معرفی و انتشار یک کتاب از یک هم محلی موفق

کتاب یهودیان و مزد یسنان در عصر صفویه:
نوشته اسماعیل ترکی دستگردی:

با ظهور سلسله صفوی، فصل جدیدی در تاریخ ایران آغاز شد. دولت صفوی در گام نخست توانست بر بخش عظیمی از قلمرو سیاسی ایران بزرگ تسلط یابد که در اوج اقتدار، مرکز فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ایران شهر باشکوه اصفهان بود و سیاحان از گرداگرد جهان به آنجا می‌آمدند تا جاذبه‌های افسون کننده‌ شهر را ببینند و بشناسند. در چنین زمانی و در اثر ارتباطات گسترده با جهان، جامعه ایران پذیرای نحله‌های فکری و عقیدتی گوناگونی نیز بود که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تشیع به عنوان مذهب رسمی، یهودیت، مسیحیت و دین زردشتی اشاره نمود. طی بیش از دو قرن حکومت صفویان رخدادهایی مرتبط با ادیان و مذاهب و علی‌الخصوص دین یهودیت و آیین زردشتی به وقوع پیوست که بیان‌کننده چگونگی رفتار جامعه ایرانی با اقلیت‌های فکری و عقاید دگراندیش است. این کتاب حاصل پژوهشی تاریخی است که به بررسي اوضاع این دو اقلیت در ایران با تمرکز بر عصر صفویه پرداخته است.

انتشارات فرهنگ و تمدن
88581101

متنی که در بالا خواندید، خلاصه کتاب یهودیان و مزد‌یسنان تألیف یکی از هم محلی‌های خوب و موفق ما به نام اسماعیل ترکی دستگردی کارشناس ارشد تاریخ بود که این کتاب توسط انتشارات فرهنگ و تمدن به چاپ رسیده و منتشر شده است.
ضمن تبریک به این دوست هم‌نوع و هم‌محلی خودمان و آرزوی موفقیت برای ایشان در تمامی مراحل زندگی، از علاقمندان به مسائل تاریخی درخواست میشود جهت دریافت و حمایت از این دوست هم‌نوع با انتشارات فرهنگ و تمدن که شماره آن در پایان خلاصه درج شده تماس و نسبت به خرید کتاب فوق‌الذکر اقدام نمایند.

Avatar photo

درباره محسن محمدقلی

من محسن محمدقلی متولد سوم مهر ماه ۱۳۶۵ و دارای مدرک کارشناسی مدیریت و برنامه ریزی آموزشی هستم. فعالیت هنری من در زمینه موسیقی (خوانندگی، آهنگ‌سازی، نوازندگی و تنظیم) و همچنین گویندگی و اجرای برنامه های مختلف صحنه ای و استدیویی است. در زمینه گویندگی نریشن و دوبله نیز تجربه دارم. همینطور در زمینه تدوین و تولید برنامه نیز فعالیت دارم و نیز از عوامل تیم برنامه ساز برنامه شش نقطه که از رادیو تهران پخش و اختصاص به مسائل نابینایان دارد هستم. در حال حاضر در مرکز نو‌آوری و روابط عمومی شرکت گروه بهداشتی فیروز مشغول به کار هستم. برای ارتباط با من میتوانید در تلگرام با ID @mohsenmusical و در Instagram با نام کاربری @mohsen.musical در تماس باشید.
این نوشته در تاریخ, کتاب ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

3 Responses to معرفی و انتشار یک کتاب از یک هم محلی موفق

 1. 1
  آرتیمان says:

  درود بر شما. واقعا خوشحالم که چنین همنوعان توانمند و فاضلی دارم آقای ترکی بهتون تبریک میگم و امیدوارم در برداشتن گام های بعدی موفق تر باشید البته معمولا وقتی یه کتاب را معرفی می کنن قیمت اون کتاب را هم میگن. بازم سپاس

 2. 2
  Avatar photo کامبیز says:

  سلام. آفرین به اسماعیل رفیق باسواد خودم.
  اگر اشتباه نکنم جدیدا ازدواج کرده. آرزو میکنم خوشبخت بشه.
  از شما هم برای انتشار پست ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید