کارگاه تخصصی رعد قسمت سوم

موضوع:تاثیر جسم بر اعتماد به نفس
سلام و هزاران سلام به زیبایی برف، برف سپید و پاکو لطیف، برفی که تا الان سعادت دیدن و لمسشو نداشتم. اگه شما دیدیدش سلام رعد رو بهش برسونید. چون شدیداً اعتقاد دارم بارون و برف روح دارن و حرفها و سخنان انسانو درک میکنن. پس سلام رعد بزرگو به برف مرفا برسونید و باهاش چایی و قهوه بخورید.
#####
بریم به جلسه امروزمون بپردازیم.
در جلسه قبل گفتم برای اینکه بفهمیم که اعتماد به نفس بالایی داریم بهتره رفتارهای افرادی که اعتماد به نفس ندارنو نداشته باشیم.

امروز میخوام در مورد ویژگی های فیزیکی صحبت کنم و تاثیراتی که حالات جسم ما بر اعتماد به نفسمون داره بگم.
از لحاظ علمی ثابت شده که روح و جسم تاثیرات متقابلی بر هم دارن.
اگه ما از لحاظ جسمی نقش ی انسان قویو بازی کنیم ذهنمون احساس واقعی یه آدم قدرتمند رو پیدا میکنه.
دوستان امتحان کنید ببینید آیا این حرفها درسته یا نه؟ این روزها که مدام اخبار استرسزا و ناراحت کننده بهمون میرسه سعی کنید مثل رعد لبخند بزنید و بگید ایران ۴۰ ساله همین وضعیتو داشته و خوشبختانه ما حالمون خوبه. لبخند بزنید و برید دنبال خبرهای خوب. خخخ باور کنید محاله شما لبخند بزنید و اخبار غم انگیز بتونه شما رو ناراحت کنه.
اما مبحث ما در مورد اعتماد به نفسه. چطور از فیزیک خودمون برای افزایش اعتماد به نفس بهره ببریم؟
وقتی میخوای صحبت کنی، محکم وایسا، سر قشنگ به سمت بالا، شونه ها محکم و سینه جلو باشه. به ناگاه ذهنت احساس میکنه انسان قدرتمندی هستی. ولی اگه با حالت افتاده و با سر پایین و نفس های سطحی و صورت آویزون و صدای ضعیف و بی حال صحبت کنی سریع این حالت جسم به ذهن میگه این آدم حالش خوب نیست و این آدم ضعیفیه.

افرادی که در حوزه اِن‌اِل‌پی کار کردن میدونن که ما میتونیم از جسممون کمک بگیریم که ذهنمون رو رهبری کنیم و بتونیم احساسمون رو بهتر کنیم.
افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارن خیلی آدمای شُلو ول و وارفته‌ای هستن خخخ خیلی بی حال و آروم صحبت میکنن، سرشونه‌هاشون خیلی افتاده و به سمت پایین متمایله، خیلی بی انرژی و بی هدف راه میرن.

پس اگه می خواهید اعتماد به نفستون بالا بره ازتون می خوام که روی فیزیکتون متمرکز باشید و بارها و بارها تمرین کنید، تا جایی که جز ویژگی های شخصیتتون بشه و لازم نباشه حواستون بهش باشه. پس هر وقت فیزیکتون ناخواسته شبیه افراد با اعتماد به نفس بالا شد بدونید که موفق شدید.
دوباره تکرار میکنم:
هر وقت خواستید برید جایی صحبت کنید، قشنگ سر و سینه رو بالا میدید، ستون فغرات صاف و محکم و استوار قدم بردارید، موقع دست دادن محکم و پر انرژی دست بدید و ببینید همین بار اول چه قدر روی حالتون تاثیر داره.
پس یکی از تمرین هاتون این باشه که هر لحظه از فیزیکتون برای قدرت و اعتماد به نفس بیشتر بهره ببرید.
خیلی این موضوع مهمه که از جسمتون برای احساس شادی و قدرت و… استفاده کنید.

لازمه بدونید تُن صدا هم خیلی مهمه. افرادی که اعتماد به نفس بالا دارن محکم و با صدای بلند و رسا حرف میزنن. البته داد منظورم نیست. مثلا وقتی میرید سوپر مارکت با صدای بلند اول سلام و بعد خواستتون رو بیان کنید. من به شخصه خودم معمولا جوری سلام میکنم که کسی نمیشنوه خخخ پس در جمع های عمومی لازم شد با صدای بلند سلام کنم خخخ شما هم بد نیست خودتونو مرور کنید.
تاکید میکنم باید به قدری این کارها رو انجام بدیم که جزء شخصیتمون بشه و جزئی از عادتمون بشه اونوقته که موفق میشیم.

افرادی که بینا هستن توی چشم مخاطب خودشون باید نگاه کنن و سرشونو پایین نندازن. البته منظورم خیره شدن نیست. سر بالا و گاهی هم به چشم مخاطبشون نگاه کنن.
معمولا افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارن سرشون پایین و تُن صداشون پایینه. پس ما باید بر خلاف اونا عمل کنیم.
#####
یکی دیگه از رفتارهای افرادی که اعتماد به نفس ندارن اینه که: نمیتونن تحمل کنن که دیگران ازشون تعریف کنن یا اینکه تعریف گوینده رو باور نمیکنن و فکر میکنن افراد دارن مسخره‌شون میکنن یا الکی اونارو تمجید میکنن و خلاصه تعریف کردن دیگرانو در دل باور نمیکنن و وقتی مورد تعریف و تمجید قرار میگیرن به جای تشکر معمولا جوابهایی ازین قبیل میدن : بابا مسخره نکن؛ منو گرفتی؟ نه بابا این طوری هم که میگی نیست یا ازین جور حرفها. در حالی که در جواب باید تشکر و سپاسگزاری کرد و صفت خوبی هم به طرف مقابل داد. البته صفت خوبی که حقیقت داشته باشه

متاسفانه خانواده های قدیم ایرانی در گذشته برای احترام به اقوام و آشناها بچه های خودشون رو کوچیک میکردن، مثلا در جواب کسی که میپرسید این بچه شماست؟ والدین میگفتن: کوچیک شماست، کنیز شماست، غلام شماست یا دستبوس شماست و ازین قبیل جملات که به خیال خودشون احترام شنونده رو در بر داشت و همین حرفا در بچگی باعث خرد شدن شخصیت میشه.
#####
یکی دیگه از ویژگی های افرادی که عزت نفسشونو از دست دادن اینه که مدام احساس گناه و احساس شرمندگی دارن. بدترین احساس احساس گناهه. اگه احساس گناه داشته باشیم نمیتونی سرتو بگیری بالا. نمیتونی محکم صحبت کنی. متاسفانه در بچگی خیلی این جمله رو شنیدیم که اگه این کارو کنی خدا دیگه دوستت نداره. قسم میخورم که هر چقدر هم اشتباه کردید باز خداوند عاشقتونه.
دوستان نذارید اصلاً و ابداً احساس گناه بهتون غلبه کنه. چون این حس منجر به نا امیدی میشه. و نا امیدی و احساس گناه بالاترین حس منفیو داره.

ما وقتی ی اشتباهیو مرتکب میشیم، آگاه میشیم. حتی اگه معتاد به کار اشتباه هم شده باشیم باز روحمون آگاه شده که در اون کار نادرست خیر و نفعی وجود نداره.
افرادی که مدام دروغ میگن یا غیبت میکنن و حتی دزدی و …. رو مکررا انجام میدن توی وجودشون میدونن که این کارها نفعی بهشون نرسونده. فقط کافیه که همگی از خداوند کمک بخواهیم که دستمونو بگیره. مسلماً باز می خوریم زمین ولی این طبیعیه. درست مثل ی بچه که بارها و هزاران بار میخوره زمین ولی در نهایت موفق میشه روی پاش بایسته و راه بره.
دوستان به شیطان درونتون اجازه ندید که تخریبتون کنه. خودتون رو سرزنش نکنید. احساس گناه باعث نابودی روحتون میشه.

خودتون رو با تمام کاستی ها و گناه ها بپذیرید و خدا رو باور کنید. به محض اینکه تلاش میکنید که به سمت خوبی ها برید خداوند هدایتتون میکنه. گذشته ما نباید آینده مارو نابود کنه. هیچ انسانی از قلب و روح کسی آگاه نیست. ولی اینو بدونید که خداوند همه انسانها رو عاشقانه دوست داره. مگه حضرت موسی آدم نکشت؟ مگه حُر بن ریاحی آب رو به روی حسین نبست؟ نصوح بعد از اون همه چشم چرونی و یواشکی رفتن توی حموم زنونه خدا توبشو پذیرفت. لازم شد که برید داستان نصوح و توبه اونو بخونید.

لازمه اینجا بگم که از زمانی که دین به وجود اومد سوء استفاده از دین هم توسط یه عده آغاز شد. در تمام دوران تاریخ این جریان بوده و هست. مگه کشیش ها و خاخامهای یهود اینگونه نکردند؟ کشیشها به قدری به مردم احساس گناه میدادن که میگفتن فقط ما میتونیم شما رو پاک کنیم و از این حس گناه پول به دست میاوردن و حکومت میکردن . پاپ و کلیسا به مردم القا میکردن باید پیش ما اعتراف کنید تا پاکتون کنیم. اما این حرفا رو از هر کی شنیدید بدونید دروغه.
خداوند توّاب و رحیمِ. کلمه رحیم بیشترین ترکیبش و تکرارش با رحمان نیست بلکه با غفورِ. غفور و رحیم بیشتر در قرآن اومده.
ضرب المثلهایی چون آب از سر گذشت چه یه وجب چه صد وجب رو از ذهنتون پاک کنید. باورهای ذهنیتونو درست کنید. توی قرآن میگه شیطان به شما وعده فقر و فحشا میده اما خداوند وعده مغفرت و فزونی میده. خدارو توی قلبتون ببینید. خدا رو باور کنید. خدارو همون جور که توی قلب و ذهنتون باور کنید همون براتون میشه. به خدا گمان نیک داشته باشید.
از خودتون توقع زیاد نداشته باشید و رابطتتون رو با خدا بیشتر کنید. باهاش حرف بزنید و ازش مدام کمک بخواهید. و ازش بخواهید که راه درست در هر مشکلی رو بهتون نشون بده. و اینو بدونید رابطه هیچ انسانی با خدا قطع نمیشه. چون روح ما تکه ای از روح خداست.
#####
دوستان تمرین ها رو جدی بگیریم. خوشبختانه تمرینها بیشترشون ذهنی هستند. حتما برنامه‌ای بچینید که هر روز روی ذهنتون کار کنید و سرکی به افکارتون بزنید. نباید روحمون رو به امون خودش رها کنیم که ول بچرخه. ههه چطوره که حواسمون به جسم و لباس و گل و گلدون و پول و خونه و کمد و کیفمون هست ولی روحمونو ول کنیم که همین جور و باری به هر جهت بگذرونه؟ نمیشه. جزیی از برنامه روتینمون باشه که ذهنمونو مدیریت کنیم مثل آب خوردن برامون این تمرینها راحت و دلچسب باشه.
روح و ذهنمونو در جاده صحیح و درست قرار بدیم و از منفی ها به دور باشیم.
####
خب توی کامنتا بگید که از جلسه اول تا حالا کدوم تمرینها براتون راحت بوده کدوم سخت؟ کدومشو انجام دادید و تاثیری روی شما داشته آیا؟
####
یک دو سه امتحان میکنم ببینم کپی پیست فعاله توی پست؟؟آخه توی کامنتا غیر فعاله

✅ #قانون_قایق
نقل است که نیمه شبی چند دوست به قایق‌ سواری رفتند و مدت زیادی پارو زدند.
سپیده که زد با هم درگفتگو برآمدند که چقدر راه رفته‌ایم؟ تمام شب را پارو زده‌ایم! باید مسیري خیلی طولانی را پیموده باشیم…
اما نور خورشید که دور و برشان را روشن کرد، دیدند درست در همان جایی هستند که شب پیش بودند!
آنان تمام شب را پارو زده بودند، ولی یادشان رفته بود طناب قایق را از ساحل باز کنند.
در اقیانوس بی پایان هستی، انسانی که قایقش را از این ساحل باز نکرده باشد، هر چقدر هم که رنج بکشد، به هیچ کجا نخواهد رسید!

قایق تو به کجا بسته شده است؟
به بدنت
به افکارت
به ترسها و نگرانیهایت؟
به گذشته ات؟
به عواطفت؟

▫️ترس، طناب است.
▫️نومیدی طناب است.
▫️باورهای اشتباه طناب است.

مهم نیست که چقدر نماز بخوانی ؛ به رحمت خدا که ایمان نداشته باشی، طناب بسته ای.

مهم نیست که چقدر کار و تلاش کنی، به روزی بیکران خدا و ثروت بی نهایتش که به تو هم خواهد بخشید، ایمان نداشته باشی، همچنان فقیر خواهی بود.
مهم نیست که چقدر درس خوانده ای و چه مدرکي گرفته ای، همین که باور درست نداشته باشی، نمی توانی پول در بیاوری.
مهم نیست که چقدر سن و سال داشته باشی، باورهایت که ایراد داشته باشد، همچنان پیشرفت نخواهی کرد.
خیلی چیزهای به ظاهر مهم، آنقدرها هم مهم نیستند.

باورهای غلط ❌ ، نومیدی و ترس طنابهایی هستند که هرچقدر تلاش کنی، بدون باز کردنشان از خودت حرکت نمی کنی.
باید باور داشته باشی که خدا برایت خوشبختی، سلامتی، ثروت، خوشحالی و عاقبت بخيري می خواهد.

اگر هنوز باور نداری، تمام عمر هم که تلاش کنی، نه معشوقت را می یابی، نه ثروت می آفرینی، نه زندگی عالی میسازی و نه آنچه که عالی ترین است می شود.
تلاش زمانی جواب می دهد که باورهای عالی داشته باشی.
خدارو شکر اینجا همه چی درسته

Avatar photo

درباره رعد بارانی

سلام .اینجانب خانوم باران.ملقب به رعد بزرگ هستم . در آذرماه سال 57 به دنیا اومدم. . به صورت کاملا اتفاقی با نابینایی موفق اشنا شدم و به این محله اومدم. بینا و متاهل هستم. از اخلاقام بگم:. آدم رک و بی شیله پیله ای هستم.و هیچ چیزی نمیتونه منو عصبانی کنه چون سریع از اون آدمی که اذیتم کرده یه دنیا دور میشم و تنهاش میذارم.خخخ از هیچ کسی هم بخاطر مقام و موقعیتش تعریف نمیکنم. باید بگم چندتا چیزو در این دنیا خیلی دوست دارم ، کوه ، درخت و باران.از نگاه کردن به این سه تا سیر نمیشم. عاشق پیییاده روی هستم ، در ناراحتی و خوشحالی ، در شادیو غم ، در درد و در بی دردی میرررم پیاده روی که همه چی بهتر از قبل بشه ...
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, روانشناسی, صحبت های خودمونی ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

20 Responses to کارگاه تخصصی رعد قسمت سوم

 1. 1
  Avatar photo رعد بارانی says:

  سللللاااام به همگی و سلام به ادمین ها و مدیران.
  این جانب یک سئوال دارم: چطور توی پستهام می تونم لینک پستهای قبلیو بذارم. مثلا بگم همون جور که در پست سال گذشته و بعد لینکشو بذارم و بقیه با ی کلیک برن توی پست؟؟؟
  ****
  به نظرتون اعتماد به نفسم خوبتر شده؟ آخه سعی کردم بلند و رسا خواستمو بگم خخخ

  • 1.1
   مسعود says:

   سلام رعد. با کامپیوتر پست مینویسی یا با موبایل؟ میدونم که اکثرا با موبایل سر میزنی. ولی نوشته هاتو نمیدونم با کامپیوتر منتشر میکنی یا نه. اینو جواب بده تا دقیق بگم چیکار کنی.

   • 1.1.1
    Avatar photo رعد بارانی says:

    سلام.
    از کجا میدونی که با گوشی سر میکشم توی محله؟ خخخ
    ولی معمولا و در ۸۰ در صد موارد پستهامو با کامپیوتر مینگارم.

    • مسعود says:

     خب. اگه با کامپیوتر پست میزنی که اصلا مشکلی نیست. باید اون پست که میخوای مثال بزنیش رو بِری باز کنی، بعدش از قسمت نوار آدرس مرورگر که آدرس سایت رو مینویسه و خیلی طولانیه و معمولا هم با http شروع میشه آدرس مطلب رو کامل انتخاب کنی و کپی کنی. بعد میای و متن پستت رو کامل مینویسی. بعدش اون قسمتی که میخوای به صورت لینک نشون داده بشه رو انتخاب میکنی و کنترل کی میزنی. توی کادر نشانی اون آدرس پست رو پیست میکنی و اینتر. تمام! لینکت درج میشه. بازم اگه مشکلی بود بیا بگو.

     • Avatar photo رعد بارانی says:

      سلام مسعود.‌
      ممنون از راهنماییتون.‌ فک کنم اگه این کار رو یاد بگیریم توی یک پست آدرس و لینک صد تا پست دیگه رو بدم خخخ

      • Avatar photo رعد بارانی says:

       خب فک کنم حتی اگه پستو با گوشیم بنویسم باز این راهکار جواب بده فرقی نمیکنه . برم ی پست الان بنویسم و بعد بفرستمش زباله دونی
       یا علی خخخ
       مثل اینکه اعتماد به عرش شدم از اعتماد به سقف هم گذشتم.

       • Avatar photo رعد بارانی says:

        الو مسعود رفتم انجام دادم. لینکشو کپی کردم ولی مشکلی که بود این بود که لینک سوخته و به درد نخوره. چون به رنگ مشکی که نشون داده بشه یعنی وقتی روش کلیک میکنیم وارد نمیشه .‌
        حالا فعلا تا همین حد هم یعنی کلی پیشرفت کردم خخخ

 2. 2

  سلام و ارادت، بسیار عالی بود و لذت بردم، در مورد تمارین عرض کنم که بنده هرض گاهی بخشی از وسایل اضافی را دور می ریزم و نهضت ادامه دارد. (ببخشید هرض گاهی را درست نوشتم یا نه؟) یک سوال و یک چالش: سوال: اگر دیدارمان در اردوی سال 96 یادتان بود، درجه ی اعتماد به نفس در ظاهر بنده را چگونه ارزیابی می فرمایید؟ (از 1 تا 10 نمره بدید). چالش: در پایان این پستهای اعتماد به نفس یک امتحان عملی از دروس داده شده طراحی کنید که: نتیجه ی امتحان طوری قابل ارائه باشد که بتوانید آن را خودتان ملاحظه و ارزیابی کنید،

  • 2.1
   Avatar photo رعد بارانی says:

   سلام جناب حاتمی. صفا آوردی.
   کلمه هرزگاهی در واقع مخفف هر از گاهی بوده. ولی اگه واقعا هرزگاهی آتاشغالاتو میریزی دور و جمع و جور میکنی خانومت باید مدام بهت احسنت بگه. چون همسر من اصلا زیر بار جمع و جور کردن و دور انداختن نمیره. خخخ
   والا سال ۹۶ که من این مطالبو نمیدونستم. بعد اونقدر اون روز من ذوق زده بودم که حد نداشت. ولی یادمه طبع شوخی داشتید.‌شاید هم من حس کردم شوخ طبع هستید.‌
   مورد بعدی امتحان :وای نه این کار خیلی سخته. رعد سن و سالی ازش گذشته

   • 2.1.1

    سلام برآورد اولیه تون درباره ی شوخ تبعی درسته، از حالا تا اتمام کلاس اعتماد به نفس روی امتحان فکر کنید، مطمئنم که میتونید و امتحان باحالی میشه، یا علی.

    • Avatar photo رعد بارانی says:

     حاتمی باور میکنی که قیافه هیچ کدوم از بچه ها یادم نمونده مگه افرادی که باهاشون عکس دارم.
     خوب یادمه که شوخی های ریزی داشتی خخخ
     راستی از بی ادعا یا همون علی کریمی کسی خبر نداره؟
     باور کن وقتی میبینم ی عده اصلا نیستن دلم بد جور شور میفته. هیچ کس هم دیگه جواب منو نمیده.ههه
     ***
     آهان گفتی امتحان….
     برادر من آزمون دیگه ور افتاد و توی مدارس آزمونها توصیفی شده. مهم عملکرد که متاسفانه یا خوشبختانه هر کسی خودش میدونه عملکردش چیه.‌

 3. 3
  Avatar photo رعد بارانی says:

  شرمنده دوستان باید بگم یکی از ویژگی های افرادی که اعتماد به نفس ندارن و فاقد عزت نفسند دروغگویی. دروغ میگن چون میترسند. دروغ میگن چون خودشون ذات خودشونو میشناسن.

 4. 4
  javanmardeh daana says:

  سلام. میگم خوب شد که تو مسیر به EFT برخوردینا. امیدوارم به CBT DBT NPT ACT FATF CFT REBT NGO و ….. خلاصه سالها میتونین کارگاه تخصصی منتشر کنین. خخخ.
  ولی یه نکته خیلی جالبه که شما هم بهش اشاره کردین خیلی وقتها برای ایجاد آرامش در افراد توصیه میشه نقشش رو بازی کنن یعنی نقش یه انسانی که آرامش داره و رفتارهاش آرامبخش هستن.

  • 4.1
   Avatar photo رعد بارانی says:

   جوانمرد دونا می بینم که تبدیل به جوانمرد شوخ طبع شدی ههه
   ای اف تی برای ی سری از دردها معجزه میکنه. اسم دیگش به گمونم ضربه تراپی باشه. با سر انگشتان به ی سری از نقاط بدن ضربه میزنیم و ی سری از عباراتو میگیم.
   جوونمرد دونا اینا که اینجا می نویسم که حرفهای من نیست. پارسال در کلاس درس امیر شریفی کلاس داشتم و امسال از آقای عباسمنش یاد میگیرم.‌

 5. 5
  ابراهیم says:

  سلام بزرگ رعد کبیر و دانا و صفات دیگه
  بعد کلی گرفتاری تونستم این پستو بخونم
  حقیقتا اخبار تلخ اینقده هفته بعد زیاد بود من نتونستم مثبت اندیش از کنارش بگذرم چه میشه کرد
  مرسی که هستی
  الآنم به برف دست زدم و سلامتو رسوندم خدمت بزرگوارش

  • 5.1
   Avatar photo رعد بارانی says:

   سلام بر آبراهام دنیا دیده و توانا
   از حوادث این هفته و این روزها نگو که همه ملت دپرس و غمگینند.
   خیلی روی خودم داشتم کار میکردم که اسیر حزن و اندوه نشم که دو شب و دو روزش رو باختم و حسابی حالم بد بود.
   ای کاش حداقل این روزها برف و بارونی داشتیم که دردهامونو باهاش میشستیم ولی افسوس که تهران سرد و خشک و آلودست.‌

   *****
   برفها پیغومی برام نداشتن؟
   این بار بهشون گوش کن حتما حرف و پیغومی برام دارن. فقط گوش کن یقینا متوجه میشی

 6. 6
  گوشه نشین says:

