دسته‌ها
کتاب نرم افزار های کاربردی

هیچ میدانید که vinux چیست و چرا باید دانلودش کنید؟

درود

این پروژه، شبیه به همان ویندوز گویایی است که ترجمه ی راهنما و دانلودش را در محله، قرار دادم. منتها، این بار، وقتی شما این بسته را دانلود کنید و دیسک لینوکس را با استفاده از آن تهیه کنید، میتوانید یک لینوکس گویا داشته باشید که قبل از نصب، به صورت گویا به شما بازخورد صوتی میدهد. لینوکس، مانند ویندوز، یک سیستم عامل است. حتی جالب است بدانید این لینوکس که سفارشی شده، از صفحه خوانی بهره میبرد که برای افرادی که نمایشگر بریل دارند، خروجی بریل نیز ارائه میدهد. شما میتوانید بدون استفاده از کمک افراد بینا، خودتان یک لینوکس نصب کنید یا با استفاده از نسخه ی موقتی، کارهای مهمی مانند کپی هارد به هارد را انجام دهید. خوب یادم هست چطور، چهار سال پیش، با همین لینوکس گویا بود که دوستم را از یک خطر حتمی نجات دادم. یکی از همان کارهایی که اسمش را کلک رشتی میگذاریم. ویندوزش پریده بود و بسیاری از اطلاعاتش گیر افتاده بودند. من با این لینوکس گویا، خیلی خوشحال خوشحال، برداشتم فایل ها و پوشه های مربوط به ویندوز خودم را درون کامپیوترش کپی کردم و کامپیوترش به راحتی هرچه تمام تر، ویندوز را اجرا کرد. البته دلیل اینکه برای کپی هارد به هارد، از ویندوز استفاده نکردیم این بود که ویندوز، دسترسی سطح پایین بر روی هارد دوستم را نمیداد. بگذریم. بحث را تخصصی نکنم. دقت داشته باشید، لینوکس، دو محیط دارد. یکی محیط ترمینال که کامپیوتر دستورات را از طریق تایپ با صفحه کلید از شما میگیرد که این محیط اولیه و اصلی لینوکس و کلا سیستم عامل های حرفه ای است. محیط بعدی که سیستم عامل را به اصطلاح، کاربر پسند میکند، محیط میز کار یا دسک تاپ است که میشود با کلیدهای جهتی و موشواره در سیستم عامل فعالیت کرد. از آنجا که این پروژه به صورتی تقریبا از سوی طرفدارانش حمایت مالی میشود، یک کامپیوتر مرکزی قوی برای میزبانی فایل ها دارد بنابرین، لینک دانلود دیسک های فشرده و دیویدی ایکس86 و 64 لینوکس گویا را اینجا برای دانلود قرار میدهم، باشد که رستگار شوید:

Vinux 4.0 i386 CD حدود 676MB

دانلود از آمریکا

دانلود از کانادا

دانلود از سورس فورج

دانلود از مگنت تورنت

 Vinux 4.0 AMD64 CD حدود 688MB

دانلود از آمریکا

دانلود از کانادا

دانلود از سورس فورج

دانلود از مگنت تورنت

 Vinux 4.0 i386 DVD حدود 1.8GB

دانلود از آمریکا

دانلود از کانادا

دانلود از سورس فورج

دانلود از مگنت تورنت

 Vinux 4.0 AMD64 DVD حدود 1.8GB

دانلود از آمریکا

دانلود از کانادا

دانلود از سورس فورج

دانلود از مگنت تورنت

امیدوارم وقت داشته باشم آموزش هایی که حد اقل در حد مقدماتی باشد، در آینده ای نزدیک، تهیه کنم. اگر هم من وقت نداشتم، شماهایی که شاید بلد باشید، وقت بگذارید این بخش آموزش را انجام دهید.

خوش باشید تا همیشه!

از مجتبی خادمی

مجتبی خادمی.
متولد 7 بهمن 66.
دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه
اصفهان.
ارزیاب مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب.
مؤسس و گرداننده اسبق محله نابینایان.
مدرس علوم کامپیوتر و زبان انگلیسی.
طراح وب.
برنامه نویس.
مجری برنامه های رادیویی.
آشنا به راه اندازی و استفاده از چاپگر های خط بینایی و بریل.
دوره پیش دبستانی را در مدرسه کمتوانان ذهنی بصیرت زرین شهر گذراندم.
دوره های دبستان و راهنمایی را در مجتمع آموزشی ابابصیر اصفهان.
پایه اول دبیرستان را در دبیرستان غیر انتفاعی محمد باقر زرین شهر.
پایه های دوم و سوم هنرستان را در رشته کامپیوتر در هنرستان ملا صدرا.
مقطع کاردانی کامپیوتر را در دانشگاه های آزاد مبارکه و دولتی شهرکرد.
و مقطع کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی را در دانشگاه اصفهان گذراندم.
همزمان، در انجمن موج نور نابینایان، به عنوان مسئول تولید محتوا، مؤلف کتب صوتی ویژه نابینایان، صدابردار، مسئول کنترل کیفی مواد آموزشی، پاسخگو به پرسش های کامپیوتری نابینایان، طراح سامانه تلفن گویا، مدرس کلاس های آموزش رایانه و مسیر یابی ویژه نابینایان، مدرس دوره های تربیت مربی آموزش رایانه به نابینایان، و تحلیلگر نیاز های آموزشی نابینایان در خانه ریاضیات مشغول به خدمت شدم.
در ادامه، به عنوان اپراتور در مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب مشغول بودم و اکنون در مقام ارزیاب در تیم پایش عملکرد در گروه صنعتی انتخاب خدمت می کنم.
از دوران کودکی، مخارج زندگی و تحصیل را شخصا
به عهده گرفتم و به سختی فراهم کردم.
در دوران دبیرستان، اولین رساله ی گویا در ایران از آیتالله مکارم شیرازی را به کمک خواهرم و روحانی محل، تهیه کردم و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع کردم.
در همان دوران، اولین مجموعه ی آموزشی بازی های کامپیوتری ویژه نابینایان را تولید و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع نمودم.
در دوران نوجوانی، اولین بازی رایانه ای ویژه نابینایان به زبان فارسی با نام دو در جنگل را طراحی کردم و توسعه دادم.
به ترجمه و دوبله ی بازی های رایانه ای محبوب نابینایان از جمله تخت گاز و شو‌دان جهت استفاده ی نابینایان این مرز و بوم مبادرت ورزیده ام.
اولین کتابچه ی راهنمای آموزش رایانه به کودکان نابینا را طراحی کردم و توسعه دادم.
در دوران دانشجویی، اولین، پر بازدید ترین و پر محتواترین سایت ویژه نابینایان ایران با نام گوشکن را تأسیس کردم.
همواره در سایت گوش‌کن، سه شعار آموزش، استقلال و تفریح نابینایان را دنبال کرده و در جهت سوق دادن نابینایان به سمت این سه هدف، اقدام به ضبط آموزش های مختلف، تولید و ترجمه ی مقالات مرتبط و تشویق دیگران به انجام نظیر این کار ها نموده ام.
تهیه کننده و مجری یکی از پر شنونده ترین برنامه های اولین رادیوی اینترنتی نابینایان ایران (که چند سال پیش تعطیل شده است)، بودم.
همیشه از مصاحبه های آگاهی بخش با رسانه ها از جمله برنامه به روز شبکه سوم سیما به عنوان یکی از کارشناسان فاوا و نابینایان استقبال کرده ام.
به دلیل تجربه ی تدریس موفق به دانش آموزان، همواره با استقبال والدین کودکان و نوجوانان جهت تدریس روبرو بوده ام.
از تألیفاتم می توانم به کتاب آموزش نرم افزار آماری SPSS به اتفاق استاد ندا همتپور اشاره کنم.
یکی از مهمترین نرم افزار های مسیریابی نابینایان را با نام نزدیک یاب به همراه دفترچه راهنمای استفاده، جهت کمک به استقلال نابینایان در رفت و آمد، ترجمه کردم و به رایگان در سطح بین المللی برای تمام فارسی زبانان منتشر نمودم.
در حال حاضر، رویای امکان سفر به استان های محروم جهت همسان سازی سطح آموزشی و پرورشی کودکان محروم با کودکان کلان شهر ها را در ذهن می پرورانم.
اطلاعات تماس:
شماره موبایل شخصی: 09139342943
آدرس ایمیل شخصی:
gooshkon2020@gmail.com
شناسه اسکایپ:
mojtaba1007
شناسه تلگرام:
@luckymojy
آدرس شناسه تلگرام:
https://t.me/luckymojy
شماره واتساپ:
09139342943
آدرس وبلاگ شخصی:
https://gooshkon.wordpress.com

20 دیدگاه دربارهٔ «هیچ میدانید که vinux چیست و چرا باید دانلودش کنید؟»

سلام فاتیما!
ببین، توی فرمی که واسه من ایمیل دادی، ایمیلت را اشتباه نوشتی. به همین خاطر هست که من وقتی جواب را واست فرستادم. بهت نرسیده.
تازه، من که 24 ساعت بر خط نیستم که در لحظه، پاسخ رو بفرستم. منم غذا میخورم، خسته میشم، میخوابم، مهمانی میرم و از اینجور حرفها. پس همیشه پای کامپیوترم نیستم که جواب بدم.
اما در مورد این مشکلی که گفتی ی ضد ملور نصب کردی و ماهورت را خراب کرده. اون ماهور که از نظر من خودش چیز خوبی نیست. به هر حال، اگر میدونی این ضد ملور مزاحمت شده، این برنامه را باید پاکش کنی و ی چیز دیگه به جاش بریزی. اگر لبتاپت مشکل خاصی نداره، با برنامه ای به اسم NVDA که صفحه را واست میخونه، برو و برنامه ی مذکور را حذفش بکن و به جاش ی برنامه ی دیگه بریز ببین احتمالا
خوب بشه.
خوش باشی.

دمت گرم مدیر 93 خیلی قوی ظاهر شدی یادم میاد تو هنرستان یک درس داشتیم به نام سیستم عامل لینوکس و یک نکته جالب که یادم هست هیچ وقت ویروسی نمیشود و هیچ کرمی وارد سیستم عامل نمیشود دمت گرم باید دانلود کنم انشا الله یک ترح اینترنت دانلود نا محدود دارم میگیرم بگیرم همه را یک جا دانلود میکنم

دم خودت گرم مسعود.
خوب تقریبا راست گفتند که این سیستم عامل ویروس نمیگیره. آخه تا بیایی خودتو مدیر اصلی یا همون روت کنی دمار از روزگارت در مییاد و خوب ویروس ها تا روت نباشه هیچ خاکی نمیتونند توی سرشون بریزند. لینوکس بدیش و خوبیش همینه.
لامسب خیلی کاربردی شده این لینوکس. اندروید که بچه ی لینوکس حساب میشه. چکیده ای از لینوکس هم که توی وسایلی مثل تلویزیون یا کنسول های بازی یا چاپگر های نابینایی مث بریل باکس به کار رفته.

سلام. وقتتون به خیر. تو اینجا شما سه چاهار لینک دانلود گذاشتین. آیا همه ی این لینکا کار میکنن یا از کدوم لینک استفاده کنیم بهتره؟ یا کدومش رو دانلود کنیم بهتره؟ اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم. متشکرم.

مجتبي مدیر واقعاً ممنون.
شاید خیلی وقتها به اسمس و تلمس های من جواب نمیدی ولی واقعاً تو و امثال توها برای ایران نعمت هستید.
اگه یه کم هم به تلمس یا اسمسهای بابابزرگ گوش کنی خوبتر هم هستی.
تشکر در مقابل کار شما کم است و واقعاً از ته دل سپاس گزاری میکنم.
تو این فضای مجازی امثال شما دوستان هستند فعالیت میکنند ولی باید حد اقل یه تشکر بشه و قدر دانی خودش خیلی وقتها قابل مقایسه با پول و وعده و وعید نیست.
همین که بگیم دستت طلا واقعاً انجام وظیفه کردیم.
اِِِ مجتبي به اینا میگم تو هم پررو نشو!!!
شوخی میکنم پررو نشی یه وقت دیدی همه چیزو گرفتنو دیگه چیزی نمونده.

درود مجتبی. میخواستم اینجا ازت تشکر کنم بخاطر زحمت و وقت که برای محله و بچه ها میزاری.
با خودم گفتم چقد این کار من تکراری میشه!
آخه احساس کردم شبیه شعار های بیخود هستش
که من هم بیام تشکر کنم.
دودل بودم و گفتم بهتره شعار ندم.
تا اینکه
صحبت جواد رو خوندم و تصمیم گرفتم تشکرم رو بنویسم
و فکر کردم یه چیز دیگه هم بگم که شعار بیخود نداده باشم.
نمیدونم شاید من رو خوب نشناسی و ندونی من توی چه کارایی میتونم کمک کنم
شاید هم کار زیادی ازم ساخته نباشه
با این همه اگه کاری بود که من میتونستم توی محله بهت کمک کنم
من هم حاضرم وقت بزارم
و یه مفت خور نباشم
سپاس

یعنی میگی از یک بینا واسه این قضیه کمک گرفتی و منظورت اینه که ما امکان انتخاب اینکه لینوکس نصب کنیم یا اجرا کنیم را نداریم؟
اگر اینطور است، باید خودمم بگیرم تست کنم.
آخه من ریلیس خیلی وقت پیش رو دارم که ایجوری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید