادمان شدیم که بعد در خاطرمان نشست که ما که اصلا معشوقه ای نداریم. اصلا خودمان هم دختر بودیم عاشق خودمان نمیشدیم. چه رسد به آن بخت برگشته ای که در خاطر ما رخنه کرد.
از آنجا که نرم افزار number book در تلفن عزیز بنده، این یار وفادار و محرم اسرار نصب شده بود، شماره را تشخیص داده و عبارت call from asr gooyesh pardaz را قرائت فرمود.
فکر رد کردن تماس در ذهنم با مارش نظامی رژه میرفت که لعنتی بر شیطان رجیم فرستاده و تلفن را پاسخ دادم.
سرکار خانم آریانا با آن صدای دلنواز خویش شروع به دلبری چیز است ببخشید قرائت یک متن تبلیغاتی نمود.
نرم افزار بینا، جهت تبدیل عکس به متن، تشخیص فایلهای PDF و از این جریانات. جهت کسب اطلاعات بیشتر عدد یک را فشار دهید.
نگارنده که در این لحظه لبخندی از رضایت به پهنای صورت بر لبش نقش بسته بود البته خاطرات تلخ پارسآوا، ماهور، پک جاز و خدا بیامرز آریانا در نظرگاهش نشست و پیش‌فرضهای گذشته در مغزش بارگزاری شد.
هم به جهت اینکه شاید آن لبخند به فریاد شادی مبدل گردد و هم از بابت بدبینی ذاتی به عزیزان تولید کننده، بر عدد یک ضربه ای نواختیم.

آیا مغزم را شستشو میدهند؟(بخوانید توضیحات کارشناس در باب نرم افزار

با پخش چندین صدای بوق که البته به قصد سانسور فحشهای سیستم نبود، یک خانم موقر و احتمالا موجه به درخواست ما پاسخ مثبت داد که البته منظور همان کسب اطلاعات بیشتر هست شما ذهنتان در ابرها سیر نکند.
سلام و احوال‌پرسی و پرسیدن اسم بنده که به اتمام رسید، فرمودم که خانم محترم و موقر و احتمالا موجه بنده جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس گرفته ام.
ایشان هم ضمن ابراز خوشبختی از آشنایی ما به ما اطلاعات بیشتر دادند و ما هم آن اطلاعات بیشتر را به شما میدهیم تا هم زکات علم خویش پرداخته و هم اطلاعات بیشتر داده باشیم. اصلا هرچه هست در همین اطلاعات بیشتر است.
آقای نصرتی خدمتتون عرض کنم که همونطور که احتمالا میدونید، این نرم افزار فایلهای عکس و pdf رو به متن و فایل ورد تبدیل میکنه. قیمتش هم در حال حاضر 1900000 تومان است.
ببخشید خانم محترم و موجه اجازه بفرمایید پرانتزی بگشایم تا بعد باز از حضور شما مستفیض شویم.
نگارنده احتمال میدهد که دستش لرزیده و صفرها را کم و زیاد زده باشد پس یک بار هم حداقل جهت رضای خاطر خویش به حروف مینگاریم. یک ملیون و نهصد هزار تومان.
لبخند به پهنای صورت ما که خاطر شریفتان هست! خانم با مشخصات فوق الذکر این را که گفتند به یک باره آن لبخند خشکید و فرو ریخت و یک باره برق سه فاز با ولتاژ 380 که حتی از استاندارد برق شهری جمهوری اسلامی ایران هم بالاتر میباشد از پس کله ما به هوا بلند شد. گویی که اخبار هم از کشف منبع انرژی در منزل ما خبر داد که به جهت اینکه عدد یک ملیون و نهصد هزار تومان با آن صدای دلنشین و روح نواز در مغز من مدام باز‌پخش میشد، از جزئیات خبر مطلع نگردیدم.
در همین حین که البته برای من به درازای یک قرن بود، همان خانم جمله ای امید بخش فرمودند که از زبان خودشان میشنویم.
البته ما الان ی تخفیف فوق العاده داریم که اگر خرید کنید با قیمت یک ملیون تومن بهتون میندازیم چی ببخشید میفروشیم.
با شنیدن این جمله آن 380 ولت به 220 کاهش پیدا کرد تا با استاندارد برق شهری برابری کند و البته منجر به مرگ کسی هم نشود. حال اگر معشوقه خیالی ما که در قسمت اول بدو اشاره کردیم دست نوازش بر سر ما میکشید، حداقل دیگر جان به جان آفرین تسلیم نمیکرد و فقط به قدری جلز و ولز اکتفا میکرد. راستی این ای اسپیک هم بد کوفتیست ها جلز و ولز را هم اشتباه خواند. کجایی آقای خدایاری که یادت بخیر.
در اینجا بود که صدای مینا و سینا و برنا و آوا و امید و آریانا همه یک باره در خاطرم نشست.
با پرسشی از اون خانومه البته دوباره آن لبخند به سراغمان آمد.
میخوایید که الان سفارش بدید؟

آیا بر فرق سر من دو سمع طویل موجود است؟(بخوانید پرسش و پاسخ بین من و همان خانم موقر و احتمالا موجه

حال سوالاتی که پرسیدیم و پاسخهایی که شنیدیم.
پرسیدیم خب ما الان گوگل درایو رو که داریم مزیت این نرم افزار نسبت به اون چیه.
فرمودند خب دقت این نرم افزار بیشتر از گوگل درایو هست و فونتهای بیشتری هم پشتیبانی میکنه.
پرسیدیم خب دقت درایو الان حدود 95 درصد هست واقعا می ارزه به خاطر 5 درصد تفاوت یک ملیون هزینه کنم؟
و باز فرمودند خب این نرم افزار فونتهای بیشتری پشتیبانی میکنه که گوگل درایو نمیکنه پشتیبانی.
پرسیدیم خب نرم افزار شما دیگه چه مزیتهایی داره؟
و باز در کمال ناباوری فرمودند خب فونتهای بیشتری پشتیبانی میکنه. البته از حق نگذریم این دفعه ی حرف جدید هم زدند. آن هم اینکه این نرم افزار به صورت آفلاین کار میکنه.
پرسیدیم آیا همه اینا باز می ارزه که این همه هزینه کنیم؟
امیدوارم با چوب و چماق دنبال این جانب نیفتید ولی باز گفتند که چون این نرم افزار از فونتهای بیشتری پشتیبانی میکنه خب طبیعتا خیلی بهتر هست.
درباره بروزرسانی پرسیدیم که گفتند انجام میدهیم و البته ما هم لبخندی نثار ریش نداشته شان کردیم که بله بروزرسانی صفحه خوان آریانا خاطرمان است. البته منظور نسخه ویندوز میباشد.
درباره تاثیر رزولوشن و وضوح تصویر در متن تبدیلی پرسیدیم که باورتان نمیشود ولی دانش فنیشان یاری نکرد که به این سوال پاسخ دهند.
گفتیم ما خیر سرمان داریم مورخ میشویم آیا ایشان قادر هستند کتب تاریخی و ادبی با متون ثقیل نظیر تاریخ بلعمی را به درستی تبدیل کنند که پاسخ منفی بود.

اینجا بود که یک لحظه شک کردیم که اصلا این خانم موقر و موجه آیا ما را موجودی معقل، حیوانی ناطق که بدان انسان گویند، موجودی دارای تفکر و قدرت تحلیل فرض کرده یا نه.
از دانش اندک متصدی محترم که به جهت اهانت خفی از سوی ایشان به شخصیت این جانب دیگر نمیخواهم ایشان را همان خانم موقر و موجه خطاب کنم که یقین حاصل کردیم، گفتیم ریسک بزرگی هست که من این مبلغ رو بپردازم و نتیجه مطلوب نگیرم اصلا راهی دارید که برنامه رو تست کنیم و بعدا خرید کنیم؟
آیا تا به حال در شهر بازی سوار فریزبی شده اید؟ وسیله ایست مدور که همزمان شما را حول یک محور عمودی میچرخاند و در عین حال حول یک محور افقی نیز به گردش در میآید. روش معقولشان برای تست را که شنیدم جایتان خالی یاد آن وسیله مهیج افتادم و حس سوار شدن بر آن را تجربه کردم.
آنجا بود که دوباره آن لبخند بر لبانم نقش بست. این نرم افزار هرچه هم که باشد به خاطرش حداقل مبلغ ده هزار تومان که میتوانستم صرف سواری بر آن وسیله کزایی کنم در جیبم باقی ماند و من هم از فکر اقتصادی شرکت عصر گویش پرداز که حتی فکر سرگرمی و تفریح نابینایان هم هست به وجد آمدم.
حال این روش تست که این همه برایش مقدمه چینی کردم چه بود؟
شما ی فایل برای من توی واتساپ بفرستید من تبدیل میکنم براتون میفرستم و میتونید نتیجه و کیفیت رو ببینید.
به قول دوست عزیزمان، آن یار سفر کرده، غریب در غربت، احمد حیدری یا قمر الملوک وزیری.
یعنی از این روش مارکتینگ و تست پیش از خرید، دکتر مهرنوش، مهندس یونچی، دکتر نبی، دکتر اسدی و دکتر کرمی وام یک میلیاردی مسابقه میدون را که پنجشنبه و جمعه از شبکه سه پخش میشود و اتفاقا از نظر ما مسابقه جذابی است به شرکت عصر گویش پرداز اختصاص ندهند به والله که اجحاف کرده اند.
دهان ما که به قاعده آرواره های تمساح باز ماند و بیشتر از این تاب همان اهانت خفی به شعور خویش را نیاوردیم و قصد بر وداع با آن خانم که به جهت همان اهانت خفی از بیان صفاتشان معذوریم نمودیم.
البته شاید اگر آن اهانت خفی نبود هیچوقت دلمان نمیآمد از خانمی با آن همه کمالات خداحافظی کنیم.
ایشان هم که از انداختن نرم افزار به ما عاجز مانده بودند خرید صفحه خوان وزین آریانا را به ما پیشنهاد دادند که ما هم چون دیگر حوصله نداشتیم گفتیم حالا ببینیم چی میشه و خداحافظی کردیم.

نتیجه گیری و طرح چند سوال(خدا وکیلی این را دیگر جز این طور دیگری نمیتوانید بخوانید

حال تحلیل خود و چندین سوال را در اینجا طرح میکنیم.
خوشحال میشویم شما مخاطب گرامی هم تحلیل و نظرات خود را در کامنت دانی این پست زات کنید یعنی بیان کنید.
و خوشحالتر میشویم اگر کسی از کارکنان و صاحبنظران و هرچیز دیگر عصر گویش پرداز بیاید و ما را روشن کند.
اولا که به نظر من فکر جیب نابینایان بدبخت را بکنید بد نیست.
دوم اینکه تا پانزده روز با نرم افزارتان ور نروم شخصا قربان صدقه آق مهرداد صفا میروم و از گوگل درایو استفاده میکنم.
سوم اینکه بهتر است کسی که پشت تلفن میگذارید انصافا قدری حداقل اندازه ما دانش فنی داشته باشد.
چهارم اینکه حداقل دانش فنی نداشته باشد فدای سرم مهارت انداختن چی ببخشید فروختن که محض رضای خدا دیگر باید داشته باشد.
پنجم هم اینکه شما را به خدا نابینا را بوق فرض نکنید به خدا قدری به زبان علمی با ما حرف بزنید متوجه میشویم.
ششم اینکه واقعا تفاوت پنج درصد بین گوگل درایو و این بزرگوار می ارزد که 1900000 خدا کند صفرش را درست زده باشم یا در بهترین حالت یک ملیون فدای این نرم افزار شود؟
هفتم اینکه عموما از ocr برای تبدیل کتاب یا مقاله و اینها استفاده میکنیم که اتفاقا فونتهای رایجی هستند. آیا واقعا پشتیبانی از فونتهای بیشتر که آن خانم با آن مشخصات مداوم بر سر من میزد انقدر مزیت به حساب میآمد؟
چندم بودیم؟ آهان هشتم اینکه این دیگر چه مدل روش تست است که من فایل بفرستم شما تبدیل کنید. ببخشید ولی کنتور نمی اندازد روی چه حسابی باور کنم که متن تبدیل شده به صورت دستی ویرایش و برای من ارسال نمیگردد؟ والا با این نوناشون.
اما پیشنهادات من.
تا زمانی که شرکت پاسخهای قانع کننده به سوالات من و دیگر عزیزان ندهد هیچ پیشنهادی ندارم. این همه پیشنهاد به خانه نور و گاتا و پکتوس با همین شرایط دادیم به جز فحش چه چیزی نسیبمان شد.
حال نظر شما چیست. در بخش نظرات منتظر شما هستیم.
البته اگر از نابینایان هستید و طرفدار عصر گویش پرداز، خدا وکیلی ما را طوری خطاب قرار ندهید که گویی اموالتان را اختلاس کرده ایم.
به خدا ما به چیزهایی که نوشتیم واقف بودیم فقط برداشت آزاد خویش را نوشتیم و صرفا گفتیم در جریانتان بگذاریم.
یا علی

۴۴ دیدگاه دربارهٔ «نرم افزار بینا، نرم افزاری جهت تبدیل pdf به متن اما با قیمتی نجومی. از گزارش تا تحلیل»

درود بر میلاد ۱ یعنی فاضلی هم در این مملکت هست که چنین مبلغی را برای چنان فحش ابزاری بپردازه؟ البته این فاضل باید ثروتمند هم باشه شاید هم ثروتمند نباشه فقط فاضل باشه شایدم فقط ثروتمند باشه
۲ متنت خیلی خیلی زیبا بود انصافا که به دلم نشست باشد که در نظر سازندگان این بیخود ابزار هم مقبول افتد
۳ میگم پسر تو که میگی اون خانم فوق العاده با کمالات بود حالا شماره واتش را می گرفتی شایدم ……..

۱. سلام.
۲. عصرِ گویشپرداز به من پول نداده که ازش حمایت کنم؛ خودتم همینطور. پس نه از تو حمایت میکنم نه از عصر. البته کاش یه کودومتون یا اصلا هردوتون این کارو می‌کردید تا من یه چی گیرم میومد ولی خب دیگه. فعلا لوله‌گاز. چیزه. روزگار، اینطوریاست. از همون برداشت‌های آزاده اینم. سخت نگیرید.
۳. گوگل دِرایو و برنامه‌های مبتنی بهش، اینترنتی کار می‌کنن که خیلی دلم میخواد بدونم شما توی اون ده روزی که اینترنت ایران اینترانت بود و در آینده‌ای که احتمالا این اتفاق‌ها بیشتر و بدتر می‌افته، چطور فایلاتو تبدیل می‌نمایی.
۴. گوگل‌دِرایو و برنامه‌های مبتنی بهش، محدودیت دارن، و کلا این روش، به شدت آهسته عمل می‌کنه. یه فایلِ پانصد صفحه‌ای با یه برنامه نویسه‌شناسِ آفلاین، بین ده دقیقه تا نیم ساعت تبدیل میشه ولی در خصوص گوگل‌دِرایو، مهم نیست کامپیوترت چه مشخصاتی داشته باشه؛ همیشه یه مدت‌زمان به شدت زیادی شاید چندین ساعت طول می‌کشه تا فایل تبدیل بشه؛ تازه اگه اینترنت بازی در نیاره.
۵. کنتور رو اینطوری بنویسی ای‌اسپیک درست میخونه. آقای خدایاری کجایی که یادت بخیر.
۶. نابینای بدبخت؟ درست خوندم؟ خب چون نظرات خودته و نه مدیران محله، بعید نبود چنین تعبیراتی در خصوص خودت به کار بگیری ولی ما رو معذور بدار. تو اگه طبق مقدمه‌ات عاشق خودت نمیشی، دلیل نمیشه مام عاشق خودمون نشیم. اتفاقا من نابینایی واسم در درجه‌ی پنجم ششم از اهمیته؛ تازه اصلا اگه باشه. و خودمو ذاتا یه آدمِ خوشبخت میدونم. فکرم نمی‌کنم هیچ کودوم از بچه محل‌ها یا حتی رهگذر‌ها، خودشونو بدبخت بدونن.
۷. مردم توی دنیا دنبال حتی نیم درصد دقت بیشترند؛ بعد شما پنج درصد دقت که کلی کار‌راه‌اندازه رو با به قول خودت به اصطلاح طنازیت به باد مسخره می‌گیری؟ کجاش نمیصرفه؟ تو اگه پول نداری، دلیل نمیشه نصرفه. نویسه‌شناس، از نونِ شبم برای پیشرفت نابینای ایرانی که از این به بعد میتونه به تمام منابع مثل افراد بینا دسترسی داشته باشه، واجبتره. اونم با اون صد درصدی که میگی توی این برنامه موجوده.
۸. کجاش نمیصرفه که فونت‌های بیشتر رو پشتیبانی کنه؟ خیلی جالب میشه اگه کتابی که گوگل دِرایو فونتش رو پشتیبانی نکنه رو بتونی با این برنامه تبدیل کنی، و بهش نیاز هم داشته باشی، و مثلا واست یه منفعت کلانی به همراه داشته باشه، بچه‌ها ببینن اون موقع بازم به این فونت گیر میدی یا موضعت دقیقا چه خواهد بود.
۹. مگه عصر گویشپرداز، یه شرکت دانش‌بنیان، دقیقا چه کار کرده که اینقدر میزنیش؟ نمیتونی آکادمیک بنویسی؟ هرکی آزاده هر‌طور میخواد بنویسه؛ ولی غیر از در نظر گرفتن انعکاس این کار در ذهن ملت در خصوص شأن خودش باید انتظار بازخورد‌های آزاد از این دست و حتی بدترش هم داشته باشه.
۱۰. کجای صحبت‌های اون خانم به تو اهانت بوده رو نفهمیدم که کلی هم مانورش رو دادی.
۱۱. اصلا این روش تستشون به فرض که بد باشه؛ از این که هیچ روش تستی نداشته باشی بهتر نیست؟ خب میخواستی همون متون تاریخیتو واتساپ کنی حد اقل یه نتیجه بگیری که بتونی به حق مسخرهشون کنی نه اینکه ناشیانه و مبتدیانه و غرضورزانه و جوگیرانه دری‌وری خُردِ ملت بدی.
۱۲. مگه شرکت‌های خارجی برای نویسه‌شناس‌هاشون پول نمیگیرن که اینم نباید بگیره؟ مگه تو زحمت بکشی درس بدی تاریخ رو به یه نفر، نباید پولشو بگیری؟ زورت به دولت نمیرسه ازش پول بکنی و نمیتونی پولِ کافی برای خرید برنامه دربیاری، چرا به پول گرفتنشون گیرِ الکی میدی؟ نقد کردن با مسخره کردن و تحقیر کردن خیلی فرق داره. تو ویندوز رو کِرَک شده استفاده می‌کنی کسی چیزیت گفته؟ حیف. کاش می‌گفت. کاش همین ویندوزم بدون پول روی کامپیوترت نصب نمی‌شد اون وقت بچه‌ها می‌دیدن با اندروید رایگان چطور می‌خواستی به اصطلاح تدوینگر صدا بشی!.
۱۳. طبق حرف‌های خودت، دقتِ زیادتر نسبت به گوگل، در دسترس بودنِ برنامه به صورت حتی غیر‌اینترنتی، تخفیفِ تقریبا پنجاه درصدی، پشتیبانی از بسیاری از فونت‌هایی که گوگل تشخیصشون نمیده، در دسترس بودنِ به‌روزرسانی برای برنامه، امکان تست قبل از خرید، سرعت چند ده برابری نسبت به گوگل، همه و همه، از مزیت‌های برنامه به حساب میان؛ بعد من نمیدونم این همه آسمون و ریسمون بافتنت چی بود. اگه کسی هدف تو رو از این پست فهمید، بیاد همینجا بنویسه منم بخونم. من هرچی جوابمو بنویسی؛ البته اگه بنویسی، جواب نمیدم تا یه وقت به بحث منجر نشه چون می‌ترسم پیشت کم بیارم. بنابرین، مثل یه بزدل فرار می‌کنم و میدان جولاندهی رو به خودت می‌سپارم و قضاوت رو به خوانندگان.
در ضمن، این یه بحث کاملا کاری بود و من ازونایی نیستم که به خاطر این نظری که دادم، هیچگونه تغییر منفی توی رابطه‌ام باهات بدم میلاد. البته ما باهم رابطه صمیمانه‌ای نداریم ولی خب اینو نوشتم که اونایی که نمیدونن بدونن که قضیه آتیش بیار بودنِ معرکه توی این پست و کامنتهاش تا جایی که میلاد بتونه مدیریت بکنه از طرف ماها منتفیه و هیچ کودوم از ما با هم دشمن نیستیم و عده‌ای بیخودی خوشحال نشن. فکر کنم خودتم از همین افرادی باشی که بحث کاری و ارتباطی رو قاطی نمیکنی میلاد.
من این کامنتو در حال سرخ کردنِ جیگر نوشتم و پس هم عجله‌ایه و هم شاید چرتوپرت توش کم نباشه.
خوش باشید و لذت ببرید از زندگی!

سلام.
منو که دیگه همه میشناسن هم طرفدار آریانا هستم هم شرکت عصر گویش پرداز!
انصافا اگه آریانا تولید نشده بود و یا من باهاش آشنا نمیشدم، هیچ نرم افزار متنخوانی وجود نداشت که منو راضی کنه و من اصلا حاضر نبودم برم سراغ کامپیوتر و تکنولوژی!
اما ای کاش نسخه آنلاین برنامشون رو هم قرار میدادن که افراد تست و بعد اقدام به خرید کنند.
یا اگه واقعا برنامشون کاربردی بود، مثل برنامه های پکتوس، بهزیستی مجاب بشه تا برنامه رو مثل پکجاز برامون رایگان کنن.

سلام بر همه ی عزیزان عابران و ساکنین محله. خب من پست رو کامل خوندم. اولش از زبانه طنز میلاد جان کلی خندیدم بعد که کامنت مجتبی رو خوندم حساااااابی تو فکر فرو رفتم. هر شرکتی هر سازمانی باید حقالزحمه اش رو بگیره! تا بحثه پول گرفتن از ما نابیناها پیش میاد دادو‌بیداد راه میندازیم! غیظمون میگیره! متعصب میشیم! حق با مجتبی هستش چون ظورمون به نهادهای بزرگ‌تر نمیرسه اینجا عقده‌هامونو در میکنیم خخخخ. همین جاز خدا میدونه به دلار الآن چقدر قیمتشه. بلاخره اونا هم حق دارن! اما راجع به پکجاز باید بگم خخخخ فکر کنم بتاریخ پیوست.

من کاری به هیچ کس یا هیچ شرکت خاصی ندارم ولی به عنوان یه کاربر عادی به این نتیجه رسیدم که نرم ابزار هایی که در داخل ایران تولید میشه فقط با هدف کسب درآمد به هر قیمتی تولید میشه و بعد از یه مدت هم که کلا بی خیال به روز رسانی یا ادامه کار میشن حالا بگذریم که این وسط به اسم نابینایان خوشبخت از خیرین یا حتی از دولت چه کمک هایی دریافت میشه. ضمنا مگه چند تا نابینا توی کل ایران می تونن چنین بهایی را بپردازن؟ خداییش ببینید صفحه خوان رایگان nvda چه قدر کاربردی هست

خب دوسته عزیز حرف شما هم حساابه! مثلا الآن پکجاز خخخخ فکر کنم اصلا بیخیاله بروز‌رسانی شدن! الآن چند ساله؟! حالا چی شده خدا میدونه. بارها هم ایرادها رو گفتیم! اما هییییییچ اتفاقی نیفتاد! برنامه رو با کلی اشکال رها کردن. بله متاسفانه تو ایران هزینه کردن برای این چیزا فایده نداره. همشون باسم نابیناها تولید میکنن. ایکاش نهادی داشتیم که حمایت میکرد. منم کلی گفتم که هرکی زحمت کشید باید مزدشو بگیره. مگه توان منه نابینا چقدره که؟ همش باسم ما و بکام خودشون. خخخخ.

سلام.
مرسی از اطلاع رسانی.
بچه ها نمیدونم چرا ما خیلی از اوقات جوگیرانه عمل میکنیم هنوز نرم افزار درست و حسابی بیرون نیومده, تست نشده, باهاش کار نکردیم, میایم نظر میدیم که خیلی بد هست و اینها کلاه بردارن یا میایم میگیم که نه اینها حقشونه که این پولها رو بگیرن و نویسه خوان برای نابیناها ضروریه و اینها.
خب واقعا من هم اگه جای این شرکت ها بودم همین کار رو میکردم یه نگاهی به تاریخچه ی رفتار خودمون بندازیم!
وقتی پارسآوا اومد هول زدیم دوییدیم خریدیم خیلیهامون. وقتی ماهور اومد جوگیر شدیم که صدای طبیعی داره و اینها و خیلی خوب سنتز میکنه و اینها هنوز پست مجتبی تو گوشکن قابل سرچ هست و خیلیها حالا یا خریدنش و یا از بهزیستی گرفتن که همین تقاضای زیاد از بهزیستی کلی پول روانه ی جیب اینها کرد ولی الان همین ماهور روی ویندوز ۱۰ درست کار نمیکنه و باید کلی تنظیمات انجام بدیم که امنیت ویندوز هم پایین میاد که بخوایم ماهور داشته باشیم که من خودم شخصا Espeak و Nvda رو ترجیح میدم.
حالا نمیدونم اونهایی که تشویق میکردن که بخریم هنوز پاسخگو هستند یا نه.
تازه با همه ی این ها و آپدیت ندادن ها نرم افزار مبایلیش رو هم دوییدیم خریدیم!
و بعدش کلی التماس که پول ما رو پس بدید!
کی میخوایم یه کم برای تست نرم افزار صبر داشته باشیم!
کامنتم طولانی میشه ولی به نظرم چند تا نکته رو باید در نظر بگیریم.
۱ قبل از خرید حتما تست کنیم اگه نسخه ی demo نداره خب ۲۰ ۳۰ نفر جمع میشیم پول میزاریم یه نسخه میخریم یا با شرکت یه جلسه میزاریم که اونجا بتونیم تست کنیم.
۲ از کجا معلوم که یکی از برنامه های open source خارجی رو Train نکرده باشن و به ملت نندازن؟
این قصه سر پارسآوا هم پیش اومد همون پروژه ی Mbrola رو با تغییر اسمش شد پارسآوا.
خب ممکنه مثلا tesseract رو اسمش رو بزارن بینا و با train کردنش چند تا فونت رو بهش بشناسونن و بندازن به ملت.
۳ آیا این برنامه license agreement داره که توش واقعا روشن و دقیق گفته باشه که شرایط آپدیتش چجوریه چه مواردی رو شامل میشه؟
مثلا اگه ماهور ۳۰۰۰ کلمه میخونه و حالا کلماتش میشه ۵۰۰۰ آپدیت محصوب میشه ولی Freedom Scientific که با وجود کرک شدن در آسیا و رقیب قدرتمند و رایگانی مثل Nvda هر سال کلی امکان اضافه میکنه مثل تشخیص تصاویر و اینها این هم آپدیت محسوب میشه.
حرف آخر.
اگه ۲۰۰ نفر از نابیناها این نرم افزار رو بخرن ببا یک میلیون و نهصد هزار تومن جمعا میشه سیصد و هشتاد میلیون تومن که اگه همین پول رو بدیم میتونیم خودمون یه نرم افزار Ocr رو Train کنیم یا شاید هم از صفر بنویسیم.
همین پروژه ی Google ocr که ازش استفاده میکنیم Open source هستش که بهش فارسی رو اضافه کردن.
برای اطلاعات بیشتر اینجا رو ببینید.

با سلام خدمت دوستان،
من اگر جای میلاد بودم، سؤالات مهمتری از معشوقم می پرسیدم.
من خودم با این شرکت تماس گرفتم و فهمیدم که بابا اصلاً این برنامه اگر ۱۰۰ درصد هم اوکی باشه، وقتی با جاز و nvda سازگاری حتی یک درصدی هم نداره، به چه درد من نابینا می خوره؟
جز این هست که من نابینا بیشتر به بینا باید آویزون بشم.
آقایان و خانمها گوشها باز. این خانم فرمودند این نرم افزار اصلاً با جاز و nvda همخوانی ندارد.
نگفتی نگفتم ها!!!
نگی داوود نگفت ها!!!

درود به همگی.
تقریبا از حدود ۲۰ سال پیش با نرم افزارهای ایرانی که بیس همگی سورسهای خارجی بودن سر و کار داشتم و یک سری نواقص مشترک بین همگی مشاهده کردم که به ترتیب
۱- در تولید هیچ کدام نابینایان متخصص حضور نداشتند یا اگر هم بودند بیشتر برای تستهای کوتاه و مرتب کردن ظاهری کار بوده است.
۲- عدم پشتیبانی مناسب بعد از فروش که خودش شامل خدمات پس از فروش و دوم عدم اصلاح نرم افزار یعنی ندادن آپدیت های استاندارد.
۳- ساخت با نیت فروش به دولت یعنی با اینکه نرم افزار کارایی لازم را در آن زمینه ندارد با رابطه و رانت به فروشهای میلیاردی دست پیدا کردند بدون اینکه هیچ کدام دردی از ما درمان کند
مانند آریانا یا پکجاز که زمانی رایگان شد که دیگر ارزشی نداشت چون nvda فارسی را کاملا پشتیبانی کرد یا آریانا با باگهای بسیار مانند پارسآوا ۱ موجب هنگی بسیار در سیستم میشد.

۴- زمانی که این شرکتها با دولت طرف هستند به خاطر اینکه کارشناسان بهزیستی یا با رشوه سکوت میکنند یا آنقدر بیسواد هستند که با یک نرم افزار ناکارآمد موافقت میکنند دیگر دولت برای یک نرم ازار مفید دیگر هزینه ای نمیکند مانند پروژه شرکت بلژیکی در سال ۷۹ که در برابر ۲۰۰۰۰۰$ در حال ساخت یک نرم افزار حرفه ای بود که با پروژه پکجاز دولت از ادامه آن صرف نظر کرد و پکجاز با هزینه ۹۰۰۰۰۰ $ به دولت فروخته شد.

حال با با مسایلی که در بالا اشاره شد چگونه میتوان به پروژه ای به نام آریانا موافقت کرد زیرا نه نابینای متخصصی در تولید و تست آن نقش داشته و نه نسخه ای با محدودیت زمانی یا حجمی ارائه داده که بتوان آنرا مشاهده و تست کرد.
در حال حاضر اصلا قیمت آن مطرح نیست زیرا هیچکس برای یک صندوق در بسته هزینه نمیکند مگر از محتوای آن با خبر باشد.
این نرم افزار حتی اگر ۱۰۰٪ هم باشد اگر با جاز و nvda سازگار نباشد چه کمکی به استقلال ما میکند جز اینکه دوباره محتاج یک بینا میشویم و فقط مشکل را از دستی به دست دیگر میدهیم.
البته با ۲ حرف جناب خادمی موافق هستم که سرویسهای آنلاین مثل گوگل با اینترنت ایران همیشه در خطر قطعی یا کندی هستند و آفلاین بودن آریانا یک مزیت عالیست ولی هم قیمت بالاست و هم غیر قابل امتحان.
فونتهای بیشتر هم بسیار عالیست چون خیلی از متون یا توسط سرویسهای آنلاین شناخته نمیشن یا با خطای بالا تبدیل میشن.
بسیار طولانییییی شد ولی لازم بود.
بدرود

سلام جناب شاهرخ،
من با خیلی از صحبتهای شما موافقم ولی یه چیزی بدجوری تو ذوق زد.
وقتی میگی صحبتها باید کارشناسی باشه، باید دقت کنی که حرفهایی هم که خودت میزنی صادقانه و با مدرک و کارشناسی شده باشه.
کی دولت ۹۰۰ هزار دلار برای پکجاز هزینه کرده و با دلار چند تومانی حساب کردید؟
من نه با شرکت پکتوس رابطه ای دارم و نه از این نرم افزاری که گفتید استفاده می کنم.
ولی چون خود شما گفتید که باید صحبتها کارشناسی شده باشه، گفتم بهتون انتقاد کنم.
فکر می کنم کل مبلغی که پکتوس از دولت دریافت کرده حدود ۱۰۰ میلیون تومان می باشد که اگر بخواهیم به دلار آن زمان حساب کنیم که چیزی در حدود ۳ تا ۴ هزار تومان هر دلار بود، باز هم چیزی معادل ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار میشد.
حالا شما این مبلغ هنگفت رو از کجا در آوردید دیگه با خود شما؟
می دونید ۹۰۰ هزار دلار با همون دلار ۴ هزار تومانیش هم چقدر میشود؟
۹۰۰۰۰۰ ضرب در ۴۰۰۰ مساوی ۳ میلیارد و ششصد میلیون تومان.
حالا دیگه قضاوت با دوستان.
لطفاً حالا که چشمهای ما بسته است، دیگر درهای مغز خود را نیز برای دریافت حقیقت مسدود نفرماییم.

درود دوباره قضیه ای که بنده بهش اشاره کردم مربوط به حدود ۱۹ سال پیش بود و به خاطر داشتن مسئولیتی در یکی از انجمنهای آن زمان زمینه آگاهی به آن جریانات به وجود آمد.
خود بهزیستی آن زمان نیز آنرا تکذیب نکرد و در ضمن دلار آن زمان ۹۰۰ تومان بود نه ۴۰۰۰ تومان.
مطمئن باشید هیچ کذبی در کار نیست و حتی جدایی اعضای شرکت پکتوس به خاطر عدم تقسیم منافع این معامله کلید خورد و ماهور زاییده شد.
و همواره اثبات شده که معلولین و نابینایان در کشورهای جهان سوم سکویی هستند برای اوجگیری افراد سودجو.
البته اتحاد مثال زدنی جامعه هدف نیز به این جریانات بسیار کمک میکند.
بدرود

سلام، بازم صحبت شما ریشه ی درستی نداره.
چون ۱۹ سال پیش اصلاً پکجاز به شکل پولی به نابینا ها فروخته می شد و اصلاً دولت که بهتر بگیم بهزیستی اصلاً اون رو نخریده بود.
پکجاس فکر می کنم از سال ۹۵ یا نود و چهار امتیازش به بهزیستی فروخته شده است.
البته زمان تقریبی بود. چون مطمئن نیستم.
پس لطفاً فرافکنی نفرمایید.

سلام.
دوتا نکته میخواستم بگم.
یکی اینکه گفتین شرکتهای ایرانی کپی میکنن، حداقل درباره آریانا مطمئنم که اختراع خودشون هست و شرکت دانش بنیان محصولاتشون با کیفیته و چنین شرکتی چطور ممکنه محصولی بسازه و از جایی کپی کنه؟!
دوم اینکه من آریانا ۱.۱ خریدم، اوایل راضی نبودم، تازه داشتم با کامپیوتر کار رو یاد میگرفتم، با سازنده برنامه که آشنا شدم، ایشون اینقدر متواضع و خوشبرخورد بودند و هستند و بهم در زمینه های مختلف کمک کردند که اصلا فراموش کردم آریانا رو سیستمم هنگ میکنه!
البته سیستم منم خیلی ضعیفه و خب طبیعتا رو سیستمهای ضعیف، آریانا که سهله، هر برنامه با کیفیت دیگه ای هم هنگ میکنه.
مثلا من هیچ مرورگری جز فایرفاکس نمیتونم استفاده کنم، چون قابلیت multiprocess دارن که نمیشه غیر فعال بشه.
و فایرفاکسم که خب طبیعتا همه جا گفتم ورژن ۵۲.۳ برای من بهترینه و خیلی از گزینه ها مثل جاوا اسکریپت و نمایش تصاویر و هیستوری و … رو غیر فعال کردم که رو سیستمم جواب بده.
من اتفاقا سیستمم رو خیلی دوسش دارم و این رو یکی از بزرگترین هدایا و الطاف الهی در حق خودم میدونم که این سیستم رو برام فراهم فرمود، من حتی در خواب هم نمیدیدم با نابیناییم بتونم با کامپیوتر کار کنم یا بتونم به بینایی چیزی بنویسم و بتونم از دنیای خط بریل فراتر برم!
توضیحات پایین بودن سخت افزار سیستمم رو نوشتم تا بگم هر برنامه با کیفیتی نیاز به سخت افزار قوی داره که آریانا هم از این قاعده مستثنا نیست.
وگرنه سیستمم برای من بهترین سیستم دنیاست و خدا رو برای این نعمت بی نظیرش همیشه شاکرم.

البته این مطلب یادم رفته بود که ما در کشوری هستیم که با بستن درهای رقابت با انحصار موفق میشوند.
مثلا با فیلتر تلگرام سروش و ایتا را با اینترنت رایگان ارائه میدهند یا با اختلال پلی استور بازار را اجبارا ارائه میکنند یا با قطع اینترنت اینترانت را جایگزین میکند. پس اگر دیدید نرم افزاری خارجی با امکانات کامل در اینجا ممنوع شد بدانید شخصی از مرتبطین نمونه ای ناقص و ضعیف خود را ارائه کرده است.
از زمانی هم که نت متصل شده است نرم افزار تبدیل pdf برای نابینایان قادر به اتصال به سرور گوگل و دریافت مجوز نیست.

«هفتم اینکه عموما از ocr برای تبدیل کتاب یا مقاله و اینها استفاده میکنیم که اتفاقا فونتهای رایجی هستند.» خب آیا OCR فونت است؟ آیا کتاب و مقالات فونت های رایجی هستند؟ اگر هیچ کدام اینها فونت نیستند، پس کدام ها فونت های رایجی هستند؟ ضمنا وقتی در ابتدا از طولانی شدن متن به درگاهمان عذر تقصیر می آورید، دیگر اسمش را وجیزه نگذارید. وجیزه هم ریشه ایجاز و موجز و به معنای خلاصه شده است. اما درباب جنبه های فنی مسئله باید عرض کنم که این نرم افزار قطعا با توصیفی که از آن به عمل آوردید این قدرها که هیچ، حتی آن قدرها هم نمی ارزد. اما برای بهبود برنامه چند پیشنهاد دارم که اگر گوش شنوایی باشد، معلوم می شود گوش شنوایی بوده است. نخست اینکه می توان قابلیت اسکن مستقیم اسناد و تبدیل در لحظه را به نرم افزار افزود. به عبارت دیگر، نرم افزار باید بتواند متن یک سند چاپی را مستقیما از اسکنر دریافت کرده به متن تبدیل کند و در صورت تکرار فرایند اسکن، صفحات بعدی را نیز پس از صفحه اولی قرار دهد. پیشنهاد دوم، افزودن یک فرهنگ لغت و یک غلط گیر به نرم افزار و تبدیل آن به یک کیتِ کامل مطالعه اسناد چاپی مانند کرزویل یا اوپن بوک است. پیشنهاد سوم به بعد را خودمان هم یادمان نیست. باقی بقایم، جانتان فدایم.

البته باید در مورد قیمت این نرم افزار موضوعی را بیان کنم که گرانقیمتترین نرم افزار مشابه خارجی با پشتیبانی بیش از ۱۰۰ زبان- دارای ویرایشگر حرفه ای- دارای دیکشنری منیجر- و تبدیل مستقیم از اسکنر با پشتیبانی از تمامی فرمتها و فونتهای رایج و دهها امکانات دیگر قیمتی حدود ۲۰۰دلار دارد که ۱۰ روز رایگان است.
البته باید اینرا در نظر گرفت که حقوق یک کارگر در ایران در بهترین حالت حدود ۲۵۰ دلار است و کارگر اروپایی ۲۵۰۰ دلار.
و این قیاس ساده تفاوت قیمت امکانات کیفیت و … را نشان میدهد.

سلام میلاد. ممنون از پست جدی آمیخته با طنزت. یه سؤال ذهن منو مشغول کرده: اگه به جای واتساپ توی تلگرام فایل pdf رو بفرستیم، تبدیل نمیکنی؟ خخخخ. مرض هم خودت داری. و اینکه خادمی جالبه که برای اولین بار حرفی زد که منطقی نبود و من بیشتر گفته هاش مخالف بودم. اگه گفته های چوبینی درست باشه و جاز و NVDA باهاش سازگار نباشه، میلیاردها دلار هم اگه براش بپردازیم، فایده ای نداره. من تعجب میکنم که چرا مجتبی این قدر بی دلیل باهات مخالفت کرد، در حالی که ادعا میکرد از گویش پرداز پولی نمیگیره و دشمنی ای هم با تو نداره؟

یه رود. راستش من هم مثل تو دارم توی کامنت مجتبی دنبال یه مخالفت غیر منطقی می گردم. مثلا من نمی دونم اهانت اون مسئول فروش به ایشون دقیقا چی بوده یا مثلا اگر آستانه ی دقت ۵ درصد افزایش پیدا کنه، چطور بی تأثییره یا نمی ارزه؟ با یه مثال ساده بحث رو پی می گیرم. در یک صفحه سیصد صفحه ای، با فرض درست بودن آمار دقت ۹۵ درصد برای گوگل درایو، پنج درصد خطا داریم که میشه حدود ۱۵ کلمه که باید خودمون حدسش بزنیم. حالا وقتی دقت میشه ۹۸ درصد، این تعداد کلمات خطا میشه شش تا. پس می بینی که خعلی موثره لامصب. ارادتمند.

خب منظورم یه صفحه سیصد کلمه ای بود که اشتباها سیصد صفحه ای نوشتم. حالا شما این رو ضرب کن در پونصد صفحه، حدود ۴۵۰۰ کلمه خطای کمتر در یه متن پونصد صفحه ای خواهی داشت، تنها با سه درصد افزایش دقت. امیدوارم دیگه غلط ننوشته باشم که باز مجبور بشم برگردم تصحیح کنم. ارادتمند.

همۀ این هایی که گفتی درسته، ولی حرف من اینه که اگه نابیناها به دلیل دسترسپذیر نبودنش به دلیل سازگار نبودن با صفحه خوان نتونند ازش استفاده کنند، مفت نمی ارزه و هر چه قدر هم دقیق باشه، فایده ای نداره. من نمیدونم این نرم افزار برای چی طراحی شده که هیچ نابینایی نمیتونه ازش استفاده کنه؟ ضمنا دقتی هم که سازندگان برنامه ازش صحبت میکنند، ظاهرا حقیقت نداره. آخه میلاد توی پستش گفته که برای تست فایلی رو تبدیل کرده، ولی خوب تبدیل نشده.

خب اول اینکه میلاد توی پستش هرگز نگفته که فایلی رو تبدیل کرده و کیفیتش خوب نبوده. وقتی این بخش از کامنتت رو خوندم به حافظه و حتی توان درک متون فارسی خودم شک کردم. این شد که از خود میلاد هم پرسیدم و اونم گفت که اصلا چنین چیزی توی پستش مطرح نکرده. دوم اینکه مجتبی اصلا درباره دسترس پذیر بودنش و سازگاریش با این یا اون صفحه خوان حرف نزد که بخوای باهاش مخالفت کنی. پس، تمام آنچه گفتم درسته و همگی میریم خونه.

والا دیشب اومدم با میلاد و بقیه چاق سلامتی کنم ولی هی برام پیام میومد که برو ایمیل بده خدمت بزرگان سایت. ایمیلمو می نوشتم و برام دهن کجی میکرد خخخ خلاصه طوماری نوشتم ولی فقط سلامم که نشان از آرزوی سلامتی و شادی برای دوستان بود رسید خخخ

درود
تست از طریق WhatsApp یا سایت یا هر کوفت دیگه ای تا وقتی دموی نرم افزار نباشه فحشه، پس نبودنش از بودنش بهتره.
نرم افزاری که دمو نداشته باشه یا لا اقل در قالب یک صوت یا ویدیوی جامع و مانع توضیح داده نشده باشه، حرف مفته.
چیدن تخیلات اثبات نشده در قالب یه الگوریتم شماره دار در کنار هم صرفا همون تخیلاته که بازم مفته.
اصولا این پست بعد از یک تماس تبلیغاتی و قبل از این که تماسهای دیگه و بازخوردهای پس از اونها موجود باشه اومده، خیلی عجله ای خواسته شده داغ داغ مطلبی هرچند کارشناسی نشده بیان بشه و این جور پستها و حرفها هم هیچ نتیجه مشخصی ندارن و همه مون در اتلاف وقت همدیگه کمک شایانی کردیم که جا داره از همدیگه تشکر نُماییم.

شاید برای شما این پست وقت تلف کردن باشه ولی برای منی که به واسطه ی این پست ترغیب شدم تا زنگ بزنم و متوجه بشم که این برنامه بابا اصلاً با صفحه خوانها سازگاری نداره، اصلاً یه وقت تلف کردن به حساب نمی آید.
از شما هم تشکر می کنم که نظر خودت رو به همه تعمیم دادی.
از شما هم تشکر می کنم که غیر مستقیم همه رو مثل خودت فرض کردی.
از تو هم تشکر می کنم که نخد آش شدی و صرفاً اومدی یه چیزی گفته باشی که رنگ و بوت همه جا بپیچه.
بچه ها سعید هم اومد.

خوب گوشاتو باز کن ببین چی بهت میگم!
اگه نیم دفعه دیگه فقط نیم دفعه دیگه به قصد تخریب سعید بیایی و کامنت بذاری، خودش میاد میندازدت بیرون.
فرض کن با این کامنتهای تو سعید از بخش فنی یا به قول خودش اپراتوری اخراجش کردن، اصلا براش مهم نیست.
چون ایشون صادقانه هیچ کاره هستش ولی در حقیقت هیچ کاره.
یه واقعیت درباره سعید بهت بگم تا دیگه مزاحم اوقات شریفش نشی.
سعید از حالتی به حالت دیگر تغییر میکنه اما هیچوقت از بین نمیره.
واقعیت دوم رو بگم کف کنی؟
آخه میترسم من هم بخاطر این واقعیت دوم شوت بشم بیرون ولی پریسای ما هم بزرگِ، دستمونو میگیره میاره وسط گود.
پس تا حمایت پریسا سکوت میکنیم

کامبیز به جون خودم وجود و حرفات همیشه مایه مسرت خاطرم میشه پس بمون و هر از گاهی بیا من یا هر کی دیگه دم دستت بود رو گاز بگیر هم بی ضرره هم میخندیم!
داوود اما تو هم خب همیشه گاز میگیری و این کامنتت چون مربوط به منه مهم نیست. ولی به عادت همیشه میدونم که به گاز گرفتن غیر از من هم ادامه میدی و مایه ای خواهد بود تا حمله بعدی رو که ازت ببینم مشتاقانه کلا اینجا رو از لوث وجودت پاک کنم.
پس با هم منتظر میمونیم و میدونیم که زیاد طول نمیکشه.

گفتن حقیقت همیشه ایده ی من بوده و بس. هیچ وقت از ترس انسانهایی شبیه تو، شرافتم رو قربانی نمی کنم.
وقتی ایمان یه نفر قوی باشه، از رئیس جمهور یه کشور هم نمی ترسه چه برسه به سعید درفشیان.
بارها بهت تذکر دادم که تو فقط می تونی من رو از این سایت بندازی بیرون که البته نشانه ی ضعفت هست. ولی نمی تونی شرافت من رو قربانی کنی و به خاطر موندن من تو این سایت، من رو مجبور به خیلی کارها و بالاترینش سکوت بکنی.
سیاست تو در مورد من و امثال من که کم هم نیستیم دقیقاً مثل سیاستهای آقای ترامپ هست. یعنی هرچی من گفتم درست و هرکی برخلافش عمل کرد باید بره پی کارش.
و همینطور که احتمالاً داری اخبار رو پیگیری می کنی میبینی که اکثر دولتهایی که ایشون رو همراهی می کردند، دارن وارد یه جنگ اقتصادی بزرگ باهاش میشن که اگر مجلس سنا زودتر نجنبه تا یک دهه ی آینده شاید دیگه اسمی هم از آمریکا باقی نمونه.
تو هم حواست باشه. اگر به این شکل ادامه بدی، شاید دیگه اسمتم کسی نیاره. البته زمانش مثل آقای ترامپ ۱۰ سال نیست ها!!! خیلی کمتر از این حرفها یادت شاید به خاطره ها بپیونده و شاید هم از یادها رفتی.

خیلی نوشتم ولی پاک کردم!
ولی کاش ترامپ رو با سعید مقایسه نمیکردی.
فقط یه چیز میگم.
اگه من و تو گاز میگیریم بخاطر اینه که بدون ترس عقیده خودمون رو بیان میکنیم ولی سعید برخلاف خودمون بیشتر دست صاحبان قدرت رو میلیسه، اگر خیالش تخت باشه که دشمنش خطری براش نداره یه گاز کوچولو میگیره و فرار میکنه.
درباره جنگ اقتصادی کاملا نظرم باهات مخالفه، امیدوارم بعدا بتونیم خصوصی درباره سیاست ترامپ که بازتاب سیاست جمهوری خواهان است حرف بزنیم

خوشحالم که شخصیتم کمی به تو نزدیک هست. می دونی که عاشقتم.
ولی بعضیها باید بفهمند که بیرون راندن امثال داوود چوبینی راه حل مشکلات و معضلات پر تعداد جامعه ی نابینایی نیست.
منم اگر یهویی بعد از سر گروه بودن در یک گروه ایمیلی تو خالی مثل ایستگاه سرگرمی مدیر فنی یه سایت بزرگ می شدم، شاید و البته شاید مثل ایشون جو مدیریت برم می داشت.
البته من شخصیتم بالاتر از این حرفهاست.
در مورد مباحث سیاسی هم امیدوارم هرچه زودتر با هم بحرفیم.

سلام دوستان

با خواندن نظر مجتبی چندتا نکته به ذهنم رسید که گفتن و اشتراک گذاریش رو
خالی از لطف ندیدم.
هم خطابم به مجتبی و هم به دیگران هست.

۱. از کجا معلوم که این نرم افزار ۱ میلیون تومانی واقعا نسبت به درایو
خیییییییلیییییییی سریعتر عمل کنه دوستان؟

۲. با بعضی از برخوردهایی که پیرامون نابینایان میشه، برای مثال همون
بانویی که دانش پاسخگویی به میلاد رو نداشت، همچین میلاد بیراه هم نگفته.
یعنی واقعا به نظر شما اون خانوم یا اون شرکتی که اون خانوم رو سر چنین
پستی گذاشته نابینایان رو چی فرض کرده؟ شما به گفتگوی این دوتا دقت کن،
تمام جوابهاش سربالاست دیگه، البته به نظر من!

۳. درصد؟ کدوم درصد دادا؟ درصد از نظر اهل فن و دانش مثل خودت نیم درصد
هم می ارزه، ولی هر درصدی به درد نمیخوره! درصد بعضی از این شرکتهای
ایرانی مفت نمی ارزه دادا.

۴. کم اطلاعی اون بانو، قیمت بوووووووق، همون قضیه نیم درصدی و غیره و
غیره همه اش اهانته دیگه مجتبی جان! اهانت به مجموعه نابینایان! من که
اینطور فکر میکنم!

۵. میلاد که جواب شما رو داد که داداااااا! به فرض من یه مطلبی دادم
اونها هم دستی جواب رو ویرایش کردند و فرستادند! بعد که خریدمش تازه
میفهمم اوه اوه، کلاه تا گوش و چشم و دهانمو پوشانده و دیگه هیچ کاریش هم
نمیشه کرد.

۶. فرض کن من میخوام یه آدامس ۵۰ تومانی رو به تویی که قیمت واقعیشو
نمیدونی بفروشم! برمیگردم میگم داش، این آدامس ۵۰۰ تومان، ولی فقط به
خاطر تو میفروشمش ۲۵۰ تومان. تخفیف هم دادم که تو خشحال شی! من فکر میکنم
این شرکت دقیقا همین کار رو کرده دیگه.

۷. مگه اون بانو آکادمیک صحبت کرده که میلاد جوابشو آکادمیک بده؟

۸. من نظر شخصیم میخوام بگم و اون این هست که، بهتر بود مجتبی کمی صبر
میکرد تا چندتا بازخورد ارائه بشه بعد میومد نظر میداد تا موجب نشه بعضی
از دوستان خواسته یا ناخواسته تحت تأثیر نظرات ایشان قرار بگیرند.

بای تا های

داوود کاش وقت و حوصله داشتم مینشستیم دو سه ساعت حرف میزدیم تا خودت به نتیجه میرسیدی که هیچ کدوم از تصوراتت درست نیست.
ولی یادم باشه به صاحبان قدرت حتما خبر بدم که بر خلاف داوود کامبیز گاز هدفمند و آینده نگرانه میگیره و باید در بلند مدت و شاید حتی میان مدت ازش بترسید!

آقا سعید گل امتحاناتم زیاد و وقت اندک!
پس با استناد به حرفهای خودت تناقض و همچنین منطق آب دوغ خیاریتو بهت نشون میدم.
در کامنت اولی، گاز گرفتن من بی هدف و گاز گرفتن داوود هدفمند.
کامبیز به جون خودم وجود و حرفات همیشه مایه مسرت خاطرم میشه پس بمون و هر از گاهی بیا من یا هر کی
دیگه دم دستت بود رو گاز بگیر هم بی ضرره هم میخندیم!
داوود اما تو هم خب همیشه گاز میگیری و این کامنتت چون مربوط به منه مهم نیست. ولی به عادت همیشه میدونم که به گاز گرفتن غیر از من هم ادامه میدی و مایه ای خواهد بود تا حمله بعدی رو که ازت ببینم مشتاقانه کلا اینجا رو از لوث وجودت پاک کنم.
در کامنت دوم داوود بدون هدف، کامبیز هدفمند گاز میگیره.
داوود کاش وقت و حوصله داشتم مینشستیم دو سه ساعت حرف میزدیم تا خودت به نتیجه میرسیدی که هیچ کدوم از
تصوراتت درست نیست!
ولی یادم باشه به صاحبان قدرت حتما خبر بدم که بر خلاف داوود کامبیز گاز هدفمند و آینده نگرانه میگیره
و باید در بلند مدت و شاید حتی میان مدت ازش بترسید!
آقا سعید عزیز ناشیانه مهره ها رو به حرکت در میاری!
با کامنت اولی خواستی چیزی بگی که من دیگه پیام ندم و حسابمو از داوود جدا کنم!
و همه کاسه کوزه ها رو رو سر داوود خراب کنی!
کامنت دوم بی خیال شدن داوود از ادامه کامنت بازی و مقصر نشون دادن من و بدتر از همه، ترسوندن صاحبان قدرت که مبادا کامبیز با اهدافی که تو سرشِ ( که احتمالا به افراد دیگری هم وصلِ) زیرآبی بره و کودتا بشه.
آقا سعید کوتاه و مختصر جواب من به تو اینه که من پستی نداشتم که با یه مهمونی اومدن زیرآبمو بزنن و پستمو از دست بدم!
پس اگه صاحبان قدرت قرارِ از کسی بترسن، از من نیست جناب، از شماست.

بله جناب در جریان هستم که به عنوان پدر نابینایان، اونقدر وقتت پر هست که وقت سر خاراندن نداری.
عاشق این بچه بازیهات هستم.
من سیاستم روشن و واضح هست و هیچ کس من رو نمی تونه به تغییر وادار کنه.
نمی دونم چرا اینقدر دوست داری از واژه ی گاز گرفتن استفاده کنی.
چون خیلی از ادب خودت متشکر هستی.
غیر مستقیم اهانت می کنی و همه رو به سخره می گیری البته به زعم خودت، ولی نمیفهمی که مسخره ی عالم خودت هستی و خبر نداری.
آن کس که نداند و نداند که نداند، در جهل مرکب ابد الدهر بماند.
سعید من مثل ۹۵ درصد نابینایان ایران نیستم که بی خودی از کسی تعریف کنم وگرنه میشد ازت ستایش کرد.
من نکته بینم و یه نکته بین هم نمی تونه از خیلی چیزا چشم پوشی کنه.
موفق باشی

کامبیزجون ! تو و داوود هر دو الکی وقتتونو تلف میکنید، منم بالاخره سالها از این بازیا کردم و اگه هر چی بلد نباشم این بازیا رو خوب بلدم.
اگه دنده رو هی عوض میکنم فقط و فقط بازیه و بس.
برای این که امثال شما دو تا فکر میکنید واقعا خبریه.
البته در مورد توهین داوود به این و اون اصلا شوخی نکردم قبلا هم هزار بار تذکر بهش دادم که طرز فکرتو لازم نیست با نیش زدن بیان کنی که هیچ وقتم گوش نمیده.
ولی این که فکر میکنی من به کسی زور میگم یا سعی میکنم جلوی حرف زدن و ابراز عقیده کسی رو بگیرم فقط حرف مفته.
شماها به انحاء مختلف در قالب روشنفکری و زرنگ بازی به هر کی دلتون خواست توهین میکنید، بعد طرف اعتراضش در میاد و منی که باهاتون برخورد میکنم و تذکر میدم میشم اونی که چاپلوسی صاحبان قدرت رو میکنه.
من قطعا میدونم خود تو آدمی نیستی که اگه بهت بگن کجا و چطور حرف ناحق و نامربوط زدی، اصلا قبول کنی که یک درصد هم چنین کاری کرده باشی.
اون قدر از خود متشکر هستی که فکر کنی همیشه حرف و تحلیلت درست بوده.
داوود که دیگه خودشو خدای تحلیلای درست میدونه.
مثلا الآن میاد مینویسه شماها کلمه غلطیه!
پا برهنه و بی ادب میاد تو هر بحثی و توهین آمیز حرف میزنه و اسمشو میذاره رک گویی و حقیقت گویی، اون وقت من بهش میگم گاز میگیری منو بی ادب میدونه.
خلاصهش اینه که من دیگه تو این پست حوصله حرف زدن و نوشتن ندارم.

منم مثل داوود غیر قابل تغییرم و همینه که هست.
مشکلی دارید به جای کامنت بازی و سر به سر من گذاشتن که بیهوده فکر میکنید تأثیری داره، برید سراغ مدیر ارشد که اتفاقا هیچ وقت من نبودم.

ما مثل امثال شما عادت نداریم با بالاییها بپریم.
ما ترجیح میدیم با هم سطحهای خودمون بگردیم تا یه روزی مثل تو از اصل خودمون خارج نشیم و یادمون باشه که کی بودیم.
من اگر یه روزی مدیر اینجا بگه داوود دیگه نمی خوام ازت تحلیلی تو این سایت حتی در حد یه کامنت ببینم، به روی چشمم میذارم و میرم.
ولی اجازه نمیدم کسی مثل تو سد راهم بشه.
چه حوصله داشته باشی چه نه، تا زمانی که نظر بذاری و به من مربوط باشه زیرش نظر من رو هم باید داشته باشی.
فعلاً بای پدر نابینایان

راستی یه سؤالی برا من پیش اومده. از کی تا به حال مدیر فنی سایت حکم اخراج کاربر رو امضا می کرده؟ اینم یه یه ایرانی بازی دیگه هست. البته ایرانی بازی که تو این چند ما تو کشور کم ندیدیم ولی می خواستم تردید خودم از بین بره.
چون مدیر هم این کامنتها رو می خونه ولی یه بار نمیگه چوبینی نکن وگرنه اخراجی.
اینم یه بی نوایی بیاد پاسخ بده ما ممنونیم.
به امید بازگشت استراماچونی به ایران

سلام داش سعید گل!
چه خبر؟
تا الآن وقت نکردم کامنتتو بخونم! شرمنده.
داداش به خدا دو تامون به اندازه هم کامنت گذاشتیم و وقت تلف کردیم!
تو فقط پلی روم و چند تا گیم دیگه رو بلدی بازی کنی و توی اسکوپا چون فکر میکنی طرفت خارجکیِ لفت میزنی و دنده رو بر مبنای فرار عوض میکنی! خخخخ.
اصولا اهل زیر آبی رفتنی! وگرنه خودتم قبول داری منطقت آب دوغ کشکیِ.
اگه اینطور نبود، توی این کامنتت از منطقت دفاع میکردی، از این که اهل زیرآبی رفتن نیستی، این که مهمان محترمِ و هیچ کسی حتی سعید بهش از پشت حمله نمیکنه.
نه این که بخاطر وقت تلف شده من گریه کنی، که انگار خودت کمتر از من کامنت زدی.
داوود هنوز به رحمت خدا نرفته، خودش وکیل خودشه ولی درباره خودم!
من ادعای روشن فکریم نیست قربان! چون جایی این ادعا رو نکردم، میشه از طرف من حرف نزنی؟
بذار وقتی خودم ادعای روشنفکری رو درباره خودم داشتم، در یک پست در کنار پستهای گهربار جنابعالی منتشر میکنم.
خب درباره اون موضوع، که خواستی به خیال خودت از شخصی دفاع کنی و حرفهای من رو توهین فرض کردی، متقابلا منم فرض جنابت رو مفت تشخیص دادم ولی با یک فرق، این که مشخصا وظیفه جنابعالی در این سایت مشخص نیست و بعد از بی ادبیت نسبت به من، در کامنتها رو بستی که این ضعف همیشگیت رو میرسونه، این که عادتت ضربه زدن از پشتِ.
آقا سعید کسی با تذکر دادن چاپلوس نمیشه، حتی اگر ناحق هم باشه، چاپلوسی شما بخاطر مواردی بود که در کامنت قبلیم گفتم که حاضر نشدی یه کم از بخش تاریک زیر آبی رفتنت رو روشن کنی!
نمیتونی موردی بیاری که بهم حرفی ثابت شده باشه و قبول نکردم ولی من دارم مستند درباره خودت حرف میزنم، مثل اسکوپا بازی کردنت لفت میزنی.
خب این جمله هم از خودت کپی میکنم!
اون قدر از خود متشکر هستی که فکر کنی همیشه حرف و تحلیلت درست بوده.
در حالی که دلیلی برای این گفته ات نداری.
دقیقا هیچوقت مدیر ارشد نبودی ولی همیشه پشت مدیرها پنهون شدی و حرف خودتو اینجا زدی.
توی کامنت اولیم گفتم که دو تا واقعیت درباره ات هست، اولیشو گفتم، ادامه بدی دومیشو هم میگم.
امیدوارم همونطور که گفتی حوصله نداشته باشی ادامه بدی.
در آخر، خیلی بده به عنوان یکی از مدیران ارشد، بازی کنی و دنده عوض کنی و سر به سر یکی مثل منِ بیچاره بذاری.

دیدگاهتان را بنویسید