مقایسه ای میان سازمان به اصطلاح بهزیستی و سایر سازمانها : واقعا چقدر مظلومیم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلااام دوستان . امیدوارم شاد و سرزنده باشید
مطلبی که می خوام بگم شاید بعضی ها رو برنجونه . ولی میگم
خودم حدود پنج ساله که به بهزیستی یا مجتمع های ارائه خدمات به نابینایان و کم بینایان مراجعه نکردم . چون هیچ نتیجه ای نمی دیدم و هنوز هم دوستانی که مراجعه می کنند دست از پا درازتر برمی گردند و هیچ خدمتی از این سازمان نمی بینند و نمی گیرند فقط اسم و کد ملی شان ثبت می شود و با جملاتی مثل بودجه نیست , امکانات نیست و … مواجه می شوند .

در شرکتی که مشغول به کار هستم در بخش اداری هفده کارمند هستیم . از بین اونها سه نفر بازنشسته و بقیه اداره کاری به بالا حقوق می گیرند [فقط من اداره کاری می گیرم . خخخ ]
نکته ای که ذهن من رو مشغول کرده این است که چند تن از همکاران جزو خانواده شهدا هستند و از آنجا حقوق می گیرند . دو تن آنها نیز به جز اینکه از بنیاد شهید چیزی می گیرند از سازمان ایثارگران هم حقوق می گیرند و تازه به جز حقوق بازنشستگی از شرکت هم حقوق می گیرند .
نوش جانشان . حقشان باشد . مدتی پیش می خواستند چند شغله ها را یا کسانی که از چند جا حقوق می گیرند ساماندهی کنند ولی با یک نامه محکم , نه تنها نتوانستند آنهارا از کار بیکار کنند تازه بنیاد اثارگران توبیخیه ای برای شرکت فرستاد که اگر با دلیل یا بی دلیل آنها را اخراج کنند از شرکت شکایت خواهد شد .
با خودم گفتم به به . چه حمایتی از ایثارگران می کنند . نوش جانشان .
تازه از طرف این سازمانها مزایای عالی چون وامهای خوب و گاها بدون سود , سفرهای زیارتی سیاحتی تقریبا رایگان , حمایت های خاص می شود . نوش جانشان .
باز هم متوجه شدم که افراد تحت پوشش این سازمانها از پرداخت مالیات و بیمه تامین اجتماعی معاف هستند . فقط با کمی نامه نگاری حق بیمه و مالیات از حقوقشان کم نمی شود . یعنی چیزی حدود دویست الی سیصد هزارتومان بیشتر می گیرند .
از حقوق من ماهانه چیزی حدود هشتاد هزار تومان مالیات و حدود یکصدو بیست هزار تومان حق بیمه کسر می شود . هههیییی بابا

حالا بعد از چند سال به بهزیستی مراجعه کردم که ببینم آنها هم این حمایت ها را می کنن که کلاهم را گذاشتم روی سرم و الفرار . تازه می خواهند یک کاری هم برای آنها بکنم .

شهدا , جانبازان , ایثارگران و خانواده های محترمشان حقشان است که به آنها رسیدگی شود . ولی ما حقمان نیست ؟
آنها برای رفاه حال مردم و بویژه حتما امثال ما جانشان را به خطر انداختند ولی الان حقمان نیست . من باید با انبوه مشکلات مالیاتم را بدهم ولی او نه . او حق بیمه اش رایگان است ولی من نه .
تهِ حمایت بهزیستی برگزاری یکسری کلاسهای آموزشی میشه که شاید در آینده بتونیم اشتغال زایی کنیم . البته شاید . ولی ته حمایت آن سازمانها ته نداره .

آنها حقشان است . بیشتر از ما هستند . خطر کرده اند برای آسایش ما و معلولین . ولی بهزیستی تازه میاد چارت اداری نابینایان و کم بینایان را هم حذف میکنه . شاید ما رو بعنوان مددجو قبول ندارند .

و صد البته این موضوع ها ما را قوی تر می کند . چه شعار بی مزه ای . طرف با جمع حقوق های مختلفه ماهیانه حدود سه تومن میگیره و به حقوق هشتصدی من حسادت می ورزه .

خدایا شکرت .

تازه قصد مقایسه با ککمیته امداد یا نهادهای حمایتی دیگه رو ندارم . همین و بس

و من الله توفیق . یا علی .

درباره مهدی بهرامی راد

متولد 9 اردیبهشت 1359 . ساکن اصفهانم . از همان کودکی متوجه شدم آرپی دارم و کمی با بقیه فرق می کنم. از کودکی به نوشتن و داستان نویسی علاقه داشتم . کتاب زیاد می خواندم . از رمان گرفته تا کتابهای فلسفی , کشاورزی , علمی , تاریخی , با ربط و بی ربط . می خوندم و می نوشتم . اولین رمانم را سال 78 نوشتم . به دنبال چاپش رفتم ولی بخاطر نداشتن رزومه و اعتبار باید خودم هزینه چاپش را می دادم . پس رمان نویسی را موقتا رها کردم . در کنار کار متوجه شدم علاقه شدیدی به فیلم دارم و نوشتنم را در آن راستا تنظیم کردم . دوره فیلمنامه نویسی مرحوم احمد بیگدلی رو رفتم و چند کتاب خوندم . متوجه شدم که چه کار باید بکنم . اولین داستانم را سال 88 فیلمنامه کردم آنهم بعد از یک سال و نیم تحقیق . یک فیلمنامه علمی که بخاطرش مصاحبه ها کردم و کتابهایی گاها ششصد صفحه ای یا چند جلدی خوندم . به محض ارائه به سازمانی که آنهم با تلاش خودم یافتمش استقبال شد . تهیه کننده و کارگردان انتخاب شد . کار پیش تولید خوب پیش می رفت که به بحران اقتصادی سال 89 و تحریم ها برخورد کردیم و بودجه فیلم باقالی شد . خخخ طی این سالها به عنوان فیلمنامه نویس و منتقد , در بعضی گروههای هنری اصفهان و تهران شناخته شده ام . با اینکه هنوز نوشته ای از فیلمنامه هایم تولید نشده ولی بعنوان مشاور فیلمنامه در بعضی کارها انتخاب می شوم و متن هایی را برای اصلاح و نظر یا بازنویسی برایم می فرستند . از اواخر سال 89 بیماری آرپی ام با روند تندی شروع به پیشرفت کرد و خیلی در کارهایم اختلال بوجود آورد . در کمتر از یکسال به جایی رسیدم که فقط نور می دیدم . نه چهره ای تشخیص میدادم و نه می توانستم تنها به جایی بروم . اولش دیگران کمکم می کردند ولی به مرور خسته گی و کلافه گی را در لحن و رفتارشان حس می کردم . پس گوشه گیر تر شدم و خود را با نوشته هایم سرگرم می کردم . و اما اکنون خوشحالم با این محله آشنا شدم . بچه هایی از جنس خودم . مثل خودم که همدیگر رو می فهمیم . تجربه های یکسان و حرفهای قابل ملموس داریم . تلاش می کنیم و به خودمان متکی هستیم . هنوز می نویسم و رمان دومم را مدتی پیش تمام کردم و منتظر جواب چند ناشر هستم که ببینم چاپ می کنند یا نه . البته از خدایشان است چون طرح داستان رو می دونند چیه . با عصا به جاهای مختلف میرم و منتظر دیگران نیستم . و آینده از آن ماست . موفق و پیروز باشید راههای ارتباطی : 09386722122 آی دی تلگرام: @mahdibahramirad لینک کانال پیک شفا که خودم مدیریتش می کنم: @peyk_shafa ایمیل : Mahdi.bahrami.rad@gmail.com کانال خط خطی های مهدی بهرامی راد: @khatkhatiha59
این نوشته در اجتماعی, صحبت های خودمونی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

17 Responses to مقایسه ای میان سازمان به اصطلاح بهزیستی و سایر سازمانها : واقعا چقدر مظلومیم

 1. 1
  بهار خانم says:

  سلام. هی دنیاااا از همشون شکایت دارم ای بابا دلم از تک تکشون پره این ساززمانا واس ما کاری نمیکنن طلبکارم میشن
  آخخخ چراچراچرااا اینجورین بعینه این یکی دو هفته که درگیر کارای اداری ک به همین سازمانها مربوط میشه افتادم از همه بیتوجهیاشون اذیت کررناشون وااااای رسیدم
  بکل از زندگی کردن توی کشور خودم خسته شدم. دلم پره از همه چی خخ زیاد حرف زدم

  • 1.1
   مهدی 313 says:

   سلام و وقت بخیر
   عجب . این ره که می رویم به ترکستان است .
   دوستی دارم به اسم آقای سامان خدادادی . ایشون هم آرپی داره . سه سال پیش مهاجرت کرد رفت آلمان . تو فیسبوک با هم در ارتباطیم . بهم گفت تا اقامتش اوکی شد بهش کارت معلولیت دادن و از هر فعالیت معاف و حقوقی بیشتر از افرادر سالم برای ایشون تخصیص داده شد . مددکاری به ایشون معرفی شده که هر ماه خودِ مددکار به خونش مراجعه میکنه و شرایط و مشکلاتش رو بررسی و اقدام میکنه . تازه خودِ مددکار شماره ای بهش میده که اگه شکایتی از اون یا هر کی داره به اون شماره زنگ بزنه و بگه .
   هههعععییی بااابااا
   موفق و پیروز باشید . ممنون از نظرتون

 2. 2

  سلام کاملن حرفتون رو قبول دارم من چند وقط پیش پستی گذاشتم شکایت از بهزیستی ولی منتشر نشد
  من یه بار رفتم بهزیستی یه ساعت گویا بهم دادن که یکی از دکمه هاش نمیدونم کجا گم شده بود فکر کنم این وسیله هارو برای اسباب بازی بچه هاشون میبرن وقطی خراب شدن میارن میزارن تو انبار بهزیستی
  من که خیلی شاکی هستم ولی هیچ کاری از من ساخته نیست
  پس با صدای بلند بگید
  مرگ بر بهزیستی
  مدال هم فرا نشه خخخ در پناه عشق

 3. 3
  سید کیان کیان says:

  سلام بر شما دوست گرامی. واقعا که دست مریزاد که حرفهای ناگفته ی دلهای داغدار خیلی از ما همنوعانت را با قلمی روان نوشتید. ایکاش حد اقل یک جفت چشم بظاهر بینا از یکی انی مسؤولین بی مسؤولیت و از خدا بیخبر بر این نوشته ی حقانی شما روشن میگشت.

  • 3.1
   مهدی 313 says:

   سلام بر کیان عزیز
   ممنون از نظر لطفت
   باید تو بهزیستی انقلاب به پا بشه . یکی اعلامیه پخش کنه و یکی هم رو درودیوارش بنویسه . یکی که نه همه باید اینکار رو بکنن .
   واقعا چرا طرح یا لایحه ای به مجلس نمیره که حداقال معلولینی که سر کار میرن از مالیات و حق بیمه مثل جانبازاان یا خانواده شهدا معاف بشن .
   موفق و پیروز باشید

 4. 4

  درود. سخت نگیر. صد سال اولش سخته. فقط همین.

 5. 5
  سید علی موسوی سید علی موسوی says:

  سلام در بهزيستي فقط سياه لشكر جمع ميكنند براي دزدي بيشتر به من نه كمك هزينه ازدواج داده اند نه كمك بلاعوض مسكن براي ازدواج 2 سال هست مدارك تحويل داده ام براي مسكن هم از سال 88 اقدام كردم كه تا يك سال و نيم كش دادند كه بخشنامه به شهرستان نداده اند بعد هم مدت مجوز ساخت تمام شد من يك نابينا مطلق بيكار و متاهل هستم بهزيستي به من تا امروز كمكي نكرده است مستمري هم خبري نيست واقعان بهزيستي كجا و به كي قرار هست كمك كند شرايت لازم براي حمايت بهزيستي كدام هست

  • 5.1
   مهدی 313 says:

   سلام سید بزرگوارم
   حق با شماست . منم سال 86 برای کمک هزینه خرید منزل که 4 میلیون بلاعوض میدادن اقدام کردم . 30 میلیون وام و قرض و خونه ای گرفتم به امید این 4 میلیون . حدود 600 هزرا هزینه کردم ولی ندادن و منهم مجبور شدم خونه رو پس بدم و فقط لاکار رفتم . خخخ
   به قول یکی از مسوولین مخفی بهزیستی حیاط خلوت اختلاس های بعضی مدیران شده . موفق باشین

 6. 6
  گوشه نشین says:

  سلام با تشکر از شما دوست عزیز که این پست را منتشر کردید به قول معروف مدینه گفتی و کردی کبابم… سازمان بهزیستی امسال یک میلوین و پانصد هزارتومان به من ضرر زد چون برای خانه سازی مراجعه کردم تا برای گرفتن کنتر برق که از طرف دولت معین شده را بگیرم گفتند چون کارت معلولیت هوشمند شما نیامده نمیتوانیم معرفی بدهیم گفتم کارت قبلیس که هنوز اعتبار دارد گوش نکردند و اینفرصت از دستم رفت .. به قول همان معروف خان بخشیده خان علی خان نمیبخشد …در بهزیستی دزدی و زور با هم انجام میشود چه خوش گفت آن دوستمان که گفت مرگ بر بهزیستی و کارمندانش به استثنای بعضیهاشان ..

 7. 7
  reza1356 says:

  سلام مهدی جان
  این بهزیستی را باید درش را بست چرا که به درد ما معلولین نمی خورد آنها فقط به امور معتادین مهد کودک ها و گرفتن پول و بودجه به اسم ما و خرج کردن در جاهای دیگر مشغولند و دیگر چیزی برای ما نمی ماند
  جدی گفتی که ماهیانه هشتاد هزار تومان مالیات میدهی و 120 هزار تومان حق بیمه
  اگر اینطور باشد حقوقت باید بیش از 2 میلیون باشد
  با تشکر و آرزوی موفقیت
  0913 208 5002

  • 7.1
   مهدی 313 says:

   سلام رضا جان
   درود بی کران بر شما . بععله . بهزیستی حیات خلوت اختلاس های بزرگانِ .
   ن بابا . کجا بیش از دو میلیون . خخخ
   کار شرکت ها شده پرونده سازی و اینجور کارها . روی کاغذ شاید اینجور باشه ولی در حقیقت اینجور نیست . بخاطر خود شیرینی برای بالا سری ها کلی آمار غلط قولوت میدن ولی حقیقت چیز دیگه ایه . من حدود هشتصدوپنجاه دریافتیمه . شکایت متایتم نمیشه کرد و گرنه همین آب باریکه هم قطع میشه دوست عزیز
   موفق و پیروز باشید

 8. 8
  سیتا says:

  سلام منم با پست شما و عدم کسر مالیات و حق بیمه موافقم
  چون از خودمم کسر میشه
  ولی یکی مثه اقای معینی میخواد که پیگیر بشه که نمیدونم در گذشته پیگیر شدن جوابی نگرفتن یا نه

  • 8.1
   مهدی 313 says:

   سلام و عرض ادب
   ببخشید دیر جواب دادم
   واقعا حق مالیات و بیمه از ماها نباید کسر بشه . خیلی ظلمه . این شماره آقای معینی رو بدید به من اگه میشه تا ببینم پی گیرشونو به کجا رسوندند . من می تونم این قضیه رو رسانه ای کنم تا زودتر به نتیجه برسه .
   ممنون از نظر لطفتون . موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید