معرفي خودم و يك كتاب خوب

سلام بر دوستان نابينا و كمبينا و كمي بيشتر بينا و غيره وذلك. من اسمم سعيد عابدي است. نابينا و كمشنوا. البته قبلا يكبار از اين افاضات كرده ام ولي انگار درست و در جاي خود ننوشتم و طبيعي است كه مجتبي انتشارش نداده باشد. فوق ليسانس حقوق عمومي از دانشگاه شهيد بهشتي دارم و بعيد مي دانم مدركم را تا الان موش بكلي خورده باشد. چيزكي ازش باقي است احتمالا. در رشته خودم كاري از پيش نتوانسته ام ببرم و لذا پا توي كفش مترجم جماعت برده ام كه اميدوارم قلمش نكنند. حاشيه نروم. دارم كتابي مي خوانم به اسم “علم و دين”. نوشته يان باربور است كه هم فيزيك مي داند هم الهيات مسيحي. بها الدين خرمشاهي ترجمه اش نموده و الحق سنگ تمام گذاشته است؛ هم قلمش روان است و هم ذوق ادبي اش سرشار. طوري كه اشعار متن اصلي را به كلام موزون (چيزي شبيه شعر نو) ترجمه كرده است. گوينده كتاب خانم گلمحمدي است كه سواد عالي و آن صداي محكم و جدي اش ديگر توضيح نمي خواهد. خواندن اين كتاب را به اهل ترجمه و نيز به دوستداران فلسفه علم اكيدا توصيه مي كنم. مي دانم در شرايطي كه اكثر ما دغدغه نان شب داريم كتاب نخواندن هزار عذر موجه دارد و كتاب خواندن كلي انگيزه مي خواهد؛ يك موقعي آدم به خودش مي باليد در يك جمعي بگويد كه فلان كتاب را خوانده است. امروز اما اينجور حرف ها به نظر خيليها مهملبافي يا ساده دلي مي آيد. به ريش بچه كتابخوان ها مي خندند؛ بگذار بخندند. من براي خلع سلاحشان تا بتوانم بموقع ريش مي تراشم و كار خودم را مي كنم. سرگرمي ام بيشتر همين است خب.
تا بعد….

درباره سعید عابدی

در خميني شهر اصفهان به دنيا آمده ام، اول مرداد 59. به گمانم فقط همين يك كار را اول وقت انجام داده باشم. نابينا و كمشنوا هستم. دوره ابتدايي ام در ابابصير گذشت و راهنمايي و دبيرستان را بين بچه هاي محل خودمان بودم در مدرسه هاي پرجمعيت تلفيقي. سال 79 رفتم دانشگاه اصفهان و بعد از كلي تغيير رشته كه مجال شرحش اينجا نيست، عاقبت ليسانس حقوق گرفتم. بعد مثل خيلي ديگر از همسن و سال هايم فكر كردم جايي خبري هست و لذا يك فوق ليسانس هم گرفتم در گرايش حقوق عمومي از دانشگاه شهيد بهشتي. چند سال بعدي را اول به تقلاي بيحاصل براي قبولي در دوره دكتري گذراندم و بعدش كه ديدم اين دروازه باز شدني نيست، افتادم دنبال كار. بالاخره شدم كتابدار بخش گوياي كتابخانه فاطمه زهراي شهرداري اصفهان. تناسب رشته و شغل را ملتفت هستيد؟ ولي جاي شما خالي، بينهايت راضي ام الحمد لله. در زندگي ام فعلا چيز ديگري كه ارزش نوشتن و خواندن داشته باشد هم نمي آيد. اگر اتفاق تازه اي افتاد شما را هم خبردار مي كنم.
این نوشته در صحبت های خودمونی, کتاب ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

8 Responses to معرفي خودم و يك كتاب خوب

 1. 1
  cheshmak says:

  بابا آقای عابدی
  حنوض نیامده ترکوندی ها
  یک کتاب بسیار عالی در موضوعی که من می خواهم ایول
  متن پستت هم خیلی دلچسب بود
  مرسی شست هزار بار

 2. 2
  سارا بشارت says:

  سلام آقای عابدی
  ضمن خوشآمد گویی به شما و تشکر به خاطر معرفی این کتاب
  امیدوارم بتونم این کتاب را پیدا کرده و بخوانم

 3. 3
  نخودي says:

  سلام آقاي عابدي شما هم هم محلي شديد خوش اومديد به قول دوستان دست پر هم اومديد، من كه فكر نمي كنم بتونم يكي از اين مدل كتاب ها رو تا آخر برسونم اما مطمئن هستم براي علاقه مندان به اين گونه موضوعات اين كتاب يكي از بهترين هاست.

 4. 4
  محمدرضا قنبری says:

  سلام. من که خیلی به خوندن یه کتاب فلسفی که درکش کنم نیاز دارم. هیچوقت همت نکردم برای خوندن چنین مطالبی و سخته اما حتما باید شروع کنم. مرسی از شما برای معرفی این کتاب.

 5. 5
  محمدرضا ستوده says:

  سلام. یکی دیگه به جمع حقوقی ها اضافه شد. آقای عابدی, من آنقدر برای حقوق عمومی احترام قایل هستم که به خودم اجازه نمیدم طرفش برم. چون بر خلاف تصور مردم و حتا خود حقیقی ها که آن را ساده می انگارند خیلی هم پیچیده است. در این رشته باید به روز بود. اگه بتونی کتاب جامعه شناسی حقوق هم معرفی کنید ممنون میشم. موفق باشید.

 6. 6
  javanmardeh daana says:

  سلام بر همگی سعید جون خوش اومدی. منم این کتاب رو خوندم بسیار جالبه به قول معروف دید بهت میده مر30.

 7. 7
  عمو حسین says:

  سعید جان منم به تو پسر خوب خوشامد میگویم. متنی که نوشتی و هم خود و هم کتاب را معرفی کردی خیلی زیبا و ارزنده بود. امیدوارم شاهد و ناظر کارهای بیشتری از شما باشیم.

 8. 8
  زهره says:

  درود
  خوشبختم
  خوش آمدین
  ممنون از معرفی کتاب

دیدگاهتان را بنویسید