  سلام امیدوارم که حال شما و دوستان بسیار خوب باشد و ملالی نداشته باشید اما برویم بر سر کلاس در مورد اعتماد به نفس که هیچ شک و تردیدی وجود ندارد و قطعاً جسم تاثیر فراوانی بر روان دارد. در مورد این که گفتید افرادی که اعتماد نفس ندارند دروغ میگویند این حرف را قبول ندارم زیرا که بیشترین دروغ را مسئولین و رئسای جمهور و نمایندگان مجلس و استانداران و غیره میگویند آیا همه اینها اعتماد نفس ندارند ویا اینکه اعتماد به نفس خیلی زیادی دارند اما در مورد خدا بحث مفصل است بسیاری از افراد میپرسند که فرق میان خدا و بتهایی که قبل از بوجود آمدن ادیان بوجود آمدند چیست خوب آن بتها بوسیله انسانها ساخته شده اما خدا را کی و چگونه خلقت کرده است اگر خدایی وجود دارد چگونه این همه نا ملایمات را تحمل میکند چگونه این همه ظلم و ستم را روا میدارد آیا خدا هم طرفدار ظالمان است امیدوارم که پاسخ این پرسشها بتواند کمک بزرگی به روشن شدن ذهن افراد سرگردان بنماید ..

  • 6.1
   Avatar photo رعد بارانی says:

   سلام گوشه نشین بفرما بالای مجلس اون گوشه خوبیت نداره پسرم.
   از شما چه پنهوون مبحث دروغگویی رو که در کامنتهای بالا ذکر کردم از سر ناراحتی دروغهای مسئولین گفتم خخخ و دیدم نمی تونم صفت دیگه ایو بگم و گفتم بذار بگم دروغگوها اعتماد به نفس ندارن خخخ
   در مورد خدا و بتها و اینا چه سئوال سختی. مگه در این موارد در پست حرفی گفته شده؟
   ولی جایی خوندم که خداوند انسان رو به گونه ای آفریده که خودش حتی بدون وجود خدا هم می تونه ‌خودشو اداره کنه. چون انسان چیزی جدا از خداوند نیست. بلا تشبیه اگه خدارو اقیانوس تصور کنیم انسان قطره ای از اون اقیانوسه. پس وقتی خدا میگه من از رگ گردن نزدیکترم درسته. چون ما انسانها جزیی از خداییم.
   خداوند طرفدار ظلم نیست ولی خودش در قران فرموده اگه می خواستم و اراده میکردم همه به یک دین و آیین روی میاوردن. خدا به انسان اراده داده که زندگی خودش و راه و روشی که دوست داره توی زمین پیاده کنه.
   البته فیلسوفهای بزرگ هم در این موارد نظریات مختلفی دارن ولی در قانون جذب مبحثی با عنوان مسئولیت پذیری هست که میگه ما انسانها هر اتفاق و هر احساسیو تجربه میکنیم خودمون مسئولش هستیم و با پاکسازی می تونیم آینده مون رو بهتر کنیم. در رابطه با مسئولیت پذیری و پاکسازی میشه ساعتها و ساعتها صحبت کرد و متاسفانه من در این زمینه استاد نیستم.
   فقط همینو میگم که مبحث پاکسازیو دکتر هیولن از بومی های جزایر هاوایی اقتباس کرد و برای اولین بار اونو منتشر کرد و جو وایتالی به اون شاخ و برگ داد و جالبه که در اسلام این پاکسازی عنوان شده.‌
   عجب این شاخه به اون شاخه شد. لُب و فحوای کلام این بود که ما انسانها هر چیزی برامون اتفاق میفته و مشاهده میکنیم جذب خودمون بوده نه انتخاب خدا . خدا برای ما جز خوبی نمی خواد و اگر بدی در زندگیمون هست جذب خودمون بوده
   ی پست شد واس خودش.

دیدگاهتان را بنویسید