خانه
جستجو
Close this search box.
جستجو

معرفی عصای هوشمند انقلابی WeWalk

معرفی عصای هوشمند انقلابی WeWalk

منبع: https://coolblindtech.com/introducing-the-revolutionary-smart-cane-wewalk/

مترجم: میثم امینی نیسیانی

سازمانی غیرانتفاعی به نام ایگا (YGA) که در لندن و استامبول واقع شده‌است، در حال توسعه عصایی هوشمند برای نابینایان به نام WeWalkاست.

WeWalk این سه امکان را دارد

  • این عصا قادر خواهد بود توسط حسگر مافوق صوت خود موانعی که در سطح بالای سینه و سر قرار دارند را تشخیص دهد.
  • یک‌پارچگی با تلفن‌های هوشمند. افراد نابینا قادر خواهند بود با تاچپد WeWalk تلفن هوشمند خود را کنترل کنند و با استفاده از WeWalk از Google Map راهنمایی پیمایش جهت به جهت دریافت‌کنند.
  • WeWalk پلتفرم آزاد (open platform) است؛ به این معنا که WeWalk می‌تواند با یک‌پارچه‌شدن با سرویس‌هایی مثل Uber، Lyft و Amazon Alexa امکانات جدید دریافت کند

ایگا می‌گوید: «فرای اینکه فقط یک محصول باشد، WeWalk یک پلتفرم اجتماعی و یک جنبش است که همه افراد نابینا را در دنیا متحد می‌کند؛ در جامعه آگاهی ایجاد می‌کند؛ و دسترس‌پذیری، شامل بودن در جامعه و شرکت بیشتر و مساوی در زندگی اجتماعی را پرورش می‌دهد.»

ایگا یک پروژه جمع‌آوری کمک‌های مالی را در پلتفرم Indiegogo شروع کرده‌است. این شرکت تا به حال ۹.۶۱۵ دلار امریکا را از هدف ۲۵۰٬۰۰۰ دلاری خود جمع‌آوری کرده، در حالی که یک ماه به پایان این جمع‌آوری باقی‌مانده‌است.

ایگا چیست

ایگا سازمانی غیرانتفاعی است که مرکز آن در لندن و استامبول قرار دارد و بر روی توسعه تکنولوژی‌های نوآورانه برای نابینایان تمرکز دارد. پروژه‌های قبلی این شرکت شامل پیمایش داخلی برای نابینایان در مراکز خرید می‌شود که ۳۰ مرکز خرید، ۱۲ شهر و بیش از ۲۰۰۰۰۰۰ متر مربع را برای نابینایان دسترس‌پذیر کرده‌است.

این شرکت همچنین یک پروژه توصیف صوتی برای سینماها را توسعه‌داده‌است که به نابینایان اجازه‌می‌دهد با استفاده از تلفن هوشمند خود به توصیف صوتی برای بیش از ۱۰۰ فیلم در سینمای مورد نظر خود دسترسی‌داشته‌باشند.

یادداشت مترجم

ظاهرا قیمت این عصا مناسب‌تر از اکثر نمونه‌های موجود است. در پست اصلی لینکی برای پیشخرید این عصا با ۳۰ درصد تخفیف، با قیمت ۳۴۹ دلار قرار دارد.

ویدئو دموی این عصا را می‌توانید از این لینک در YouTube تماشا کنید.

۱۶ دیدگاه دربارهٔ «معرفی عصای هوشمند انقلابی WeWalk»

سلام.
خسته نباشید میگم به خاطر ترجمه و زحمتی که کشیدی.
واقعاً باز هم با اون که کلیشه ایه خودم هم خسته شدم از این که این جمله رو بگم ولی باز هم تکرار می کنم که:
هفت شهر عشق را عطار گشت/
ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم.
بریم تلگرام فیلتر کنیم، بریم فیلترشکن ها رو فیلتر کنیم، حواسمون باشه کدوم فیلتر شکن هنوز کار می کنه اون رو هم یه جوری ببندیم و هزارتا کار دیگه که دسترس پذیر کردن شهر ها رو بذاریم برای کسانی که میخوان کار های سطح پایین انجام بدن.
ما کار های مهم تری داریم.

درود حسین جان.
ممنونم از لطفت.
دوست من نمی‌دونی فیلتر کردن خیلی مهمه؟ واقعا مسئولین ما دارن فداکاری‌ها می‌کنن تا ما رو از چنگال دشمن نجات بدن. من شنیدم که مسئولین فیلترین این چند وقته از فرط نگرانی شبا بدون جوراب می‌خوابن. دسترس‌پذیری چیه دیگه! این یه مفهومه که کفار برای منحرف کردن جامعه ما ایجاد کردن. دولت بیاد و وقت و پول با ارزشی رو که می‌تونه بده پیامرسان‌های داخلی صرف کنن رو واسه چارتا نابینا خرج کنه! یه چیزایی می‌گی‌ها!
فرای شوخی باهات کاملا موافقم. کلیشه یا نه، حرفت حقه.
شاد و سلامت باشی دوست عزیزم.

سلام بر میثم خوش شانس .
میگم چه قدر زمان طول کشید تا این متنو ترجمه کردی ؟امیدوارم هر چه زودتر دست کائنات تو رو به ی کشور خوب رهنمون بشه و اینجا نمونی . مشکل زبان هم که نداری .
راستی دوست داری از ایران بری یا نه ؟

سلام ممنون بابت ترجمه
خوب همون امکان رادارش که موانع رو اعلام کنه به کارمون میاد.
اما هر امکانش که مربوط به گوگل و آمازون و از این دست بشه رو باید زیاد روش حساب باز نکنیم.
از اونجایی که روابط حسنه ای با دولت امریکا داریم، همین که فروشگاه گوگل در حد دانلود برنامه های معمولی و سرچ گوگل برامون بازه و تحریم نیستیم رو باید روزی صد بار کائنات رو شاکر باشیم.
با صحبت های اخیر دونالد ترامپ و مایک پمپئو باید منتظر تحریم چیز های کوچکی مثل فروشگاه گوگل به طور کامل هم باشیم.
چه رسد به گوگل مپ و سرویس های دست بالاتر.

درود
خواهش می‌کنم. حق با شماست. معلوم نیست با تحریمای جدید چه اتفاقی می‌افته. کاش آقای ترامپ کار رو یه سره می‌کرد و چندتا بمب اتم روی ایران می‌انداخت و ما رو از این وضعیت رقت‌انگیز راحت می‌کرد.
شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید