خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو

آموزش کار با عصای گویا، بیا دانلود کن!

سلام بر دوستان عزیز

امیدوارم خوب باشید

خب اینم از آموزش عصای گویا که همه دنبالش بودن، فقط مدیران یه لطف کنن این پست رو سنجاقش کنن تا یه چند روز که همه دانلود کنن و اگرم چیزی رو نگفتم یا هر کس سؤالی داره، توی کامنتا بپرسه!

اگرم آموزش هر جوری بود، مقصر من نیستم، چون خیلی خسته بودم، و فکرم نمی کنم بعدا می تونستم آموزش بدم، چون واقعا درگیرم!

خب دوستان، آموزش رو با حجم 23 مگ و خورده ای، و زمان 25 دقیقه و 52 ثانیه میتونید از لینک زیر دانلود کنید!

دانلود

خب اینم از این، موفق باشید!

۶۱ دیدگاه دربارهٔ «آموزش کار با عصای گویا، بیا دانلود کن!»

درود
خیلی ممنون از این که یه پیش‌نمایش از این دستگاه ارائه دادید. قشنگ مشخص بود که تولید ملیه. به علاوه‌ی دکمه‌های به درد نخورش، امکان پخش موسیقی داشت که من اصلا نمی‌دونم به چه کار کی می‌یاد. در مورد دیگران نمی‌دونم، ولی من وقتی تمام حواسم رو هم به اطراف جمع می‌کنم حرکت برام سخته، حالا چه برسه که موزیک هم گوش بدم. حتی اگه یه ساعت گویا به جاش اضافه کرده بودن بهتر از این امکان بی‌مصرف می‌بود. ما الآن یعنی وقتی این دستگاه رو می‌خریم بخشی از پولمون رو واسه‌ی یه mp3 پلیر بدون هیچ امکانات خاصی می‌دیم.
خوب اگه بخوام به جز انتقاد چیز دیگه‌ای هم بگم، پیشنهادم اینه که به جای اینکه مرتب دستگاه بگه چپ، راست و رو به رو، اعداد با سه تا صدای مختلف ضبط بشن و برای هر جهت یکی از صدا‌ها فاصله رو بگه. اول یه خورده گیج کننده می‌شه، ولی وقتی بهش عادت کنی انتقال اطلاعات خیلی سریعتر می‌شه.
شاد باشید.

درود
اول که خواهش میکنم!
و دوم اینکه، خب حتما اینایی که حتی نمیدونن یه نابینا چطور با گوشی تاچ کار میکنه، حتما نابینا رو انقدر باهوش دیدن که وایسه وسط خیابون آهنگ گوش کردن، یا حتما اینو بگیره دستش آهنگشو گوش کنه بره بیرون مردم ببیننش هی منتقلش کنن این ور و اون ور، خخخخخخخخ، آره دیگه جوون، اینجوری هاست!

سلام علیرضا.
خیلی متشکر بابت آموزشت. یه سوال هم داشتم، این عصا بیشتر از یک متر رو اعلام نمیکنه؟ آموزش رو که گوش کردم آخرین متری که میگفت یک متر بود.
یا خدا مگه قراره این همه حرف بزنه این عصا؟ خیلی زود زود اعلام میکنه کاش به جای موزیک پلیر پول شناس نصب میکردن روش. این بهتر از پلیر میشد. یا اگر باز هم نمیشد کاش این امکان را هم نمیزاشتن تا کمی قیمتش پایین می‌اومد.
متاسفانه طبق تبلیقاتشون عمل نکردن و حرفشون دروغ از آب در اومد. نه خبر از جی پی اس هست و نه از پول شناس و سیمکارت.
کاش خدمات بعد از فروششون هم باشه که اگه نیاز به تعمیر بود بفرستیم براشون.

سلام، خواهش میکنم علی جان!
نه بابا، این همین جوریش آدمو دیوونه میکنه، دیگه اگه قرار بود بیشتر از یه متر هم بگه که دیگه هیچی!
بله، اولش تبلیغات کردن و بعد عصاشونو آپشن بندی کردن، و الآنم که بهشون میگی چرا اینجوریه، اشتباهشونو قبول نمیکنن!
موقعی که من میخواستم اینو بگیرم، هیچ کس به من نگفت که با چه آپشنی میخوای، گفتن جی پی اس داره و اینا، وقتیم دیدم نداشت و بهشون گفتم، گفتن آپشن بندی داره و بهونه اوردن!
موفق باشی!

دوستان گوش کنی، من یه مصاحبه شنیدم از سازنده ی این عصا که گفتن اگر کسی بخواد عصای فول آپشن بخره قیمتش یک میلیون و خورده ای در میاد.
ایشون گفتن قیمتش از پونصد هزار شروع میشه به بالا. که بستگی داره کسی با چه امکاناتی عصا را بخواد. پس اینجوری میشه که یکی پلیر نخواد و پول شناس بخواد.

همش دروغ و دروغ و دروغ،
انگار در این جامعه دروغ خودش یک هنجار است.
در صدا و سیما که در بوق و کرنا کردند که پول را می شناسد و gps هم دارد.
بعد یهو میبینی یکی مثل آقای مرزبان خریده و به جای ۲ ویژگی بالا یه mp3 player نصب کردند.
بخش خنده دار اینجاست که به دهقانی زنگ می زنی میگی بابا تو که هنوز یه نسخه تو کشور عرضه نکردی و نفروختی چطور می گویی از شرکت های بریتانیایی سفارش داشتی.
بابا اونا که ۷ سال پیش یه عصا ساختند که حتی بند رخت بالای سر رو هم تشخیص میده در پاسخ می فرمایند شما در آن جایگاهی نیستی که به شما گفته شود کدام شرکت بریتانیایی به ما سفارش داده است.
لحن صحبت ایشان اینقد تابلو بود که بابا ما حالا یه چیزی تو تلویزیون گفتیم شما گیر نده.
متأسفم برای صدا و سیما که با اذهان عموم بدون تحقیق بازی می کند.
متأسفم که در یک رسانه ی ملی به یک نفر اجازه می دهند بدون مدرک جز جو سازی و دروغ چیز دیگری نگوید.
دوستان واقع بین باشید و جو گیری باعث ندیدن واقعیات از سوی شما نشود.
ایران سپید درخواست نمایش یک نسخه را در تهران داشتند که آقایون فرمودند ۱ ماه بعد محقق می شود.
ببینید این مسؤولین برای یک نسخه ی نمایشی یک ماه وقت می خواهند بعد می خواستند به بریتانیا که مهد عصا و این جور چیز هاست عصا صادر کنند.
به امید روزی که همه چیز مثل آینه صاف و صیقلی باشد

درود
ایشون خیلی بیجا میکنن که به جای اینکه به صورت شفاف و واضح جواب سؤالهای شما رو به صورت کاملا منطقی بدن اینجوری برخورد میکنن!
حالا جالب اینجاست این جناب دهقان یا دهقانی یا هر چی که هستن، خودشون حرف زدن رو بلد نیستن، بعد برمیگردن اینجوری صحبت میکنن!
مخترعی که ایشون باشه، دیگه وضعه همه چی معلومه!
موفق باشید!

سلام.
من خرید این عصا رو به این دلایل به خودم توصیه نمیکنم:
۱: این عصا از تشخیص گودیها عاجزه. یعنی اگر چاله یا جوب مقابل یا اطراف من باشه اعلام نمیکنه. حتی نمیتونه تشخیص بده که پله به سمت پایین هست و ممکنه سقوط کنم. البته حتی پله به سمت بالا رو هم به عنوان مانع تشخیص میده و من نابینا نمیتونم متوجه بشم پله مقابلم هست و فکر میکنم مانع هست. این امکان در عصا نیست و به گفته ی سازنده فعلاً هم قرار نیست بهش اضافه بشه.
۲: این عصا از تشخیص موانع در ارتفاع عاجزه. یعنی موانعی که بالاتر از سطح زمین مثل شاخه ی درخت و موانعی که مقابل سر و صورت من قرار دارن رو به من اطلاع نمیده که براش نقص بزرگی محسوب میشه. این امکان هم از طرف سازنده اضافه نشده و به گفته ی خودشون قرار هم نیست اضافه بشه.
۳: این عصا در مقابل آب مقاوم نیست. البته به گفته ی سازنده اگر بارون بهش بخوره آسیب نمیبینه. ولی اگر از دست من توی گودال آب یا جوب بیفته از بین میره و میسوزه.
۴: حد اکثر فاصله ای که این عصا موانع رو طبق اون اعلام میکنه یک متر از رو به رو و یک متر از طرفین هست که این خیلی زیاده و با توجه به شرایط نامناسب معابر و باریک بودن اکثر اونها توی ایران، این عصا مدام در حال اعلام خواهد بود. برای من نابینا حد اکثر تا پنجاه سانتیمتر مقابل و طرفین رو هم اعلام کنه کافیه. متأسفانه میزان این حد اکثر روی عصا ثابت هست و قابل تنظیم نیست.
۵: این عصا مجهز به غلتک نیست و باید اون رو به زمین بزنم. چون گودیها رو اعلام نمیکنه این ضربه ای بودنش ممکنه باعث بشه نتونم گودیها رو با عصا زدن هم حتی تشخیص بدم. پس حد اقل باید غلتک داشته باشه که با کشیدنش روی زمین امنیت بیشتری داشته باشم.
۶: اکثر لوازم الکترونیکی، تا حدود چهل و هشت ساعت بعد از فروش، مهلت بازگردانی در صورت عدم رضایت مشتری دارن. ولی فروشنده ی این عصا این امکان رو برای مشتری قائل نشده و طبق گفته ی خودش قصد قائل شدن این امکان رو هم نداره. با توجه به این که این عصا قبل از خرید باید توسط من نابینا اول تست بشه که ببینم به دردم میخوره یا نه یا این که اصلاً میتونم باهاش کار کنم یا نه، و با توجه به این که این عصا از بوشهر به همه جا ارسال میشه، این امکان نیست که همه بریم بوشهر و این عصا رو تست کنیم و بخریم. پس لازم بود که این فرصت تست در قوانین فروش این عصا وجود داشته باشه که متأسفانه وجود نداره.
در پایان این رو اضافه میکنم که این مطالب فقط و فقط نظر شخصی خودم هست و فقط خودم ملزم به پذیرفتنش هستم نه هیچ کس دیگه. پس من خریدن یا نخریدن این عصا رو به هیچ کس توصیه نمیکنم.
موفق باشید.

این عصا چند ساعت شارژ نگه میداره و اینکه آیا بلوتوس داره یعنی میشه هدفونهای بلوتوس دار رو بهش وصل کرد آخه خیلی ضایع است تو خیابون داری راه میری بعد این عصا هی بگه چب راست با گوشیهای سیم دار هم سخته بخوای کار کنی
شواهد نشون میده مشکل زیاد داره

سلااام و درووود بر شما
خوبید با این عصا یا نه
خب ازتون ممنونم از بابت اینکه تولید ملی رو آموزش دادید
این که دکمه هاش باید با مشت فعال نمود کلاً جوب چاله چوله هم که تعطیله خب مانه های نیمه بزرگ رو عشقه که میگه
ولی در کل من که پولش رو ندارم بخرم بابا چه خبره پانصد هزار تومان یک میلیون بهزیستی هم که پول نداره بخره بده به منِ نبین این عصا رو کلاً مرسی بابت این پست و این آموزش روزت خوش و خدا نگهدار

درود مجدد و اگه پولش رو هم داشتم یعنی همون یک میلیون و خوردهی نمیخریدم چون که به دردم نمیخوره و کلاً که این عصا تعطیل و بیخود تشریف دارند اینم مث بقیه ی شرکتهایی از آب در اومد که همش شعار …. میدن
منم با نظرات شهروز جووونم موافقم و کلاً کامنت شهروز رو لایک میکنم

سلام قرار بود همش ۵۰۰ هزار باشه چطور قیمت بندی شد!!!
هرکی یه چیزی میسازه صدا سیما هم حسابی بهش پیاز داغ اضافه میکنه و میده به خورد مردم!!!
اوایل تابستان قبل یه خبر اومد که تو بوکان کفش سفید نابینایان اختراع شده من کلی دنبال سازندش گشتم فعلا پیداش نکردم
عصا رو هم بیخیال بی فایدَست
از شما بابت این آموزش ممنونم
موفق باشید

نظر شخصی خودمو که دیشب بعد از شنیدن زودهنگام آموزش دادم اینجا هم پیست میکنم.
سلام. علیرضا پستت هنوز نیومده ولی خدا رو شکر میکنم که ندارمش.

موزیک پلیر رو عصا؟؟؟ مگه داریم؟؟؟ منو یاد زمونای قدیم میندازه که ملت یه Walkman میبستن به کمرشون و راه می‌افتادن تو خیابونا با صدای نه چندان مناسب موزیک گوش میدادن. این از موزیک پلیرش. به هر حال شاید خیلیا بپسندن. یه چیز دیگه. من آموزشو با سرعت بالا گوش کردم. ولی اگه قرار باشه یکی به این کندی راهنماییم کنه مسیر ۱۰ دقیقه ای رو ۱ ساعته میرم. البته اگه گفته بودی که میشه سرعتشو کم و زیاد کرد نشنیدم چون زدم جلو یه کم. شخصا ترجیح میدم صدایی که قراره به عنوان راهنما بشنوم مرد باشه نه زن. صداش خیلی رو مخه. تازه خیلی خیلی خیلی خنده داره اون صحنه ای که یه نابینا با عصایی که بهش هندزفری وصل شده و یکیش تو گوششه و اون یکی نیست از خیابون عبور کنه. اصلا اگه صدای espeak روش بود خیلی بیشتر میپسندیدم. اونم با سرعت تند چون کسی متوجه نمیشه چی داره میگه و نهایتا همه سردرد میگیرن به جای این که برای من سردرد ایجاد کنن (با گفتن چیزای عجیب غریب). اگه همراه دگمه های نچندان مرغوبش یه اپلیکیشن میدادن که از طریق بولوتوس یا حتی مادون قرمز به گوشی وصل میشد برای کنترل کردن عصا و هزار جور امکاناتی که میشد بهش اضافه کرد خیلی عالی‌تر بود. این یکی دیگه واقعا خیلی هزینه نمیتراشید. اگه بازم چیزی یادم اومد میام میگم. راستی من تا حالا هیچ عصای هوشمندی دست نگرفتم و فقط نسبت به چیزی که شنیدم دارم نظر میدم. خودمو که تصور میکنم با اون عصا… خب اینا به نظرم میرسه دیگه. شاید نمونه های خارجی بهتر از ایرانیش باشن و شایدم نه، بماند تا یکی یه نمونه خارجی هم برامون شرح بده. نهایتا از علیرضا هم خیلی ممنونم که شفافسازی تقریبا خوبی انجام داد، و درباره تبلیغ نادرست امکانات عصا هم کاملا باهاش موافقم.

از دیشب تا حالا هم چیزی به ذهنم نرسیده به جز این که اگه هندزفری بزنیم به عصا دیگه نمیتونیم فاصله بیشتر از حدی که سیم اجازه میده رو عصا بزنیم و این برای محیط های ناآشنا خیلی بده. راستی علیرضا کاش یه کم بیشتر درباره vibration دستگاه توضیح میدادی. آیا با نزدیک شدن به مانع قدرت ویبره قوی میشه؟ کامنت ۱۰ هم لایک داره بیشمار.

سلام ضمن تشکر از آموزش صادقانه جناب عالی بنظر من سازندگان این عصا حُسن نیت داشته اند اما اشتباهی که کرده اند این بوده که قبل از ساخت با نابینایان صاحب نظر تماس نگرفته اند اکنون هم خیلی دیر نشده میتوانند جلساتی با تعدادی از نابینایان برگذار کنند امید وارم که یک عصای قابل قبول ساخته شوند در این جا ذکر یک نکته لازمست اینکه تبلیغات بی پایه باعث میشود که اعتماد نابینایان کلاً از بین برود مسلماً این عصا کپی یک عصای خارجی است معَل وصف با کار دقیقتر ممکنست قابل استفاده گردد.. در غیر این صورت فقط برای بازی کودکان خیلی عالی است این هم بشرط آنکه فقط در اتاق از آن استفاده بشود مجدداً از شما سپاسگذارم شب بخیر

علیرضا دمت گرمی که باید به تو بگم جای خودش. دمت گرم! خیلی هم گرم!
ایول!
خدا رو شکر اینجا جایی شده که افراد خوش‌فکر، آگاه، و مستقلی هستند که در مورد اتفاقاتی که توی جامعه ی نابینایی می افته، بچه ها رو بیدار می کنند.
تو هم خیلی خوب نقشتو ایفا کردی.
خواسته یا ناخواسته، پادکستت خیلی حرفه ای بود.
اینکه نقاط ضعف و قوت رو با هم گفتی، کلی منو سرکیف و سرحال کرد.
باید بگم که واقعا عصای به درد نخور، نمایشی، بی کیفیت، تقریبا بدون کاربرد، وراج، حراف، آزار دهنده، و بسیار گرانی هست و شخصا همچین چیزی رو نخواهم خرید! بقیه هر کاری خواستند بکنند. من جای خودم تصمیم می گیرم و فقط خودم.
بازم مرسی بابت بررسی عالیت

طراحی عصای مجهز به سیم کارت

تاکنون عصاهای فناورانه مختلفی برای سالمندان طراحی و راهی بازار شده است اما در نمونه جدید یعنی iCane نیازهای متفاوت این قشر مورد توجه قرار گرفته است.
    این عصای آلومینیومی با ۳ دکمه مشخص، دارای طول قابل تغییر است و به این ترتیب هر کاربری می تواند از آن استفاده کند. این عصا همچنین مجهز به GPS است بنابراین
اطرافیان کاربر می توانند وی را ردیابی کنند و این موضوع برای کسانی که از مشکلات شناختی و فراموشی رنج می برند، بسیار کارآمد است و می تواند جان آنها را نجات
دهد. این عصای هوشمند همچنین به یک دکمه SOS (کمک اضطراری) مجهز است و برای استفاده از آن، تنها کافی است کاربر به مدت دو ثانیه انگشتش را روی آن نگه دارد تا
بدین ترتیب یک درخواست کمک و هشدار حالت اضطراری برای ۳ نفر از کسانی که از قبل مشخص شده است ارسال شود. این افراد هم از طریق اپلیکیشن اندرویدی یا IOS گوشی
های هوشمند خود با این عصا سینک می شوند و می توانند پیام را دریافت کنند. از سوی دیگر این عصای هوشمند قادر به برقراری مکالمه است چون می توان آن را به یک
سیم کارت مجهز کرد تا به یک گوشی تبدیل شود که البته تعداد مخاطبان محدود به ۳ نفر خواهد بود. تنها کافی است دکمه مربوط به آن روی عصا فشار داده شود تا با یکی
از مخاطبان تماس بگیرد، این عصا به میکروفون و نیز اسپیکر مجهز است تا گفت و گو راحت تر انجام شود که البته در این حالت کاربر باید عصا را کمی بالاتر نگه دارد.
iCane همچنین دارای یک دکمه مربوط به چراغ ال ای دی است که به کاربر کمک می کند تا در شب ها و تاریکی راحت تر بتواند جلوی پای خود را ببیند و احتمال زمین خوردن
وی کمتر شود. این عصا با بهای ۷۹ دلار در سایت Indiegogo پیش فروش می شود ولی در صورت ورود به بازار، بهای آن به حدود ۱۵۰ دلار می رسد.
    
    

 روزنامه ایران، شماره ۶۴۸۹ به تاریخ ۱۸/۲/۹۶، صفحه ۸ (فناوری)

a.mostajeran
0913 208 5002

سلام چجوری ریسک کردی برای چیزی که نمیشناسی پول بدی؟ ولی دمت به هر حال گرم و این که اینها شاید واقعا قصد کمک دارند نمیشه غضاوت کرد ولی الآن که اینجوری به نظر نمیاد به نظر من همون نرم افزار aipoly تو راهنماییی به همراه یه gps بهترییییییییینه

سلام.
سپاس فراوان از زحمتی که کشیدید و به این سرعت و به این خوبی آموزش ضبط کردید.
فقط من عاشق اون دکمه چشم چپ عصا هستم که فرو رفته داخل و دیگه درست و حسابی کار نمی کنه.
الهی من قربون تولید ملی برم که این قدر عالیه خخخخخخخخخخ

درود. خَخ. عصای گویا. بابااااا چراااا متوجه نمیشین شماهااااا.
شماها از کی چی میخواین. عجیبه ها.
بعدشم بر فرض اینکه همه ی مشکلاتش حل بشه, این یه عصاست همین.
یه عصا نه چشم.
از وسیله باید به اندازه ی وسیله انتظار داشت نه بیشتر. تازه اونم وسیله ای که تولید ملی هم باشه خَخ.
بنظر منم که چیز مزخرفیه, حتی اگه فول هم باشه.
از نظر من بهترین عصا هم اگه با نهایت تکنولوژی روز ساخته بشه, نهایتاً میتونه سی درصد از ضعف بیناییمونو بپوشونه نه بیشتر.
نظرات مجی و شهروز رو هم لایک میکنم.
به هر حال همین که جسارت به خرج دادی و هزینه کردی تا یه پیشنمایشی از این عصای مزخرف در اختیارمون بذاری, واقعاً بسی بسیار جای تقدیر و تشکر داره.
امیدوارم قربونی شدن تو باعث بشه که ما تصمیم درستو درمونی اتخاذ کنیم.
مرسی و شااااد باااااااشی.

سلام علیرضا ممنون از پستت راستی سرویس گوگل با gps کجا رفته خخخ یارو چنان تو گزارش با آب و تاب میگفت که یکی نمیدونست فکر میکرد واقعاً همچین چیزی وجود داره اونم اینا میخوان بسازن واقعاً بی انصافیه ۵۰۰ هزار تومن بدی و پاسخ گو هم نباشن من که نمیخرم بچه ها اگه نخرین دیگه مجبور میشن یا قیمت رو بیارن پایین یا کلاً در شرکتشون رو تخته کنن یا برن به همون شرکت بریتانیایی بفروشن خخخ

درود مجدد
راستی یه چیز به ذهنم رسید. این موزیک پلیرش اونقدر هم بی فایده نیست. می‌تونیم آژیر پلیس یا آمبولانس بذاریم روش. اونوقت همه می‌دونن که باید از سر راهمون کنار برن. یا یه فایل طولانی سکوت که به صورت رندوم صدا‌های جک و جونور‌ها توش میکس شده. ملت هی سرشون رو اینور و اونور می‌کنن ببینن صدای الاغ از کجا اومد. خخخخ.

دیدگاهتان را بنویسید