گزارش کنفرانس «چگونگی رفتار نابینایان با جامعه» به همراه فایل صوتی.

گزارش کنفرانس «چگونگی رفتار نابینایان با جامعه»:

در تاریخ ۲۱/۷/۱۳۹۹ و به مناسبت روز ایمنی عصای سفید، کنفرانس «چگونگی رفتار نابینایان با جامعه» در محله نابینایان برگزار شد. در این کنفرانس ابتدا بر سر میزان توجه نابینایان به حضورشان در جامعه بحث و تبادل نظر انجام شد. با ارائه یک الگوی متضاد پیرامون اندازه دقت به سایر افراد جامعه از سوی نابینایان، و بیان موارد متفاوت مصداق‌ها و زوایای موضوع از زبان کارشناس برنامه آقای دکتر ابوذر سمیعی و حاضرین در جلسه، جمع‌بندی گفتگو بر اهمیت حضور نابینایان در جامعه و نیز توجه به فردیت شخص نابینا تأکید داشت. این بدین معناست که: شخص نابینا تا جایی که خود را در رنج و سختی نیندازد باید متوجه رعایت مسائل عرفی جامعه خود باشد.

در قسمت دوم برنامه، بر اهمیت بهره گیری از شبکه های اجتماعی در پیشبرد اهداف و احقاق حقوق نابینایان تأکید شد و استفاده از توییتر به عنوان یک ابزار کارآمد و امتحان داده برای این کار پیشنهاد گردید.

قسمت پایانی برنامه به بررسی اشکالاتی که بینایان آشنا با مسائل نابینایان در نحوه رفتار و تعامل نابینایان با جامعه مشاهده کرده اند اختصاص داشت. موضوعاتی از قبیل سوء استفاده های دو طرفه نابینایان و بینایان از هم، عدم توازن در رفتار‌های اجتماعی برخی نابینایان، ایراداتی در نحوه حرکت و غذا خوردن نابینایان در جامعه از مواردی هستند که در این بخش از برنامه روی آنها بحث و تبادل نظر شد.

شما مخاطبین گرامی می‌توانید فایل صوتی کنفرانس را از اینجا دانلود کنید.

درباره میرهادی

من میرهادی نایینی زاده هستم؛ مدرک تحصیلیم کارشناس ارشد ادبیات فارسی است اما همواره خود را دانشجو (به معنی لغوی آن) میدانم. از از علاقه مندیهایم میتوانم پرداختن به مسائل سیاسی روز، بررسی انتقادی مسائل مذهبی، فوتبال، و پیگیری تحولات فن آوری (به ویژه در باره ی نابینایان) را نام ببرم. خود را انسانی اجتماعی و علاقه مند به پیشرفت دیگران میدانم و امیدوارم بتوانم عضو مفیدی برای محله باشم.
این نوشته در اجتماعی, صحبت های خودمونی, صوتی, گزارش ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید