دسته‌ها
آموزش آموزش های رایگان مقاله ها

راهنمای کاربری امکانات سایت بانک ملی ایران ویژه نابینایان از مرتضی هادیان

به نام داناي بينا و يکتاي بيهمتا

راهنماي کاربري امکانات سايت بانک ملي ايران

ويژه کاربران نابينا و کم بينا

 

تهيه کننده

مرتضي هاديان

ديماه 1392

 

 

 

مقدمه

خوشبختانه طراحي صفحه پايگاه اينترنتي بانک ملي به گونه اي است که افراد نابينا و کم بينا به کمک نرم افزارهاي صفحه خوان قادر به استفاده از آن هستند, به علاوه در اين پايگاه, امکان اعلام کد امنيتي به صورت گويا نيز در نظر گرفته شده است. اين نوشتار مختصر بخشهاي خدمات اينترنتي صورت حساب و سرويسهاي پرداخت اينترنتي از پايگاه بانک ملي ايران را براي کاربران نابينا و کم بينا تشريح ميکند.

 

معرفي برخي از خدمات

  1.  دریافت موجودي, پرداخت قبوض و انتقال وجه فقط به کليه کارتهاي بانک ملي, بدون نياز به ثبت نام و اخذ مجوز از بانک.
  2. مشاهده صورت حساب يا حسابهاي ملي و انتقال وجه به کليه کارتهاي عضو شتاب که استفاده از اين امکانات, مستلزم ثبت نام در سايت است و بايد نسبت به دريافت رمز حساب از شعبه اي که حساب در آن افتتاح شده است, اقدام شود.

پيشنهاد ميکنم که استفاده از اين امکانات با IE نسخه 8 و بالاتر انجام شود.

 

آشنايي با صفحه سرويسهاي پرداخت اينترنتي بانک ملي ايران

براي فعالسازي صفحه مذکور يکبار آدرس زير را کپي کرده و در آدرسبار پيست کنيد.

https://epayment.bmi.ir

سپس با فشردن اينتر به تناسب سرعت اينترنت, منتظر ظاهر شدن اين صفحه باشيد. حال براي آساني مراجعات بعدي آن را به favorites سيستم خود بسپاريد.

همانطور که خواهيد ديد, صفحه اي با عنوان سرويسهاي پرداخت اينترنتي بانک ملي ايران با 6 لينک در اختيار شما قرار ميگیرد که برخي از آنها را تبيين ميکنم.

 

دريافت موجودي

بسياري از کاربران نابينا و کم بينا, موجودي حسابهاي خود را از طريق تلفن همراه و به کمک سامانه هايي مانند رعد ملي, آسانپرداز و غيره, دريافت ميکنند, شايد خيلي نياز به کاربرد آن نداشته باشند,  ولي چون يادگيري آن در کسب مهارت براي کاربرد لينکهاي ديگر, مؤثر است آن را بيان ميکنم. وقتي هر يک از لينکهاي اين صفحه را انتخاب و اجرا ميکنيد لطفاً فقط صبر کنيد تا کاملاً باز شود و حتماً از حرکت روي صفحه مگر براي اطلاع از محتويات آن, جداً خودداري فرماييد.

لينک دريافت موجودي را انتخاب و اجرا کنيد. بطور معمول وقتي صفحه باز شد, نشانگر جاز روي قسمتي قرار ميگيرد که بايد رقمهاي 6037 را وارد کنيد. گفتني است که بخش مربوط به ورود شماره کارت در هر يک از لينکها داراي 4 editbox است و همانگونه که گفتم نشانگر جاز روي اولين آنها قرار ميگيرد و به همين دليل است که خواهش کردم روي صفحه حرکت نکنيد. با ورود 4 رقم اول به ترتيب editboxبعدي در اختيار شماست مثلاً 9918 را وارد کرده و در قسمت بعدي 4 رقم بعد از آن و نهايتاً 4 رقم آخر. دقت داشته باشيد که بخش مربوط به رمز دوم که از دستگاه خودپرداز گرفته ايد به صورت خودکار در اختيار کاربر قرار ميگيرد. لذا رمز دوم کارت خودتان را وارد کنيد. جاز رموز را به صورت ** ميخواند. حالا کليد تب را بزنيد تا قسمت مربوط به cvv2 در اختیارتان باشد آن را که 3 يا 4 رقم است وارد کنيد.

پس از مرحله فوق الذکر, جهتنماي پايين را بزنيد تا در قسمتي از صفحه که editbox نيست قرار بگيريد. فرمان control+f را اجرا کنيد تا جستجوي مجازي جاز در اختيارتان قرار بگيرد. کلمه خواندن را تايپ کنيد و اينتر را بزنيد حالا کليد f3 بزنيد تا روي خواندن دوم که يک دکمه قابل اجراست قرار بگيرد. کليد فاصله يا اينتر را بزنيد تا برنامه اعلام کد امنيتي فعال شود و يک کد 6 رقمي را براي شما اعلام کند. تکرار اين کد به هر تعداد بار مد نظر کاربر با کليد فاصله امکانپذیر است. پس از حفظ کردن کد 2 بار جهتنماي بالا را بزنيد تا به editbox مربوط به اين کد برسيد آن را تايپ کرده و کليد اينتر را بفشاريد. در صورتي که هر يک از ارقام مربوط به شماره حساب, رمز دوم, cvv2, کد امنيتي را اشتباه وارد کرديد اگر همان بخش به پايان نرسيده ميتوانيد با کليد پاککن آن را پاک کنيد و صحيح را وارد نماييد ولي اگر آن قسمت مثلاً جاي 4 رقم دوم تمام شده باشد بايد روي آن قرار گرفته و فقط با کليد delete تمامش را پاک کرده و صحيحش تايپ شود. نکته مهم اين است که در قسمت کد امنيتي اگر رقم ششم را وارد کنيد نشانگر روي دکمه بررسي اطلاعات و انجام عمليات قرار ميگيرد که بايد به سمت بالا حرکت کرده و اصلاح را انجام دهيد. پس سعي کنيد براي آساني کار حتي الامکان ارقام صحیح تايپ شود. اگر به مشکل برخورديد, و نميتوانيد بخش مد نظر خود را در اختيار بگيريد, به آخر صفحه برويد و دکمه لغو عمليات و بازگشت را اجرا کنيد تا به صفحه اصلي برگرديد و کار را از ابتدا انجام دهيد.

حالا روي دکمه بررسي اطلاعات و انجام عمليات فاصله يا اينتر را بزنيد و صبر کنيد تا نتيجه حاصل شود. سپس به انتهاي صفحه برويد و PC kersurرا هم بزنيد و به سمت بالا حرکت کنيد. اول دکمه بازگشت را مشاهده خواهيد کرد و بالاتر از آن موجودي حساب اعلام شده است. در انتها دکمه بازگشت را اجرا کنيد.

 

انتقال وجه به کارتهاي بانک ملي

در بالاي لينک دريافت موجودي, لينک مربوط به انتقال وجه به کارتهاي بانک ملي قرار دارد که براي استفاده از آن هم به ثبت نام و اخذ مجوز از بانک نياز نيست. اين لينک را اجرا کرده و صبر کنيد تا کاملاً باز شود.

وقتي که اين بخش فعال شد, معمولاً نشانگر جاز روي editbox دوم ورود شماره کارت قرار ميگیرد و 99 هم درچ شده است ولي نشانگر روي 9 اول است, بنا بر اين بايد دو بار جهتنماي راست را بزنيد تا آنها را رد کنيد. حالا 10 رقم ديگر کارت خود را وارد کنيد.

مانند صفحه دريافت موجودي, قسمت مربوط به ورود رمز دوم به صورت خودکار ظاهر ميشود, رمز دوم خود را وارد کرده و کليد تب را بزنيد تا به قسمت مربوط به cvv2 برسيد. آن را وارد کنيد.

ورود ماه و سال انقضاي کارت الزامي نيست, لذا اين قسمتها را با کليد جهتنماي پايين رها ميکنيم تا به editbox ورود آدرس ايميلي که ميخواهيم صورت حساب به آن ارسال شود؛ برسيم. يک يا چند ايميل مورد نظر وارد ميشود و يا خالي ميماند. بين ايميلها بايد علامت کاما بگذاريد. سپس کليد جهتنماي پايين را بزنيد تا از اين قسمت خارج شويد.

به کمک جستجوي مجازي جاز که در بخش قبل معرفي کردم, کلمه مبلغ را تايپ و جستجو کنيد. حالا با جهتنماي بالا حرکت کنيد تا نشانگر در اولين editbox ورود شماره کارت مقصد قرار بگيرد. 16 رقم شماره کارت را کاملاً وارد کني. الآن کليد f3 را بزنيد تا دوباره روي کلمه مبلغ قرار بگيريد. جهتنماي پايين را بزنيد تا به قسمت ورود مبلغ به ريال برسيد. مبلغ را تايپ کنيد.

براي رسيدن به قسمت خواندن کد امنيتي از جهتنماي پايين استفاده کنيد و پس از شنيدن به بالا برگرديد و آنرا تايپ کنيد. اينجا هم ششمين رقم را که زديد, قسمت بررسي اطلاعات و انجام عمليات ظاهر ميشود که کافي است روي آن اينتر بزنيد.

کمي صبر کنيد و سپس به انتهاي صفحه باز شده برويد و طبق آنچه که در مورد دريافت موجودي ياد گرفتيد عمل کنيد. اگر عبارت لطفاً صبر کنيد … به نمايش در آمده, صفحه هنوز کاملاً فعال نشده است ولي اگر دکمه انصراف را ملاحظه کرديد, اطلاعات جهت بررسي شما به نمايش در آمده است. به سمت بالا حرکت کنيد و اطلاعات را بخوانيد و در صورت صحت آنها, به دکمه انجام عمليات برگرديد و آن را اجرا کنيد. پس از لحظاتي دوباره به انتهاي صفحه برويد و به سمت بالا حرکت کنيد. در صورت انجام تراکنش, دکمه هاي چاپ و بازگشت ظاهر ميشود. در صورتي که سيستم به چاپگر متصل باشد و بخواهيد نسخه کاغذي از رسيد تهيه کنيد دکمه مربوط به آن و در غير اين صورت دکمه بازگشت را اجرا ميکنيد.

 

 

ثبت نام در سايت بانک ملي و فعالسازي حساب

از دو طريق ميتوان به فرم ثبت نام در سايت دسترسي پيدا کرد. لينک انتقال شتابي در صفحه سرويسهاي پرداخت اينترنتي و همچنين از طريق لينک خدمات اينترنتي صورت حساب در صفحه اصلي بانک ملي به نشاني

www.bmi.ir

اگر خواستيد از طريق دوم عمل کنيد دقت داشته باشيد که لينکهاي بانک ملي حالت چرخشي دارد و موقع زدن اينتر بايد مطمئن شويد که روي همين لينک قرار داريد. يک بار که اين لينک باز شد چون براي مشاهده صورت حساب نياز به آن است آن را به favorites بسپاريد.

از هر طريق که عمل شود, لينک کاربر جديد در اختيار است. آن را اجرا کنيد تا فرم ثبت نام ظاهر شود. تمام اطلاعات لازم را وارد کنيد و ثبت نام را انجام دهيد. پس از آن به شعبه اي که حسابتان را در آن افتتاح کرده ايد مراجعه کرده و رمز حساب خود را دريافت کنيد.

در مرحله بعدي, يکي از دو لينک مذکور را اجرا کنيد و قسمت فعالسازي حساب به اجرا در آيد و اين مرحله بهتر است به کمک فرد بينا, انجام بشود. وقتي که حساب شما فعال شد هم ميتوانيد از خدمات صورت حساب اينترنتي استفاده کنيد و هم به کليه کارتهاي عضو شتاب وجه مورد نظر را انتقال دهيد و از مراجعه به بانک و دستگاه خودپرداز رهايي يابيد اما متأسفانه براي هر انتقال مبلغ پانصد تومان از حساب ما کسر ميشود. از آنجا که بنده ثبت نام و فعالسازي حسابم را حدوداً 3 4 سال پيش انجام دادم, جزئيات آن را بيان نکردم. رفقا ميگويند: اين هم از کهولت سن است.

 

انتقال وجه به کليه کارتهاي عضو شتاب

لينک مربوط به اين عمليات که در بالا هم ذکر شد از صفحه سرويسهاي پرداخت اينترنتي اجرا ميشود و معمولاً نشانگر جاز روي قسمت تايپ شناسه کاربري قرار نميگيرد پس f را وارد کنيد تا نشانگر به فرمفيلد شناسه کاربري منتقل شود. آن را تايپ کنيد و با تب يا جهتنماي پايين روي فرمفيلد رمز عبور قرار بگيريد و پس از تايپ اينتر را بزنيد.

حالا صفحه انتقال وجه ظاهر ميشود که دقيقاً همانند صفحه انتقال وجه به کارتهاي بانک ملي است و شما آن را قبلاً ياد گرفته ايد.

انتقال کارت به کارت دسته اي

اين صفحه هم مانند صفحه انتقال وجه است با اين تفاوت که پس از بخش مبلغ گزينه افزودن کارت دارد و احتمالاً با اجراي هر بار آن, امکان ورود شماره کارت و مبلغ جديدي در اختيار کاربر قرار ميگيرد. اعتراف ميکنم که اين لينک را فقط يک بار آن هم براي اطلاع از آن باز کرده ام.

 

خدمات اينترنتي صورتحساب

لينک مربوط به اين بخش را از صفحه اصلي بانک ملي انتخاب و اجرا کنيد. پس از فعالسازي و ورود شناسه کاربري و رمز عبور, صفحه اي در اختيار شماست که در اواخر آن لينک شماره حسابتان وجود دارد. اگر چند حساب داشته باشيد لينکهاي آنها بطور جداگانه به نمايش در آمده است.

روي لينک حساب مورد نظر اينتر بزنيد. صفحه جديدي باز ميشود که کاربر قادر خواهد بود صورت حساب خود از هر تاريخي تا هر تاريخي را درخواست کند. اطلاعات اين صفحه معمولاً تا يک روز قبل از روز جاري است. به انتهاي صفحه برويد. سپس با جهتنماي بالا حرکت کنيد تا به comboboxهاي روز, ماه و سال مربوط به تا تاريخ و بالاتر از آن بخشهاي مربوط به از تاريخ برسيد. ملاحظه خواهيد کرد که تمام اين بخشها مربوط به يک روز قبل از مراجعه شماست. مثلاً اگر در تاريخ 25/11/92 مراجعه کنيم روز 24 بهمن 1392 هم در بخش تا تاريخح و هم در بخش از تاريخ در حال نمايش است و اگر بر روي دکمه نمايش صورت حساب اينتر کنيم صورت عمليات مربوط به روز 24 بهمن 1392 ظاهر ميشود. براي تغيير هر يک از 6 مورد بايد روي قسمت مد نظر قرار بگيريد و کليد فاصله را بزنيد و با جهتنماي بالا يا پايين مورد دلخواه را انتخاب کرده و براي بازگشت به حالت عادي PC kerser را بزنيد. و پس از تعيين شرايط دلخواه دکمه نمايش صورت حساب را اجرا کنيد.

صفحه محتوي صورت حساب شما طبق روزهاي خواسته شده به نمايش در ميآيد و شما علاوه بر مطالعه آن قادر هستيد آن را به فرمتهاي مختلف هم دانلود کنيد. براي سرعت در خواندن جدول از کليدهاي جاز استفاده کنيد.

براي دسترسي به امکان تعيين تاريخهاي جديد لينک تغيير شرايط صورت حساب را فعال کنيد.

در صورتي که چند حساب داريد پس از ملاحظه صورت يکي از آنها لينک صورت حساب را فعال کنيد تا بتوانيد حساب مورد نظر را انتخاب و اجرا کنيد.

 

در پايان از اين که براي مطالعه اين نوشتار فرصت گرانبهاي خود را اختصاص داديد سپاسگزارم و اگر به دليل کمي توانايي در نگارش حق مطلب ادا نشده است پوزش ميطلبم و مطمئن هستم که بسياري از کاربران نابينا و کم بينا پيش از دسترسي به اين راهنما, عملاً از امکانات مورد بحث بهره برده اند و شايد زيره به کرمان برده ام. ولي واقعيت اين است که همواره از بيان آموخته هايم براي ديگران احساس خرسندي فراوان ميکنم. پروردگار يکتا را شاکرم که اين توفيق را به من عطا فرمود تا بتوانم اين مهارت خود را جهت آموزش به دوستانم به رشته تحرير در آورم و به علاقه مندان تقديم کنم. تقاضا دارم, ضعفهاي آن را به بزرگواري خويش عفو فرماييد.

 

 

12/10/92

مرتضي هاديان

از مجتبی خادمی

مجتبی خادمی.
متولد 7 بهمن 66.
دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه
اصفهان.
ارزیاب مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب.
مؤسس و گرداننده اسبق محله نابینایان.
مدرس علوم کامپیوتر و زبان انگلیسی.
طراح وب.
برنامه نویس.
مجری برنامه های رادیویی.
آشنا به راه اندازی و استفاده از چاپگر های خط بینایی و بریل.
دوره پیش دبستانی را در مدرسه کمتوانان ذهنی بصیرت زرین شهر گذراندم.
دوره های دبستان و راهنمایی را در مجتمع آموزشی ابابصیر اصفهان.
پایه اول دبیرستان را در دبیرستان غیر انتفاعی محمد باقر زرین شهر.
پایه های دوم و سوم هنرستان را در رشته کامپیوتر در هنرستان ملا صدرا.
مقطع کاردانی کامپیوتر را در دانشگاه های آزاد مبارکه و دولتی شهرکرد.
و مقطع کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی را در دانشگاه اصفهان گذراندم.
همزمان، در انجمن موج نور نابینایان، به عنوان مسئول تولید محتوا، مؤلف کتب صوتی ویژه نابینایان، صدابردار، مسئول کنترل کیفی مواد آموزشی، پاسخگو به پرسش های کامپیوتری نابینایان، طراح سامانه تلفن گویا، مدرس کلاس های آموزش رایانه و مسیر یابی ویژه نابینایان، مدرس دوره های تربیت مربی آموزش رایانه به نابینایان، و تحلیلگر نیاز های آموزشی نابینایان در خانه ریاضیات مشغول به خدمت شدم.
در ادامه، به عنوان اپراتور در مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب مشغول بودم و اکنون در مقام ارزیاب در تیم پایش عملکرد در گروه صنعتی انتخاب خدمت می کنم.
از دوران کودکی، مخارج زندگی و تحصیل را شخصا
به عهده گرفتم و به سختی فراهم کردم.
در دوران دبیرستان، اولین رساله ی گویا در ایران از آیتالله مکارم شیرازی را به کمک خواهرم و روحانی محل، تهیه کردم و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع کردم.
در همان دوران، اولین مجموعه ی آموزشی بازی های کامپیوتری ویژه نابینایان را تولید و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع نمودم.
در دوران نوجوانی، اولین بازی رایانه ای ویژه نابینایان به زبان فارسی با نام دو در جنگل را طراحی کردم و توسعه دادم.
به ترجمه و دوبله ی بازی های رایانه ای محبوب نابینایان از جمله تخت گاز و شو‌دان جهت استفاده ی نابینایان این مرز و بوم مبادرت ورزیده ام.
اولین کتابچه ی راهنمای آموزش رایانه به کودکان نابینا را طراحی کردم و توسعه دادم.
در دوران دانشجویی، اولین، پر بازدید ترین و پر محتواترین سایت ویژه نابینایان ایران با نام گوشکن را تأسیس کردم.
همواره در سایت گوش‌کن، سه شعار آموزش، استقلال و تفریح نابینایان را دنبال کرده و در جهت سوق دادن نابینایان به سمت این سه هدف، اقدام به ضبط آموزش های مختلف، تولید و ترجمه ی مقالات مرتبط و تشویق دیگران به انجام نظیر این کار ها نموده ام.
تهیه کننده و مجری یکی از پر شنونده ترین برنامه های اولین رادیوی اینترنتی نابینایان ایران (که چند سال پیش تعطیل شده است)، بودم.
همیشه از مصاحبه های آگاهی بخش با رسانه ها از جمله برنامه به روز شبکه سوم سیما به عنوان یکی از کارشناسان فاوا و نابینایان استقبال کرده ام.
به دلیل تجربه ی تدریس موفق به دانش آموزان، همواره با استقبال والدین کودکان و نوجوانان جهت تدریس روبرو بوده ام.
از تألیفاتم می توانم به کتاب آموزش نرم افزار آماری SPSS به اتفاق استاد ندا همتپور اشاره کنم.
یکی از مهمترین نرم افزار های مسیریابی نابینایان را با نام نزدیک یاب به همراه دفترچه راهنمای استفاده، جهت کمک به استقلال نابینایان در رفت و آمد، ترجمه کردم و به رایگان در سطح بین المللی برای تمام فارسی زبانان منتشر نمودم.
در حال حاضر، رویای امکان سفر به استان های محروم جهت همسان سازی سطح آموزشی و پرورشی کودکان محروم با کودکان کلان شهر ها را در ذهن می پرورانم.
اطلاعات تماس:
شماره موبایل شخصی: 09139342943
آدرس ایمیل شخصی:
gooshkon2020@gmail.com
شناسه اسکایپ:
mojtaba1007
شناسه تلگرام:
@luckymojy
آدرس شناسه تلگرام:
https://t.me/luckymojy
شماره واتساپ:
09139342943
آدرس وبلاگ شخصی:
https://gooshkon.wordpress.com

6 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای کاربری امکانات سایت بانک ملی ایران ویژه نابینایان از مرتضی هادیان»

درود
با تشکر از آقای هادیان و معاونت دوست خوبم آقای مجتبی خادمی این مطلب بسیار ارزنده است برای این حقیر .در کنار مطالب مثل طنز و داستان و حکایت و شوخی و ترفند و غیره مهارت های مالی و امور بانکی را باید بتوانیم یاد داشته و یاد بدهیم .این روند با ارزش ترین کاری است که در کنار هزاران خواسته من مورد قبول من است .
واقعا دستتان درد نکند اعم از خورنده وبرنده و خواننده و نوازنده و … . ممنون هستم ممنون .
دوستان من این امکان و نحوه کار با آن خیلی می تواند کمک کند .این را هم بگویم تا مبلغ خاص درون بانکی اصلا نیاز به کارمزد ندارد و فقط عملیات شتابی و دسته ای شتابی نیاز به پرداخت کارمزد به مبلغ 5000 ریال دارد .الان دو ماهی است که از طریق همین ابزار اقدام به انتقال وجوه بانکی می کنم و چون درون بانکی ملی به ملی است هزینه ای ندارد و تنها مشکلم همین کد تصویر بود که ممنون هستم از دوست گرانقدرمان .قبلا این خواندن به راحتی انجام می شد اما من فکر میکردم از فلش است که در مرورگرم نصب نیست اما بعد از تعویض مرور گر باز هم مشکلاتی را داشتم .اما امشب واقعا امیدم به عملیات بانکی از منزل زیاد گشت ..

درود
یادم رفت بگم اول شدم و قهرمان
البته در نبودن چشمکک!
خب بد نشد دوم هم شدم هورا به افتخار …
ضمنا فکر نکنم شهروز و دیگر بچه ها پول داشته باشند اما نداشتن پول و حساب یک طرف نتوانستن از طرف دیگر نگرانمان می کند ببینید بیائیم علاوه بر مسائل فوق کمی هم از سیستم کامپیوتری بهره ببریم .
البته به قول دوستمان رعد ملی هم هست ، همین اینترنت هم هست اما آموزش ها باید نسبتا تقاضا هم داشته باشد .بر رعد ملی و اینترنت اشکالاتی وارد است .اول رعد ملی که می گویند سیم کارت اگر جعل شود می تواند از سیستم بانکی حساب هایتان را خالی کنند .و من می ترسم از اینکه رمز بدهم به رعد ملی اگر دوستان کمی بیشتر در پستی مراحل ورود وعضویت را آموزش دهند بسیار سودمند است .
اینترنت نیز اگر سایت اصلی نباشد و ما به بی راهه برویم مطمئنا دچار مشکلاتی خواهیم شد .اما اگر در محل سایت ها وارد شویم و از صفحه کلید مجازی بهره مند شویم نگرانی ما کمتر خواهد بود .استفاده از صفحه کلید مجازی را در کامنت دیگر با توجه به تجربه خودم توضیح می دهم که راه مطمئن تر و تتمه سخنان و مقاله دوستمان است.

درود
دوستان اجازه دهید روی صندلی خوب بنشینم .بنام خدا من قنبر … بینا… پولدار!!!؟
در این جلسه می خواهم مقاله دوست گرانقدرمان را که کاملا کامل است را مزین به تجربه ای نمایم :
برای استفاده از صفحه کلید مجازی که بینا ها خیلی راحت از آن بهره می برند و بمنظور بالا بردن امنیت عملیات بانکی هنگام ورود به صفحه اصلی همانطور که دوستمان توضیح دادند هیچ عملیات اضافی انجام ندهید اگر بخواهید بگردید ، بگردید اما هنگام انتقال پس از ورود دیگر مکان نما را حرکت نداده وبعد از آن insert+f5 را بزنید و بطرف پائین با مکان نما بیائید ،تمامی ردیف ها در ابتدا با یک کلمات مشابه عنوان ولی در ادامه هر ردیف عملیات که می خواهد انجام شود را می خواند چند سطر پائین بیائید به جمله بعلاوه عدد م یرسد بر روی یکی از اعداد اینتر بزنید ،متوجه خواهید شد که در ادیت باکس قرار گرفته اید و با بالا و پائین رفتن شماره های مورد نظر را یافته و یک بار space بزنید و دوباره شماره بعد تا چهار شماره ،دوبازه برای چهار رقم دوم و سوم و چهارم insert+f5 را بعد از شنیدن صدائی بعد از ورود چهار عدد بگیرید و به شماره ها برسید اینتر و با بالا و پائین رفتن اعداد مورد نظر را انتخاب کنید ،بعد از 16 رقم خودش وارد کادر رمز دوم می شود که این رمز به دلیل متغیر بودن بعد از insert+f5 و وارد کردن رموز دوباره باید به دلیل بسته نشدن کادر و متفاوت بودن با کادر های بالائی دوباره insert+f5 را گرفته روی گزینه وارد کردن رمز پشت کارت اینتر بزنید که وارد ادیت باکس بعدی می شود و دوباره شما می توانید از insert+f5 برای ورود شماره پشت کارت بهره ببرید .دیگر کار تمام است و با فعال کردن جستجوی خواندن شماره تصویر را بخوانید و وارد کنید و اینتر بزنید .دوستان کار سختی نیست اگر یک بار insert+f5 vh f’dvdn , fhgh , \hmdk fv,dn lj,[i ld a,dn nv ik’hl alhvi ;hvj ,hvn ;vnk ;i o,na fun hc ]ihv unn ,hvn ;hnv nd’v ld a,n , alh fhdn wtpi ;gdn ;l[hcd vh tuhg ;kdn , trx ,trx n ik’hl vlc n,l ghcl hsj n,fhvi ht \k[ vh fdh,vdn , foa ,hvn ;vnk vlc \aj ;hvj vh hkjohf , ulgdhj hunhn vh fh wtpi ;gdn l[hcd hnhli nidn .
leg hdk;i fh hdk j,qdphj rvhM v, nsj l[jfd , Hrhd ihndhk cnl .ik,c jh hk’ j,xmi , hdk pvt ih vh kcnkn , kcndnkl fvl f’dvl fo,hfl .fhd .o,f j,qdp nhnl l’i ki f]i ihd ucdc , n,sjhk o,f lk .ucdc ]rnv f]i nhvd j, …

درود
بچه ها ببخشید می خواهم اعتراف کنم که عاقبت پیرمردی هم از این بهتر نمی شود که زبان صفحه کلید را تغییر بدهی و یادت برود که دوباره فارسی کنیدش و این بشود که بشود .
آخه عزیز منظور شما از ببینمتان چیه ؟ کی رو ببینی منو یا مجتبی رو .اگر مجتبی منظورتان بود که خودش می داند ،اما اگر من منظورتان بوده و هست بهترین پیشنهاد سال 2014 را همینجا اعلام میدارم : ابتدا یک قرص استامینوفن را از داروخانه بخرید بعد این قرص را با یک لیوان آب نوش جان فرموده و به دلتان بیندازید که دارید منو می بینید بعدش خواهی دید که واقعا منو می بینی .! باور نداری امتحان کن من همه جا هستم ولی یدم می رود که بنویسم . و یک یادآوری کوچولو من عمو با عین هستم نه با آ! برم ببینم یک وقتی فحش نباشد که در … . ضمن اینکه توصیه مامانم این بود که با افرادی که نمی شناسی و نام و نشانشان عدسی است ملاقات نکن !
دوستان در کامنت سومی خودم می خواستم بگویم که سوم هم شدم اما مثل اینکه نشد که شما نفهمیدید .
اگر کسی حوصله داشت این کلمات انگلیسی را شبیه سازی کند .

دیدگاهتان را بنویسید